Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all 2688 articles
Browse latest View live

Дайджест новин скаутських організацій України за червень-жовтень 2013

$
0
0

До вашої уваги представляємо коротенький дайджест новин інших саутських організацій України:


Національна Організація Скаутів України

1.  Молодіжна православна Конференція у Балаклаві

Відбулась ювілейна «V Всеукраїнська конференція глав та представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю», яку організував Синодальний молодіжний відділ Української Православної Церкви.

Детальніше

2. Миколаївський флешмоб до дня захисту дітей

Миколаївська обласна телерадіокомпанія та скаути м. Миколаєва організували флешмоб, метою якого є звернення уваги до того, що права дітей мають бути збережені.

Детальніше

3. Божественна літургія в скаутському таборі на території НПП «Дністровський каньйон»

Понад 50 молодих людей з восьми областей України (Львівська, Закарпатська, Тернопільська, Волинська, Рівненська, Дніпропетровська, Київська та АР Крим) виявили бажання пройти випробування «Школи ратника» та стати волонтером Міжнародного гуманітарного проекту «MemoriaPatriae» (Пам’ять Вітчизни). 

Детальніше

4. Героїко-патріотичний зліт

19 червня в Національному музеї-заповіднику "Битва за Київ у 1943 році відбувся героїко-патріотичний зліт. Організатором зльоту виступив Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

Детальніше

5. Табір "Учебка Морського Вовка"

З 17 по 28 червня, за підтримки Благодійної фундації «Відкриті серця України» пройшла відпочинково- навчальна зміна ЛНТ «Літограй» -«Учебка Морського Вовка».

Детальніше

6. Мандрівний табір «Скаутське побратимство»

Завершився єдиний юнацький, окружний, мандрівний табір «Скаутське побратимство. Організаторами табору були скаути Луганського обласного осередку НОСУ.

Детальніше

7. Міжнародний молодіжний табір Країна чудес-2013

З 16 по 23 серпня 2013 року в Азербайджані, в місті Шекі,відбувся молодіжний міжнародний табір «Країна чудес-2013» («Wonderland-2013»). Табір був організований за підтримки Міністерства молоді та спорту Республіки Азербайджан.

Детальніше

8. Риболовний фестиваль «Золота рибка 2013»

14 вересня в Києві відбулась VI Київська міська Першість спортивної рибної ловлі серед дітей та молоді з порушенням опорно-рухового апарату – Риболовний фестиваль «Золота рибка 2013». 

Детальніше

9. V Обласна скаутська експедиція-практикум Гілея 2013

З 10 по 13 вересня 2013 року у Василівському районі Запорізької області на туристській базі «Лиса гора» було проведено п’яту Обласну скаутську експедицію-практикум «Гілея 2013».

Детальніше

10. Джемборі «Зустріч друзів»

Наприкінці вересня, в рамках обласного Фестивалю «Відпочивай активно!» , до Міжнародного Дня туризму, відбувся Миколаївський обласний 14-й традиційний скаутський Зліт-Джемборі «Зустріч друзів».

Детальніше

11. Осінній табір «Стежка сірого вовка»

Скаутська організація «Асоціація Дніпровських скаутів «СКІФ» Дніпропетровського відділення ВМГО «НОСУ» 19-20 жовтня успішно провела традиційний скаутський осінній табір «Стежка сірого вовка».

Детальніше

12. XXIV Збір-старт "На крилах мрій"

19 жовтня 2013 року у лісі міста Боярка первинне об’єднання КМО НОСУ «Відрада» провело 24 збір-старт «На крилах мрій». Це традиційне свято «Відради», яке в цьому році проходило в космічній тематиці. Учасниками заходу стали представники таких об’єднань як «Відрада», «Плай» та «СОУС» .

Детальніше



СПОК

1. Акція  "Юнь Києва запрошує"

22 вересня у Маріїнському парку в Києві відбулось традиційне свято "Юнь Києва запрошує", яке організовує СПОК з 1991 року.

Детальніше

2. Індіана 2013

Скаутський об'єднання «СПОК», до якого увійшли скаути із загонів «Тотем», «Мангуп» та «Оріяна», зорганізували водно-роверовий табір.

Детальніше


Скаути Києва

Фестиваль гри, спорту та здоров’я «Моя гра»

8 вересня 2013 року НСК «Олімпійський» вже другий рік поспіль гостинно зустрів учасників Фестивалю спорту, гри та здоров’я «Моя гра».

Детальніше


Асоціація Гайдів України (АГУ)

1. Джамборі в Карпатах

29 липня розпочалось таборове літо для гайд з Алчевська, Києва, Одеси, Харкова та Чернігова. 

Детальніше

2. Подорож до «Лісової школи» НСОУ «Пласт»

Гайди в гостях  на пластовому таборі «Лісова школа».

Детальніше

3. Міжнародний Джамборі в Кенті 2013

Делегація від гайд України відвідала Міжнародне Джамборі в Кенті.

Детальніше

4. Європейська конференція гайдів та скаутів в Берліні

17 серпня розпочала свою роботу 14-та Європейська конференція гайдів та скаутів.

Детальніше

5. Міжнародний табір в Бельгії JamBe 2013

АГУ долучились до організації міжнародного табору в Бельгії.


YMCA скаути в Україні

1. Фестивальне літо від YMCA

Цього року члени YMCA Україна мали нагоду побувати на ряді фестивалів своєї світової організації в Європі.

Детальніше

2. Конференція УМСА України

На черговій конференції УМСА України було обрано нових членів правління організації. Проведено обговорення та планування найближчих заходів.

Детальніше

3. Табір “Молода генерація 2013”

Учасниками табору стали 27 дітей 8-16 років соціально незахищених категорій сімей, обдаровані, кращі учні школи, активні лідери YMCA Здолбунова.

Детальніше


Католицькі скаути Європи в Україні

1. Мандрівка Білої екіпи

Мандрівка мала звітний характер по роботі організації за останній період.

Детальніше

2. Всеукраїнський літній табір дівчат вовченят КСУ

Всеукраїнський вовченятський літній табір  тривав з 23 до 27 липня 2013 р. у с. Лаврів.

Детальніше

3. Візит Президент Федерації католицького скаутства Європи до України

1 жовтня 2013 року президент Федерації католицького скаутства Європи Мартін Гафнер відвідав Україну.

Детальніше

4. Мандрівка-проща до Підкаменя

Відбулася Всеукраїнська мандрівка-проща до Підкаменя мандрівників та провідників Католицького Скаутства Європи в Україні 10-13 жовтня.

Детальніше


Організація Українських Скайтів (ОУС)

1. Українські скаути ОУС відзначили день миру

Скаути Організації Українських Скаутів   (ОУС) зі Львова, Черкас та Дніпропетровська відзначили Міжнародний День Миру.

Детальніше

2. Вишкіл основ ПМД львівської округи ОУС

Наприкінці жовтня 2013 року, 30-31 жовтня пройшов перший курс вишколу з основ першої медичної допомоги "103” Округи Львів Організації Українських Скаутів (ОУС), який провели інструктори Товариства Червоного Хреста.

Детальніше


Православні Скаути України (ПСУ)

1. Молодіжна православна Конференція у Балаклаві

На конференції була презентована діяльність НОСУ, відбулося інтерактивне спілкування з учасниками конференції про перспективи співпраці єпархіальних відділів по роботі з молоддю та скаутських організацій в Україні.

Детальніше

2. Табір  "Літні Зорі 2013"

Православні Скаути України зорганізували свій традиційний літний табір.

Детальніше

Міжнародна служба Пласту


22-24 листопада поблизу Львова відбудеться Крайовий дошкіл виховників УПЮ

$
0
0

22-24 листопада 2013 р. у приємному заміському будиночку відбуватиметься Крайовий дошкіл виховників, який проводиться за підтримки Крайової Булави УПЮ.

