Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all 2688 articles
Browse latest View live

Завершився дошкіл Міжнародної служби Пласту та ФРІ

$
0
0

У цей не легкий для нашої країни час понад 15 активістів двох дружніх організацій (НСОУ Пласт та ФРІ) зібралися на дошкіл міжнародних служб.

Під час заходу учасники поділились міжнародним досвідом своїх організацій та особистою практикою. Хочемо висловити подяку за корисну інформацію та отримані знання:

  • Другому секретарю, пресс-аташе посольства Чехії - Здені Цайсовій.
  • Тренеру по фандрейзингу - Роману Британчуку.
  • Заступнику директора, координатору програм обміну для молодих науковців і студентів - Інні Бариш.
  • Виконавчому директору Центру протидії коріпції - Дарині Калинюк.
Учасники навчились як співпрацювати з посольствами та дізнались які є можливості для активної молоді. Тепер знаємо, як правильно репрезентувати свою організацію та особистість на міжнародному рівні, як правильно залучати ресурси для втілення власних ідей і проектів. А також, основні етапи планування проектів: з чого правильно почати і як завершити проект.

Величезне спасибі Міжнародному фонду "Відродження" за сприяння у проведенні заходу!

Звернення світового проводу Пласту до членства з приводу участі в акціях щодо євроінтеграції

$
0
0
До Всіх Пластунів

Дорогі Подруги і Друзі!

Цього тижня ми, пластуни, слідкуємо за подіями в Україні і в діяспорі. Не тільки відзначили 80-ліття Голодомору 1932-1933 року, але на очах розвивається громадська акція під
назною Євромайдан. В Україні тисячі людей виступають в столиці і по містах з метою показати єдність суспільства у виборі європейського напрямку розвитку країни. 

Головна Пластова Булава підтримує звернення Крайової Пластової Ради України.

В різних центрах української діяспори плянуються зорганізовані акції підтримку Євромайдану як доказ солідарності з нашими рідними в Україні. Головна Пластова Булава теж наголошує про недопустимість участі у масових акціях неповнолітніх дітей без відповідного дозволу чи особистої присутності батьків та відраджує використання в таких акціях символіки Пласту, але підтримує поодиноких пластунів котрі приєднуються до загальної суспільної громадської акції яка наголошує потреби українського народу.

Пласт за останніх 100 років виховав дуже багато громадських діячів та провідників. Вміємо провадити, вміємо організувати та вміємо в часі кризи і наглих змін зрівноважено
змобилізувати людей та робити корисні рішення.

Закликаємо всіх пластунів допомогти в тій акції як радить звернення - так, як їм велить Пластовий Закон і Пластова Присяга. 

СКОБ!

пл. сен. Марта Кузьмович, Гр
Голова Головної Пластової Булави
24 листопада 2013 року

В Луганську відзначили роковини Голодомору і написали "Послання пам'яті"

$
0
0

Для того, щоб зберегти пам’ять про мільйони невинно убієнних голодом наших братів і сестер та нагадати про можливі жахливі наслідки нехтування головним правом людини – правом на життя, скаути Луганщини взяли участь у мітингу, який проходив 23 листопада у Луганську.

Секретар Луганського обласного осередку Національної скаутської організації України Ігор Олексюк запропонував звернення від місцевої громади до своїх співвітчизників, які вшановуватимуть пам’ять жертв у 100-ті роковини трагедії Голодомору 32-33 років (у 2033 році)». На підставі таких звернень, які будуть зібрані з різних міст та сіл України, буде сформовано новий том Національної книги пам’яті, що зберігатиметься в Києві у Національному музеї «Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні». 

«Послання пам’яті»

«Послання співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у 100-ті роковини трагедії (у 2033 році)» 

У Державному архіві Луганської області відбувається виставка, присвячена жахливим подіям 1932-1933 рр. на Луганщині. На виставці – документи, фотографії, свідчення людей, які жили у той час і розповіли про страшне лихо, яке спіткало Луганщину, як і всю Україну.

«Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні». Окремий том книги, присвячений Луганській області кожного року збільшується за змістом.