Під час дошколу діючі виховники УПЮ матимуть можливість обговорити проблеми, які у них виникають у роботі з юнацтвом, знайти вирішення цих проблем, обмінятись досвідом і виховницькими секретами  та просто провести гарно час.

Щоб стати учасником Крайового дошколу виховників УПЮ тобі потрібно займатись виховницькою діяльністю з юнацтвом не менше року, заповнити зголошення до 13 листопада та звичайно мати велике бажання відчути атмосферу дошколу. Вкладка становитиме 100 грн., за таку суму ми обіцяємо забезпечити комфортне проживання, смачне харчування та цікаві сюрпризи від організаторів дошколу. Обов’язковою умовою для всіх учасників дошколу є присутність обидва дні від початку і до кінця.

Сподіваємось, учасники дошколу зможуть допомогти тобі знайти відповіді на всі питання, разом створити гарну атмосферу та внести в виховницьку діяльність свій вклад.

Не зволікай, зголошуйся і зроби свій дошкіл незабутнім!

З питаннями звертатись ljybca@gmail.com та за номером (063) 621-32-85 Люба Тріль, ОД.

2-3 листопада відбулась рада куреня число 101 "Карпатські вовки"

$
0
0

Вовки люблять Карпати - Карпати люблять Вовків. Тому вже декілька років поспіль старшопластунський курінь «Карпатські Вовки» вирушає на Курінну Раду саме туди. Не став виключенням і рік 2013. 2-3 листопада основна Рада Куреня відбулася вже традиційно в с. Корчин Сколівського району Львівської області.

Найпрудкіші вирушили зі Львова електричкою з роверами ще з самісінького ранку і встигли до прибуття проводу пошастати забутими стежками Урича і вклонитися історії фортеці в Тустані.

Зібралися докупи у гарний сонячний день, щоби: проаналізувати та підсумувати рік що минає вияснити, що зробили, що не встигли, як справувалися, оцінити роботу дійсного проводу та  обрати новий провід для роботи в наступному році. Після звіту та обговорення роботи куреня, було обрано новий провід, а саме:

  • Ватаг (курінний) – Остап Онишко
  • Заступник Ватага (заст. курінного) – Оксанка Бєляєва
  • Шкрабун (писар) – Мар’яна Янкевич
  • Шкуродер (скарбник) – Данило Онишко

Час злетів швидко і непомітно. І відпочили, і попрацювали і поспілкувалися. На вечір наступного дня курінь повернувся до Львова, щоби з новими силами і натхненням розпочати ще один новий і цікавий рік спільного курінного життя.

Пластуни долучились до вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича

$
0
0

За підтримки Львівської обласної державної адміністрації проводиться ряд заходів, що присвячені пам'яті одного з основоположників нової української літератури Маркіяна Шашкевича. 

Також  у рамках проведення "Днів Маркіяна Шашкевича" відбуваються прибирання території поблизу пам'ятників йому по всій Львівській області. Пластуни з к. ч. 29 УСП "Сіроманці", к. ч. 54 УПЮ ім. Ганки Коренець та к. ч. 15 УПЮ ім. Павла Полуботка долучились до акції та допомогли навести порядок поблизу пам'ятника, що знаходиться на вулиці Коперника.

Важливо не просто пам'ятати про видатних людей нашої держави, а й дбати про чистоту та вигляд наших міст, пам'ятників та інших визначних об'єктів.

Історична довідка:

Маркіян Шашкевич - український письменник, поет — започатківець нової української літератури в Галичині, священик УГКЦ, релігійний та культурно-громадський діяч. Очолював «Руську трійцю», був ініціатором видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською в умовах того часу.

22-24 листопада в с. Славське відбудеться Крайовий вишкіл виховників УПЮ ч. 136

$
0
0
На завершення осені ми запрошуємо майбутніх впорядників гуртків на Крайовий вишкіл виховників у мальовничу гірську місцевість.

Якщо Тобі виповнилось повних 17 років, Ти вважаєш, що  зрілий/ла щоб брати на себе відповідальність за майбутній гурток, маєш достатньо енергії і запалу, тоді ми чекаємо Твоє онлайн зголошення та  успішне виконання практичного завдання, яке Тобі надійде після заповнення форми.

Вкладка на вишкіл становить 100 грн. Заїзд на місце вишколу 21.11.13

Пріорітетними у відборі на КВВ УПЮ 136 є учасники з Львівської округи, які виконали успішно усі вище вказані вимоги.

Зголошення та виконання практичної частини приймається до 18.11.2013 до 23.00 включно.
Попередній склад інструкторів:
  • ст. пл. Л. Рудчук, Гр
  • ст. пл. П. Кулінець, ОЗО
  • ст. пл. вірл М. Баглай, Верх
  • ст. пл. П. Борис, СМ
  • ст. пл. В. Шипівдич, V
З усіма питаннями звертайтесь до коменданта вишколу ст. пл. Л. Журко, СВ (тел. 096 82 89 244, ljy.zhur@gmail.com).

Інтерв'ю з Дзвениславою Петришин, учасницею проекту обміну "Україна поруч"у Аргентині

$
0
0
Ст. пл. вірл. Дзвенислава Петришин - учасниця обміну з Аргентиною. Більше про проект обміну "Україна поруч" можете дізнатись тут.

Кілька слів про себе.

Мене звати Дзвінка і моє ім’я повністю відповідає моїй натурі. :) Народилась і жила у Львові, де і пластувала з 2006 року. Була членкинею куреня ч. 2 ім. Олени Степанів, згодом виховницею в цьому курені, а зараз – зв’язковою. Належу до старшопластунського куреня «Чота Крилатих». Закінчила школу, університет і переїхала до Києва займатися міжнародними справами Пласту.

Які три найбільші досягнення ти можеш виділити зі свого пластового життя?

Перше: Хоч прийшла в Пласт вже в 15 років, пишаюсь тим, що встигла пройти всі рівні пластових проб та стати пластункою-вірлицею.

Друге: Виховництво та зв’язківство в курені ч. 2 ім. Олени Степанів. Виховна діяльність є дуже важливою для мене, оскільки розумію, що в мене моя виховниця і Пласт вклали багато, хотілося б поділитися тим, що вмію і віддати частинку того щастя дітям.

Третє: Робота в КПСі на посаді міжнародного секретаря. Рада мати можливість розвивати міжнародні зв’язки Пласту, організовувати та брати участь у важливих міжнародних проектах та тісніше співпрацювати з пластунами з діаспори.

Як проходив відбір кандидатів на поїздку до Австралії/Аргентини в межах проекту?

Все було дуже просто: зголошення, мотиваційний лист та дедлайн. :) Всі отримані зголошення КПС України відправив КПСам Аргентини та Австралії, які і прийняли рішення, які виховники братимуть участь в обміні.

На твою думку, в чому полягають основні завдання виховника чи члена булави в рамках міжнародного пластового обміну?

Виховник на таборі в діаспорі і на таборі в Україні – це схожі, правда дещо різні поняття. Виховник з України має бути готовим до того, що він буде «ходячою енциклопедією» - він має знати все («як в'язати вузли», «впоряд з палицею», «3 етап історії Пласту в датах і деталях», «що робити, як вкусить змія», «сузір’я південної півкулі» і так далі). Я звичайно жартую, але в цьому є доля правди :) Пласт в Україні має більше можливостей для розвитку і навіть дещо інші цілі своєї діяльності (якщо в Україні – це виховання доброго громадянина, всебічний розвиток і т.д., то в діаспорі основною ціллю є підтримка українськості). Тому потрібно бути готовими до того, що юнацтво не знає мільйони вузлів, чи не брало участь у сотнях мандрівок, можливо навіть погано говорить українською, проте є таким же пластуном, як і кожен з нас. І наше завдання – допомогти тому пластуну в його розвитку, а Пласту загалом в досягненні його основної цілі.

Чому ти обрала Аргентину?

Ця країна для мене завжди була цікавою і якоюсь навіть загадковою. На ЮМПЗ познайомилась з чудовими пластунами з Аргентини і мені дуже захотілося відкрити для себе, що воно таке: «пластування в Аргентині» і взагалі «пластування догори ногами» (Аргентина ж в південній півкулі і в них літо тоді, коли в нас зима).

Які моменти з перебування в Аргентині особливо запам’яталися, які торкнули? Що здивувало?

О! таких моментів було багато. Я мала можливість крім табору ще близько 10 днів перебувати в цій чудові країні, де замість горобців літають папуги, де без м’яса люди просто не уявляють свого життя, де танцюють танго просто на вулиці та п’ють мате всівшись на травичці в парку. Гарно, тепло, сонячно, зовсім по-іншому, «дороги ногами», вечеря в 10 вечора, іспанська (багато іспанської), дуже смачні солодощі, справжня італійська піца старезне метро, в якому їдеш, як в музеї – всі ці слова – це мої теперішні асоціації зі словом «Аргентина».

Що саме виховник з України може принести на Пластовий табір у закордонні, а чого може навчитися?

Ну по-перше, виховник з України може принести той «сучасний Пласт», показати його таким, яким він є в Україні. В свою чергу навчитися того «Пласту», який існував в тій країні безперервно десятки років (в залежності від країни).

По-друге, поділитися корисними «пластовими» і не тільки знаннями. В Україні ми маємо багато вишколів на різні тематики і всі отримані там знання треба поширювати!

По-третє, пластун з України буде справжнім носієм української мови і це дуже важливий момент, який «заставляє», як юнацтво так і провід спілкуватися українською.

Від пластунів в закордонні нам треба навчитися такого «сімейного пластування». В Україні це мало працює – батьки віддають дітей в Пласт і робить з ними, що хочете. Там це працює по-іншому. Якщо дитина в Пласті, то і батьки в Пласті, або є активними членами Пласт-прияту. Всі всім помагають і разом творять пластову спільноту.

В чому ти бачиш основний позитив проекту?

В тому, що за вже за кілька років таких обмінів практично всі виховники діаспори будуть знатися з виховниками з України. А горизонтальні зв’язки – це дуже важливо, це дасть можливість робити більше спільних проектів, допомагати одне одному, їздити в гості та розвивати світовий Пласт.

Пласт ніде і ніколи не стоятиме на місці, якщо будуть такі обміни – всі «будуть в курсі» діяльності Пласту в тій чи іншій країні і це перетворить Пласт в справді світову українську організацію.

Очевидно, що були і певні труднощі. У яких саме ділянках? Які ти можеш запропонувати шляхи до розв'язання чи покращення.

Труднощі виникають завжди. Важливо, як ти ставишся до цих труднощів. Думаю в першу чергу треба бути справді добрими пластунами, ввічливими, братерськими та готовими допомогти. Булава мого табору в цьому плані працювала дуже злагоджено, якщо траплялось якесь непорозуміння, то ми обговорювали його всі разом і тоді вже приймали рішення.

Наприклад, юнацтву було важко з українською мовою, то ми всі старались це вирішити. Діти вивчили нові слова від мене, я трішки вивчила іспанську, коли не могли порозумітися використовували англійську і все працювало дуже добре!

Що участь у проекті дала особисто для тебе?

Гм.. Мабуть розширила мій світогляд, показала життя людей на іншій частині планети. Дала розуміння того, що все в житті реально і навіть той самий політ до Аргентини, який здавався чимось неймовірно далекий виявився цілком близьким. Тепер маю краще розуміння пластування в діаспорі, та й загалом життя українців в діаспорі. Це все неймовірно корисний досвід. Повернулась до України повна вражень та нових мрій і планів, зокрема, вдосконалювати англійську і вчити іспанську, краще володіти історією України та її політичною ситуацією зараз та ще багато-багато іншого :)

Що ти можеш побажати чи порадити майбутнім учасникам проекту «Україна поруч»?

По-перше, не боятися і брати участь в таких проектах!

По-друге, підготуватися до них наперед: познайомитися з пластунами цих країв, підготувати матеріали для гутірок, бути готовими до всіляких «пластових» і не тільки питань і навіть вивчити трішки мову тої країни (про англійську я мовчу – її учасник проекту має по замовчуванню знати :))

По-третє: якомога більше вчитися і вчити! Саме в такому обміні і суть проекту. (Я наприклад, вже взяла собі кілька ідей з табору в Аргентині і використаю їх на своєму курінному таборі! :))

Яка твоя пластова мрія?

Зараз важко відповісти на це запитання, бо мислю в суто міжнародному напрямку :) Ну нехай моєю «міжнародною мрією» буде втілення цього проекту в життя і досягнення його цілі вже за 2-3 роки. Також мрію про активізацію Пласту в міжнародному плані – участь у Джемборі, таборах, тренінгах та різних обмінах. І ще: створення та розвиток Пласту в країнах Європи.

А що стосується мого юнацького куреня – то хочу його бачити переможцем в конкурсі «Найкращий курінь року». Будемо старатися! :)

Довідка. Ст. пл. вірл. Дзвенислава Петришин, належить до куреня ч. 7 УСП «Чота Крилатих», є зв’язковою та виховницею в к. ч. 2 ім. Олени Степанів. Дзвенислава була членом СПС ст. Львів, організатором станичних та крайових акцій, зокрема, Вифлеємський Вогонь Миру, вишколи для юнацтва, КЛТ «Чота Крилатих» та ін. На ЮМПЗ – 2012 була керівником Міжнародної Служби. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка, зараз працює в КПС України на посаді міжнародного секретаря.

пластування:live - Триває проект “Пізнаємо Норвегію” [оновлення 5.11.2013]

$
0
0

В рамках проекту Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина “Молодь Змінить Україну команда, яка представляє Пласт прибула до столиці Норвегії – Осло. Цій мандрівці передувала робота по дослідженню Норвегії, як країни що досягла одних з найвищих показників у світі у соціальних, економічних, екологічних та інших секторах.

Група складається з семи дійсних членів Пласту що представляють різні станиці та мають достатній рівень кваліфікації у економічному, соціальному та екологічному напрямках. Програма перебування включає в себе зустріч з низкою громадських та державних установ в трьох містах Норвегії (Oslo, Stavander, Trondheim) в часі яких буде обговорено та окреслено напрямки можливого впровадження позитивного досвіду Норвегії в Україні.

Нагадаємо що формування групи розпочалось в квітні-травні 2013 року, коли на Пластовому Порталі було оголошено про проект Благодійного Фонду Богдана Гаврилишна. Загалом група у Facebook Пізнаємо Норвегію об’єднала більш ніж 500 пластунів та людей дотичних до організації тема вивченння Норвегії для яких є цікавою.

Після  роботи у групах по напрямках виділилась команда пластунів що активно протягом 6 місяців готувалась до участі. Після подання особистих планів з обгрунтуванням важливості та можливості застосування позитивного досвіду в Україні був сформований загальний план роботи групи, також фонд визначив 7 осіб які найбільше доклались до дослідження та відповідали усім необхідним вимогам (зокрема володінні англійською мовою на розмову рівні).

На основі плану роботи вдалось навести необхідні контакти з різноманітними установами Норвегії та домовитись про спільні зустрічі на яких будуть обговорені цікаві та важливі теми.

Склад групи

  • Сашко Свистун (Львів)
  • Марта Свистун (Львів)
  • Юля Гвоздович (Львів)
  • Ірина Миронова (Львів-Київ)
  • Оленка Бондар (Київ)
  • Ніна Дунець (Кам’янець-Подільський, Тернопіль)
  • Дмитро Колесник (Краматорськ, Київ) - представник фонду


День 1 (3.11.2013 Неділя)

Оскільки група складається з пластунів з різних частин країни, спосіб добирання до Осло – столиці Норвегії для кожного був різний, однак вже о 12.50 фактично уся група зустрілась в аеропорту Осло який зустрів нас дощовою та прохолодною погодою.

Перша зустріч відбулась одразу після переїзду з аеропорту Осло до самої столиці. Першими з пластунами зустрілись представники української громади, яка святкувала своє дев’яту річницю. За цей короткий час завдяки сприянню посольства України в королівстві Норвегія, української церкви та небайдужим українцям, в Осло вдалось організувати громаду, яка об’єднує близько сотні українців що перебувають у столиці Норвегії на навчанні, роботі або на постійному місці проживання. Після Служби Божої відбулись частування та обговорення діяльності об’єднання, зокрема долучення до загальноєвропейської ініціативи “Молодь в дії”, організації представлень української культури в Норвегії, плекання святкувань українських свят та багато-багато іншого. Загалом активність українців у діяльності об’єднання справила дуже позитивне враження. В рамках святкування відбулась презентація діяльності Пласту, яка, можливо, буде першим кроком для формування пластової організації у цій скандинавській країні.

Оскільки це був перший день у Норвегії, якому передувала майже ціла доба добирання та оскільки в неділю жодні інші організації не працюють, день завершився обговоренням планів понеділка. А він обіцяє бути насиченим та цікавим, адже завтра нас чекають чотири зустрічі які допоможуть дослідити політичну, соціальну, економічну складову успіху Норвегії та можливості співробітництва громадських установ Норвегії та України.

День 2 (4.11.2013 Понеділок)

Насичений день розпочався рано, вже о 9.00 біля дверей посольства України у Норвегії нас зустрів особисто Надзвичайний і Повноважний посол України в королівстві Норвегія Юрій Оніщенко, в ході більш ніж півторагодинної зустрічі було обговорено багато аспектів співпраці України та Норвегії та можливості її розвитку. Зокрема спостерігається велика зацікавленість Норвезької сторони в IT галузі.
Цікавим є той факт що пан Юрій повністю поділяє думку свого колеги посла Королівства Норвегія в Україні пана Йона Фредріксена про великий туристичний потенціал України для мешканців Скандинавії. Першим успішним кроком в цьому напрямку є прямий авіарейс Осло – Київ – Осло. Гарний приклад для наслідування може дати польська громада Норвегії, що нараховує за різними даними від 30 до 60 тис осіб і є найбільшою етнічною громадою країни. Завдяки, в тому числі, особистим контактам та домовленостям об'єм грантових інвестицій Норвегії до Польщі за останні 5 років складає близько 570 млн. євро. Однією з головних перепон в налагодженні аналогічних домовленостей між представниками наших країн є значно менша кількість професіоналів у різних галузях що вільно спілкуються кількома іноземними мовами. 

Важливим моментом успіху Норвегії як країни є мало розвинений “культ споживання”, незважаючи на досить високий середній рівень заробітних плат у розмірі 35-40 тис норвезьких крон (49 – 56 тис гривень) більшість населення не дозволяє собі зайвої розкоші у вигляді дорогих авто чи великого за площею житла. Також обмеженість у зайвих витратах дозволяє формувати “Фонд майбутніх поколінь”, що функціонує для забезпечення потреб населення держави у час коли вичерпаються поклади нафти та газу що складають найбільшу частку експорту країни.

Одразу після зустрічі  з паном Юрієм, ми мали кілька презентацій та обговорень з представниками Конфедераціх Норвезьких Підприємств (NHO), дуже впливової та авторитетної організації що об'єднує більш ніж 500 000 робітників (при загальному населені Норвегії близько 5 млн. осіб) та National Contact Point, норвезького представника Організації Економічної Співпраці та Розвитку (OECD), всесвітня організації  до якої входять 34 розвинених країни. Однією з основних завдань якої є плекання ведення соціально-відповідального бізнесу, контроль за дотриманням корпораціями прав людини, боротьба з корупцією, охорона навколишнього середовища. Зокрема недопустимий варіант співпраці будь якого норвезького підприємства з іншими установами (навіть на території інших держав) що ведуть свою діяльність  соціально безвідповідально.

На цих зустрічах було обговорено важливість розвитку концепції соціальної відповідальності корпорацій, великий інтерес представники цих установ проявили до поточної ситуації у цій сфері в Україні, зокрема соціальним ініціативам підприємств з українським капіталом.

Остання зустріч була з представниками громадської організації Молодь проти Європейського Союзу тематика якої є дуже актуальна для нашої країни у зв'язку з Вільнюським самітом. Норвегія попри участь в Шенгенській зоні не є членом Європейського Союзу і результати двох референдумів що проводились за останні 30 років давали негативну відповідь членству в ЄС. Однак між Норвегією та ЄС існує договір про асоціацію фактично у всіх сферах, особливо в економічній. З слів голови організації Mads Opheim членство в ЄС була б кроком назад у соціальній, політичній та екологічних сферах Норвегії та ризиком для існування риболовецької галузі промисловості що займає другу сходинку в об'ємах експорту після енергоресурсів. В ході обговорення ми спільно дійшли висновку що, попри вибір Норвегії, для України асоціація з ЄС є найоптимальнішим кроком для розвитку ефективної країни.

Після обговорень своїх вражень та думок від насиченого дня, ми обговорили план дій на вівторок, зокрема поїздку до Ставангеру – “нафтової столиці” Норвегії.

День 3 (5.11.2013 Вівторок)

Третій день перебування у Норвегії став останнім днем перебування в столиці Осло. Однак до переїзду потягом між офіційною столицею та нафтовою столицею містом Ставангер ми встигли побувати на двох дуже цікавих та корисних зустрічах з представниками The Research Council of Norway, урядової організації головним завданням якої є визначення основних напрямків розвитку наукових досліджень та впровадження нових технологій в усіх галузях. Значну увагу в фінансуванні та заохоченні розвитку тих чи інших сфер приділяють залученню іноземних фахівців та установ. З слів представника RCoN Birgit Jacobsen українські спеціалісти технічних галузей та науковці що відносяться до так званого сегменту “Hard Science” мають досить хорошу репутацію в Норвегії, однак відзначає що основними проблемами співпраці залишаються погане володіння англійською мовою рівні та дуже обмежений доступ до наукових публікацій України (фактично повної відсутності англомовних публікацій). Також ситуацію могла б змінити більша автономність наукових інституцій України.

Другою цікавою зустріччю була кількагодинна презентація та обговорення з представниками міністерства транспорту та комунікацій Норвегії. В силу своїх кліматичних умов, наявності усіх видів земної поверхні (гори, низовини, височини) та великої протяжності з півночі на південь природні умови та клімат різних частин країни суттєво відрізняється, зокрема значна частина території перебуває в досить екстремальних кліматичних умовах. Ці чинники суттєво впливають на розвиток інфраструктури та транспортної галузі. Попри наявність недуже розгалуженої системи залізничного транспорту в Норвегії існує більше 50 діючих аеропортів, за допомогою яких можна ефективно поєднати важкодоступні території країни. Також нам відкрили секрет побудови та обслуговування автодоріг в екстремальних умовах півночі  - це звичайне дотримання технології та якісні матеріали. Цікавим фактом є те що часто дорожнє полотно є кращої якості на територіях з низькою густотою населення в порівнянні з дуже густо заселеним південним сходом країни. Такий принцип пояснюється тим що уряд сприяє заселенню “менш популярних територій” та гальмує поступову урбанізацію країни.

Одним з секретів норвежців є детальне та всебічне вивчення конкретних проблем що необхідно вирішити. Після формування детального довгострокового та короткострокових планів відбувається ефективна та наполеглива робота. Цей принцип прослідковується у діяльності усіх організацій та установ починається від ГО закінчуючи урядом та парламентом.
Незважаючи на те що робочий день пересічного норвежця триває з 10 до 15.00 хороша організація праці компенсує менший робочий день.

В кінці дня ми мали ще одну підсумкову зустріч групи в потязі Осло – Ставангер де обговорили свої враження та спостереження.

День 4-5 (6-7.11.2013)

Ніч з середи на четвер ми провели в потязі Осло – Ставангер. Як вже згадувалось Норвегія має відносно нерозгалужену систему залізничного сполучення. Це наслідок кліматичних і географічних умов. В часі подорожі залізнична колія часто проходила довгими мостами та тунелями що є єдиним виходом для комунікацій вздовж скелястого та гористого побережжя де мешкає близько  90% населення країни. На відміну від столиці Осло – Ставангер більш традиційне скандинавське місто з специфічною архітектурою та містоплануванням, незважаючи на відносно невелике населення близько 130 000 мешканців є 4-тим за величиною в Норвегії. Великий поштовх розвитку місту як і загалом країні дала розвідка великих покладів нафти у шельфі неподалік міста. Водночас Ставангер є значним центром туризму (найкрасивіший з фьордів Lysefjord знаходить за кілька кілометрів біля міста) та науковим центром на околиці міста знаходиться парк інновацій де нами зустрівся провідний радник муніципалітету Ставангер Mr. Per Olav Hanssen, в свій час він був роверскаутом а також мав нагоду зустріти Богдана Гаврилишина в Давосі.

В часі зустрічі ми обговорили адміністративну структуру міста, його розвиток в майбутньому і нові виклики  які ставить перед собою міська влада. Вартим великої поваги є факт ґрунтовного вивчення будь якої проблематики та всебічний розгляд варіантів вирішення, цей принцип прослідковується у всіх установах Норвегії та довідковій літературі. Детальна статистика та глибокий аналіз поточної ситуації дозволяє ефективно робити планування на 15 -20 років і усіх сферах діяльності міської ради. Після зустрічі, завдяки пану Олаву нам вдалось потрапити до музею Нафти. Сучасний та інтерактивний музей розповідає про виникнення нафти на землі, про її вплив на екосистему. Окремий великий відділ присвячений історії добування нафти на морському шельфі, адже технології що використовують для добування нафти з морського дна можна порівняти хіба що з висадкою людини на місяць. Навіть тут поруч з пляшкою де зберігається перша нафта що видобута в Норвегії є надпис, який говорить що маємо можливість подивитись на перший літр видобутої нафти, а коли ми побачимо останній. . ? Жити завтрашнім днем теж є специфічним способом життя Норвежців і цьому слід вчитись. Наступний пункт призначення – Тронхейм (наукова та студентська столиця Норвегії)

День 6 (8.11.2013 П’ятниця)

Тронхейм нас зустрів похмурою погодою та температурою нижче нуля. Зустріч в міській раді перетворилась на справжній форум. Де за більш як 4 години спеціально запрошені спеціалісти вичерпно розповіли нам про розвиток інновацій у місті, про діяльність учнівського парламенту, діяльність студентських організацій, впровадження новітньої інфраструктури. Зокрема місто позиціонує себе як студентська столиця Норвегії, згідно статистики кожен 5 мешканець міста є студентом, як стратегічним планом є отримання статусу студентської столиці Скандинавії. Унікальним досвідом Тронхейма є діяльність учнівського парламенту, що фактично дублює діяльність міської ради. Він складається з комітетів та має свій бюджет що може розподіляти. Великій кількості рішень міських депутатів передує консультація з представниками учнів, зокрема і проект бюджету міста, особливо вражаючим фактом є те що делегати учнівського парламенту є у віці 12-18 років, тобто у віці що у звичайному місті не має права голосу на виборах і не може впливати на дії політиків.

Однією з заключних зустрічей була зустріч з організацією SIVA, що будучи фактично державним підприємством сприяє розвитку бізнесу та підприємництва як в Норвегії так і закордоном, одним з проектів є бізнес інкубатор в Києві. Контактною особою що представляла SIVA був  Сергій Шувалов що курує північно-російський напрям (зокрема Мурманськ). Сергій розповів історію російсько-норвезьких взаємовідносин, досвід яких теж дуже актуальний і для нашої країни у зв'язку з великою схожістю політичних систем.
 Зустріч протривала більше наміченого часу, було цікаво поділитись враженнями з людиною що має багаторічний досвід співпраці з норвежцями. 

 

пластування:live - В Києві завершився Крайовий вишкіл "Комунікації та PR" [оновлено 10.11, 20:45]

$
0
0
8 листопада

Хто володіє інформацією, той володіє світом. (Вінстон Черчіль)

Бадьорого осіннього ранку учасники вишколу "Комунікації та PR" розпочали поглиблювати свої знання у сфері мас-медіа.

Пластуни з усіх куточків України мали можливість відвідати студію телеканалу ICTV, поспілкуватися з яскравими його представниками: Лук'яном Сельським та Андрієм Куликовим.

Журналісти розповідали про те, як правильно будувати стосунки між Пластом і ЗМІ, як створювати інформаційний привід.

Мандрівка у світ інформації продовжилася гутірками від Ганни Гопко (кандидата наук із соціальних комунікацій). Вона розповіла прес-секретарям про те, що таке адвокасія, і з чим її їдять.

Про моніторинг і реальну картину висвітлювання матеріалів про Пласт у ЗМІ детально розповів Ярослав Юрчишин – Голова Пласту.

Закінчив перший блок гутірок Роман Вінтонів, він ж Майк Щур. Спікер пояснив пластунам, як потірбно боротися з стареотипами. А також поділився секретами успіху свого інформаційного проекту.

"Сьогодні я мала змогу побачити телестудію зсередини, посидіти на місці улюбленого телеведучого. Захоплено слухала тренінг Лук’яна і Андрія. Дуже цікаво почути думку експерта щодо ділянки, якою я займаюсь" - розповідає учасниця вишколу Анна Брильова.



9 листопада

Ранковий Київ зачаровує своєю атмосферою, яка заполонила  учасників цьогорічного вишколу «PR та комунікацій». Крокуючи сонячним містом, новоспечені «піарщики» готуються до другого блоку гутірок.

Про те, яким повинен бути хороший прес-секретар, пластуни дізнались від Петра Задорожного, крайового референта преси та інформації.

Проаналізувати сюжети ЗМІ про Пласт пластуни мали змогу разом із журналісткою «Громадського ТБ» Настею Станко.

Тарас Щепаняк, гуру Пластового порталу, розповів про всі премудрості офіційного сайту Пласту.

Про прикрі невдачі та запаморочливі успіхи у сфері журналістики, з власного досвіду розповідала Наталя Коцкович, подруга з славного міста Івано-Франківськ.

Неймовірний позитив для учасників принесла разом зі своєю чарівною усмішкою наступний спікер – Олеся Єдинак. Вона  розповіла секрети співпраці із ЗМІ.

Як зробити хорошу картинку, як вибрати фон,  погратись з експозицією, кольорами розповів співзасновник фотоагенства «LUFA» Маріан Стрільців. Він порадив приділяти більше уваги візуальній складовій статті. .

«Смачно-ГО…» - дзвінко пролунало в приміщенні піцерії «Везувіо». Пластуни, швидко наминаючи різноманітні смаколики, ділились враженнями від гутірок. 

Наталя Маціпура поділилась досвідом з учасниками Вона розказала, як представити себе іншим і що робити прес-секратарю початківцю.

Андрій Куліш розповів про прес-реліз, і як правильно його писати.

Опісля, пластуни слухали розмову з прес-аташе посольства США Яриною Ференцевич про те, як скаути в США спілкуються з пресою.

Охоче поговорили учасники про перспективу просування Пласту в соц. мережах (VK, Facebook, Twitter) з Максимом Саваневським, який став останнім спікером в другому блоці гутірок вишколу.

Обговоривши минулий день, пластуни  стали готуватись до ватри. Спільним зусиллям Романа Борща та Насті Бондаренко, все ж роздобули свічки і всі поринули в романтику ватри…



10 листопада

Останні години у столиці учасники вишколу провели у компанї Романа Гавриша і Тетяни Даниленко.

Засновник Aimbulance розповідав про основи інтернет-макетингу, які революції відбулися у ції сфері, і як вони вплинули на суспільство. Він представив пластунам рекламні ролики своєї компанії, розповів, як їх знімали, які техніки використовували для того, щоб краще вплинути на аудиторію, на процес покупки товарів.

Тетяна Даниленко, яка у юнацтві теж була пластункою, своєю розмовою підсумувала всі вищезгадані гутірки. Вона підкреслила, що Пласт має унікальні ідеї, які важливі для суспільства. Головне, потрібно їх добре просувати. Телеведуча наголосила, що думка пластунів має бути авторитетною для суспільства. Адже чимало представників організації справді прекрасні професіонали своє справи, і вони можуть допомогти своїми знаннями чи навичками.

Щодо комунікації Пласту з громадськістю, журналістка порадила пластунам зняти яскравий проморолик, який би зацікавив потенційних членів організації.

Фото: Тарас Щепаняк, Петро Задорожний


Відбулася рада 12 куреня УСП "Рутенія"

$
0
0

9-10 листопада у місті Львові відбулася рада 12 куреня УСП "Рутенія". На раду з'їхалися членкині із Львова, Тернополя та Черкас. На раді були присутні і ті, хто на той момент знаходилися далеко за межами нашої країни – з ними  зв'язалися за допомогою Skype.

Курінна рада – можливість поглянути у минуле і заглянути у майбутнє. У приємній, дружній атмосфері згадувався прожитий разом рік і планувався наступний.

А на межі двох днів, на межі неба і землі, в обіймах туману і вечірніх вогнів Львова прийняли до куреня ст. пл. прих. Олену Слюсар, ст. пл. Наталю Подзьолкіну, та підняли у ступені ст. пл. вірл. Наталя Андрушків, ст. пл. вірл. Оксану Майку, ст. пл. вірл. Марту Пасічник та ст. пл. Наталю Балабан.

Також членкині 12 куреня УСП "Рутенія" обрали новий курінний провід:

куріна - ст. пл. вірл. Наталя Андрушків, Rt

курінний суддя - ст. пл. Юля Поліковська, Rt

курінний писар - ст. пл. Христина Качмарик

курінний скарбник - ст. пл. Наталя Балабан, Rt

"Тільки тим дана перемога, хто й у болі сміятись зміг"

До 15 листопада триває попереднє зголошення крайових та окружних таборів 2014 року в КТК

$
0
0
Крайова таборова комісія 15 жовтня розпочала попереднє зголошення окружних та крайовиз таборів усіх уладів для завчасного контактування з середовищами, відповідальними за проведення таборів в 2014 році.

Станом на 7 листопада зголосилися:

УПЮкрайовийКрайовий Вишкільний Табір
УПНкрайовийXIV Крайовий мистецький новацький табір
УПНкрайовийIV Крайовий новацький німецькомовний табір
УСП-УПСкрайовий-апробаційнийКраєзнавчий табір УСП "Коло""
УПНкрайовийЛітопис рідної землі
УПЮкрайовийКрайовий екологічний виховно - вишкільний табір "Вовча школа"
УПЮкрайовийкрайовий морський табір
УСП-УПСкрайовий-апробаційнийКрайовий апробаційний мандрівний велотабір Шприха

Нагадуємо, що зголоситися можна до 15 листопада в електронній формі.
 
На нараді комендантів було вирішено про централізоване зголошення відзначень за літнє таборування 2013 року в КТК, яке ці відзначення централізовано подасть в КБ УСП і КБ УПС. Форма зголошення тут.

Ті табори, які вже подали перелік кандидатів на відзначення у відповідні крайові Булави, прохання список продублювати на скриньку КТК. 

Дайджест новин від Крайової булави УПН

$
0
0

Крайова Булава УПН рада представити Вам новини за декілька місяців нашого пластового життя.

Вітаємо із зарахуванням вишколу РОВ-248 (впор. 195) «Вдень не практикується», який проводився в Івано-Франківську 28-31.03.2013 наступних майбутніх новацьких виховників:

  1. Швець Максим
  2. Кашицька Оля
  3. Кабанов Андрій
  4. Уграк Христина
  5. Смірнова Оксана
  6. Лендюк Дмитро (буде зараховано після досягнення 16-ти років)

Вишкіл РОВ-249 (впор. 196) «Прості чарівні речі», який проводився у Львові 25-28.04.2013 зараховано наступним учасникам:

  • Кавич Мар'яна
  • Вашкурак Уляна
  • Костів Уляна
  • Микитюк Олена
  • Бжезінська Ірина
  • Хома Валентин
  • Мацюк Максим
  • Дмитрук Василь
  • Єлизавета Стрій
  • Лозинська Катерина
  • Брильова Анна
  • Бубела Тарас

Також нагадуємо усім учасникам вишколів, що вишкіл може бути зарахований тільки у разі подання кореспонденційних матеріалів протягом 6 місяців від вишколу, в разі не подання таких матеріалів, бажаючим необхідно буде пройти вишкіл ще раз.

Завершився час літа, а отже і новацьких таборів. За результатами збору врожаю, тобто звітуванням, маємо наступну картину: цього літа до проведення було зголошено 16 таборів різних рівнів, котрі відбувалися у шести областях та охоплювали учасників з майже 30 адміністративних центрів. Один табір «Школа вовченят» Львівської округи не відбувся. Серед 15 проведених таборів 11 прозвітували.

Аналітика участі новаків та новачок у літніх таборах:

  1. Львів 107
  2. Івано-Франківськ 106
  3. Київ 85
  4. Тернопіль 73
  5. Здолбунів 15
  6. Чернівці 14
  7. Стрий 13
  8. Цінева Рожнятівський р-н 13
  9. Дніпропетровськ 11
  10. Донецьк 10
  11. Авдіївка 7
  12. Дрогобич 7
  13. Галич 7
  14. Ірпінь 6
  15. Рівне 5
  16. Сокаль 4
  17. Іваниківка 4
  18. Кіровоград 2
  19. Жидачів 2
  20. Маріуполь 2
  21. Краматорськ 2
  22. Мелітополь 1
  23. Пісочна 1
  24. Чинадієво 1
  25. Кремінна 1

В жовтні 2013 р. Віці Доєвій, Ірі Степанець та Жені Муравицькій було надано ступінь КВ1 в кадрі новацьких виховників. З цим їх КБ УПН і вітає.

Учасникам вишколу гніздових «11 сестричок та Петрусь» дуже пощастило, адже даний вишкіл зараховано усім учасникам.

КБ УПН зараз активно працює над заохоченням подання матеріалів новацькими виховниками на ступінь КВ 2 та перекладає опитування гніздових в ZHP, представленого на КПЗ 2013 р.

Щодо планів, то в 2014 р.Б. булава планує провести 2 вишколи впорядників, вишкіл булавних та Злет новацьких виховників присвячений 90-літтю новацтва. Наступного року новацькі виховники також планують провадити активну працю над проектами 100 сходин та 100 пісень.

КБ УПН нагадує, що великі осередки повинні погасити свою заборгованість по внескам перед КБ УПН за три квартали 2013 року.

У Вінниці 8 листопада стартував пластовий кіноклуб

$
0
0

8 листопада запам´ятається вінницьким пластунам відкриттям пластового кіноклубу.

Перший перегляд кінофільму в якому пройшов на УРА! Зібралось чимало людей і в трохи домашній, теплій атмосфері ми насолоджувались надзвичайно цікавим фільмом "Чотири пера".

«В кінострічці йшлося про військового, який злякався війни та пішов з лав британської армії, заради спокійного життя з коханою. Його ж друзі надіслали йому 4 пера, символ ганьби. Це сильно зачепило головного героя. Переживаючи за це він наважився підпільно відправитись в Судан на війну, допомогти військовим та довести, що він не боягуз і що він завжди підставить своє дружнє плече кращому другу у потрібну хвилину. Пройшовши не легкий шлях болю, пустелі, смертей він віднайшов своїх товаришів та врятував їм життя, допоміг повернутись на Батьківщину. Фільм потужний психологічно. В ньому розкриваються багато суспільних та моральних проблем, таких як війна, рівність серед людей, дружба та проста вдячність.» - розповідає пл. розв. Оля Казакова.

Окрім самого фільму всі присутні насолоджувались чаєм з печивом, спілкуванням та обговоренням побаченого. Нам вдалось пов´язати події фільму з сторінками історії та поміркувати над обставинами і можливими причинами виникнення скаутського руху. 

Гурток "Лілеї" вдало відкрив сезон пластових кіновечорів і вже планує нові цікавинки для глядачів. Тому слідкуйте за оновленнями, приходьте самі та приводьте друзів, Також пропонуйте власні ідеї щодо фільмів і ми разом створимо достойний, цікавий кіновечір.

Вишкіл новацьких виховників відбудеться 21-24 листопада у Івано-Франківську

$
0
0

Якщо ти вже надумав і знаєш точно, що дозрів аби набрати власний гурток, а свій вільний час ти хочеш і можеш присвятити виховницькій роботі – тоді тобі до нас. Ми тебе навчимо як твою виховницьку діяльність зробити найбільш цікавою та ефективною.

Навчатися будемо з 21 по 24 дистопада у Івано-Франківську. Вкладка становить 100 гривень.

Комендант вишколу - пл. сен. Марічка Артиш, Гр  

Просимо всіх бажаючих зголошуватися до 18 листопада на станичну пошту if.plast10@gmail.com

Із запитаннями, пропозиціями чи зауваженнями телефонуйте до писаря вишколу ст. пл. Віти Дідик, БлиСК (095 43 22 708)

В Рудках провели теренову гру, приурочену подіям Листопадового чину

$
0
0
2 листопада 2013  р. Б. з нагоди відзначення 95 річниці проголошення ЗУНР пластуни 81 куреня ім. отця Степана Онишкевича провели теренову гру, приурочену подіям Листопадового чину. Оскільки патрон куреня о. С. Онишкевич був безпосередньо долучений до того, щоб здобути в ці листопадові події Рудки без бою, то це додало важливості цій події.

Усе почалося з цікавоїї гутірки про ці події. Опісля юнацтво було поділене на команди і вирушили підкоряти місто. 

Закінчилася акція нічним чаюванням при свічках та закриттям.

Інтерв'ю з учасниками проекту обміну "Україна поруч"у Аргентині та Австралії у 2012-2013 рр.

$
0
0
Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з учасниками проекту обміну "Україна поруч" у Аргентині та Австралії у 2012-2013 рр.

Ст. пл. вірл. Тетяна Бей, СВ - учасниця обміну з Австралією.

На твою думку, в чому полягають основні завдання виховника чи члена булави в рамках міжнародного пластового обміну?

Виховник повинен провести якусь частину програми табору, завчасно довірену йому булавою, а в інший час допомагати в організаційних моментах. Окрім цього досвід та вміння виховника мають сприяти доповненню програми новими для булави табору ідеями та елементами програми. Для себе виховник повинен переосмислити відмінності в підходах до організації пластових таборів в різних країнах та зрозуміти чим вони зумовлені.

Читати далі



Ст. пл. вірл. Дзвенислава Петришин - учасниця обміну з Аргентиною. 

В чому ти бачиш основний позитив проекту?

В тому, що за вже за кілька років таких обмінів практично всі виховники діаспори будуть знатися з виховниками з України. А горизонтальні зв’язки – це дуже важливо, це дасть можливість робити більше спільних проектів, допомагати одне одному, їздити в гості та розвивати світовий Пласт.

Пласт ніде і ніколи не стоятиме на місці, якщо будуть такі обміни – всі «будуть в курсі» діяльності Пласту в тій чи іншій країні і це перетворить Пласт в справді світову українську організацію.

Читати далі


Ст. пл. вірл. Наталя Карабин, Бурх, була учасницею обміну з Австралією. 

Що участь у проекті дала особисто для тебе?

Окрім того, що я отримала можливість побачити і пізнати іншу країну (кенгуру та коали, аборигенське мистецтво, океан, люди та ін.), я змінила свою думку про українську діаспору в кращу сторону, адже вони нічим не поступаються українським пластунам – сповідують ті ж ідейні основи Пласту, що й ми.

Читати далі




Довідка. Проект міжкрайової пластової співпраці "Україна поруч" у 2013-2015 рр. Мета проекту: Зміцнити співпрацю Пласту України та Пласту в країнах діаспори через обмін унікальним досвідом, ознайомлення з пластовою діяльністю в цих країнах, особисте знайомство між пластунами, створення майбутніх спільних проектів.

Суть проекту: участь 20 виховників з України (5% від загальної кількості виховників в краю) у проведенні пластових таборів діаспори. Більше про проект тут.


Курінь ч. 52 ім. Марти Чорної розпочинає святкування свого 10-річчя марафоном соціальних заходів "10 добрих справ"

$
0
0
Наступного року к.ч. 52 ім. Марти Чорної святкуватиме свій перший ювілей — 10 років! У рамках святкування ми вирішили провести акцію “10 добрих справ”.

Люди так часто нарікають на владу, товари, систему освіти, а деколи і на почуття. З газет, телебачення та інтернету тільки й чути про війни, вбивства і зради. Сьогоденне суспільство починає забувати, що означають слова “допомога”, “любов”, “добро”... але, насправді, дуже багато людей потребують допомоги! Комусь потрібен одяг, комусь трішки уваги та турботи, а хтось хоче краще зрозуміти те, що відбувається навколо.

“10 добрих справ” - це марафон соціальних заходів, метою яких є принесення користі суспільству і допомога людям, які цього потребують.

До десятки основних акцій входять такі (в дужках вказаний приблизний час реалізації):
  • арт-терапія з дітьми з Чорнобильської лікарні * (листопад -...)
  • допомога людям похилого віку, зокрема ветеранам УПА * (грудень -...)
  • проведення реколекцій для пластунів та молоді Львова (грудень-лютий)
  • екскурсії для дітей-сиріт * (березень-червень)
  • соціальна реклама у місті Львів
  • заняття з дітками з інтернатів * (грудень -...)
  • озвучення книг для людей з вадами зору * (листопад -...)
  • збір необхідних речей для інтернатів (березень-травень)
  • годування безхатченків * (грудень)
  • висадка дерев у Львові (квітень)
Також додатково буде організовано ряд інших соціальних та загальнорозвиваючих заходів. Детально про кожен проект читайте згодом.

За перебігом та можливістю взяти участь у “10-ти добрих справах” слідкуйте на Пластовому порталі!

Хочеш стати волонтером на одній з акції (ті, які помічені *)? Зроби це!

Волонтером може бути будь-який пластун чи пластунка віком від 14 років (виняток — арт-терапія з дітьми з Чорнобилької лікарні, вік 16+) написавши на пошту cherwinska.nastya@gmail.com (тема листа - “10 добрих справ”, у листі вказати ступінь, ПІ, свій вік, курінь, зв'язкового та його контакти, свої контакти і звісно ж назву акції, до якої хотів би долучитись).

Маєш запитання?
Твори добро разом з нами!

В Нью-Йорку відбувся 51-й інтелектуально-мистецький змаг "Орликіада"

$
0
0
"До дружнього змагу ставаймо всі враз…до чесної в грі перемоги!"

Вже протягом 51 року молоді члени української скаутської організації “Пласт” щорічно з’їжджаються на оселі Українського Народнього Союзу “Союзівка” в штаті Нью-Йорк змагатися в унікальному інтелектуальному конкурсі під назвою “Орликіяда”. Чотирнадцять загонів з Канади та США взяли участь у змаганнях, що тривали з 9-10 листопада. Учасники відповідали на запитання в інтелектуальному змаганні, у виставці експонатів, виступали на тему “Житниця Європи” про українське хліборобство.

Перемогу, згідно з загальним точкуванням, здобув загін 17-го куреня ім. Байди Вишневецького та 28-го куреня ім. Княгині Ольги з м. Клівленд (Огайо). Члени клівлендського загону сходилися приблизно три години в день, чотири дні на тиждень. “Ми дуже тяжко над нашим підготовленням [до змагу] працювали, - пояснила Наталя Заперник, курінна перемагаючого загону, - нам важливо було, щоб всі члени загону брали рівну та справедливу участь у виконанні вимог Орликіяди, щоби всі почувалися гордими з досягнень цілого загону.”

Команда та судді Орликіяди під проводом комендантки Марти Мудрої також роздали нагороди по категоріях. Перше місце в інтелектуальному конкурсі здобули члени 31-го куреня з м. Пассейк. В творчій виставці експонату перемогу вибороли 7-ий та 6-ий курені з м. Чикаґо. А в мистецькому висупі виграли члени 11-го куреня з м. Торонто.

Важливий звичай, пов’язаний з Орликіядою, це обрання двох взірцевих членів юнацтва на пост Гетьмана та Гетьманівни – церемоніальних ведучих Орликіяди на даний рік. Судді призначають старших учасників Орликіяди на посаду за такими двома критеріями: кандидат повинен мати добру пластову поставу та жити за прикладом Григора Орлика (фр. Gregoire Orlyk), славного українського француза, видатного українського провідника на засланні та сина славного гетьмана Пилипа Орлика.

Після довгих турів важких запитань, приватно та зі сцени, з підготованими та миттєвими відповідями, цьогорічною Гетьманівною обрали Діяну Мочулу зі станиці Ньюарк, а на Гетьмана іменували Ростислава Винницького зі станиці Торонто.

“Це для мене був великий шок, - зізнався Гетьман Ростислав,- мій стрийко багато років тому був іменований Гетьманичем [на Орликіяді], тобто можливо вимоги цього посту існують в мої родині.”

Ростислав вірить, щоби стати Гетьманом, пластун мусить мати певний світогляд: “Треба знати, як висловлювати свою опінію, відкрито поширювати свої ідеї та бути добрим провідником, який дбає про Пласт.”

Фото Андрія Зварича

В станиці Житомир провели цікавий експеримент з назвою "Міняю виховника"

$
0
0

З 4 по 8 листопада пройшов тиждень "Міняю виховника" - цікавий експеремент, який приніс свої результати. Ідея полягала у тому, щоб старшопластуни помінялись зі старшопластунками своїми гуртками і навпаки, оскільки пластун зарадний і зможе вижити у будь-яких умовах, ми вирішили зробити собі такий виклик! Здається, що пластова метода одна й та сама, а от характери, підхід, темперамент у кожного свій. 

В ході так званого експерименту сходини дівочих гуртків очолили старшопластуни, сходини хлопчачих гуртків - старшопластунки. Усі виховники знайшли спільну мову з юнаками та юначками, і сходини пройшли так само весело, повчально, з купою спогадів та емоцій. Кожен виховник щось нового почерпнув та навчив чомусь новому і свій "новий" гурток. Також виховники зробили висновок, що у такій формі можна здійснювати невеличкий контроль-перевірку проведення сходин, для того, щоб їх зробити більш практичними та цікавими, запозичивши різні корисні моменти на сходинах у інших гуртків.

Безумовно, як кожна особистість індивідуальна, так і гурток є особливим кожен по-своєму - і цього не відібрати, оскільки опитавши юнаків та юначок, майже від усіх було чути таку відповідь: "це було прикольно, дещо неординарно, але поверніть мені мого виховника(цю) назад, я його не проміняю", що в принципі є основою для більшого зміцнення гуртка як найменшого пластового з'єднання.

Пластуни станиці Чернівці відзначили 95-ту річницю Буковинського віча

$
0
0

3 листопада 2013 року Станиця Чернівці провела історико-патріотичну теренову гру “Листопадовий Зрив” приурочену 95-й річниці Буковинського Віча. Захід розпочався о 9:30 із реєстрації команд у Великій залі Українського Народного Дому.

Цього року у грі взяли участь 9 команд загальноосвітніх закладів міста. Рівно о 10 годині відбулось урочисте відкриття та стартувала гра. Школярі мали півтори години на те, щоб за допомогою карти Чернівців зразка 1918 року, знайти точки, де знаходились волонтери та дати якомога більше правильних відповідей на запитання чи якнайкраще виконати певні завдання. Завдання були різного характеру, але в більшості стосувались подій Буковинського віча та історії Визвольних Змагань в Україні та на Буковині зокрема. За легендою гри команди ставали військовими підрозділами українського війська на Буковині і мали утвердити українську владу в краї.

Цей захід Станиці Чернівці Пласту – НСОУ вже став традиційним. Дванадцять років поспіль він проводиться буковинськими скаутами за підтримки відділу у справах сім’ї, дітей та молоді міської ради, міського управління освіти та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Завершилась гра підрахунком результатів та нагородженням переможців (гімназія №7 – І місце, ЗОШ №8 – ІІ місце, гімназія №1 – ІІІ місце). Вони отримали сертифікати від Льодового майданчика, скеледрому «Соколиний Камінь» в ТРЦ Боянівка та обласної федерації фрі-файту. Окрім того, вчителі-наставники команд-переможців отримали сертифікати від мережі магазинів «Норма».

В Рівному відбудеться акція "Пам'ять не згасне", приурочена пам'яті жертв голодоморів

$
0
0

Вшануймо жертв Голодоморів!

Наближається сумний дата, день пам'яті жертв голодоморів. Цього року українці вшановуватимуть 80-ту річницю голодомору 1932-33 років. Ці жахливі дні не забуті. Ми пам'ятаємо, ми сумуємо... Щороку в цей день кожен українець запалює свою свічу пам'яті, свій вогонь непокори. Цей день також символізує нескореність Української нації, її непереможність, єдність! Тож з'єднаємо наші іскорки суму в єдиний величний вогонь!

Рівненська організація Пласту Національної скаутської організації України 23 листопада проводитиме акцію «Пам'ять не згасне». Пластуни запрошують всіх небайдужих рівнян принести свічки та парафін. Всі свічки будуть переплавлені в одну величезну свічку, яку рівняни запалять, вшановуючи жертв голодоморів.

Якщо ви бажаєте долучитися до акції «Пам'ять не згасне» просимо принести свічки та парафін до Народного дому (м. Рівне, вул. С. Петлюри, 1).

Також ви можете принести матеріали до жовтих наметів «Євронаступ» які знаходяться в центрі Рівного, на залізничному вокзалі, автовокзалі та біля органного залу до 20 листопада!

Не будь байдужим. Твоя допомога має вагу.

Контактна особа: 096-494-05-38 (Олександр)

Група в VK.

Viewing all 2688 articles
Browse latest View live