Багато хто знає про село Проїждже на Старобільщині. Лише в цьому селі від Голодомору загинуло 384 особи. А скільки таких сіл було на Луганщині? Лише за офіційними даними, 122 населені пункти нашої області зазнали трагічної долі 
Голодомору, а неофіційно – значно більше. Свідчень про те, що голод в Україні був штучним – сотні. Тисячі людей до самої смерті боялися говорити про це.

Голодомор 30-х рр. був геноцидом українців як нації, і свої найжахливіші жнива смерті він зібрав на Донбасі, на Слобожанщині, в усій радянській Україні.

Усе починалося з колективізації, насильницького створення колгоспів. Потім було виселення так званих „куркулів” – найпрацьовитіших селян. У межах Луганського округу таких «виселок» булостворено 12, туди заслали близько 200 „куркульських” родин чисельністю 597 душ. Виселенці жили там у виритих у яругах землянках. Злидні, на які влада прирікала селян, викликали в їхньому середовищі хвилю опору. Серйозні заворушення сталися у Сватівському, Білокуракинському, Кремінському та інших районах. У ході їх придушення тільки в селах Перевальського і Слов’яносербського районів за одиничними епізодами були розстріляні 24 протестувальники, багатьох тоді ж засудили до різних строків позбавлення волі.

30 березня 1930 року Старобільський окружний відділ ДПУ під грифом «Цілком таємно» доповів окружкому КП(б) України про початок операції з виселення „куркулів” згідно з відповідною постановою Політбюро ЦК ВКП(б). Повідомлялося дослівно таке: «Согласно директивы ГПУ УССР Старобельскому округу контрольная цифра была дана ориентировочно 872 семейства, или 4360 чел[овек],из которых и проводилась подготовительная работа по семи районам сплошной коллективизации по состоянию на 1-е февраля 1930 г. По всему округу было погружено 723 семейства, или 4635 чел[овек],из них мужчин старше 18 лет – 1402, женщин старше 18 лет – 1813 и детей до 18 лет – 2020».

Вислання так званих «куркулів» великою мірою підірвало господарський потенціал села, його здатність забезпечувати дедалі зростаючі потреби країни в хлібі та іншій сільгосппродукції. У Старобільському окрузі в кожному селі розкуркулили майже половину від усіх дворів. Сіл тоді тут було близько 600, із кожного виселили від 12 до 22 сімей. Отже, від такого насильства постраждали тисячі родин.

Логічним продовженням політики колективізації і розкуркулення, був страшний Голодомор-геноцид 1932-1933 років.

Самі лише дані щодо Старобільського дитячого будинку показують жахливу картину, яка є прямим юридичним доказом зловмисного злочину влади щодо дітей, який стався у квітні 1933 р. в дитячому будинку Старобільська. Документи книги № 158 реєстрації актів про смерть Старобільського райЗАГСу свідчать, що впродовж квітня 1933 р. від причини «голодная болезнь» померло 38 дітей – утриманців дитбудинку у віці від 1,5 місяця до 12 років.

Тисячі інших актів про смерть не вказують справжню причину загибелі людини. Писати „помер від голоду” було заборонено. „Отруєння”, „заворот кишок”, „порок серця” – що завгодно, але не „смерть від голоду”.

Дорогі наші співвітчизники! Вам, що прийшли вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у 100-ті роковини трагедії (у 2033 році), ми радимо ніколи не забувати про той злочинний режим, який скоїв жахливі злочини, пам’ятати про тих мучеників, які віддавали своє життя, борячись за право жити на своїй землі, за право дотримуватися рідної мови, власних звичаїв та традицій.

Голодомор 1932-1933 років забрав життя мільйонів українців. Будемо пам’ятати про це, доки будемо жити. Вічна їм пам’ять.

Володимир Семистяга
Ігор Олексюк
23 листопада 2013 року, м. Луганськ

21-22 листопада відбулася Рада куреня ім. полк. П. Войновського

$
0
0

Коли ти можеш бачити зруйноване діло цілого свого життя, 
І без слів взятися будувати його наново, 
Або за одним ударом — стратити виграні сотні партій 
Без жодного порушення і без одного зітхання... 

Якщо ти вмієш зберегти свою відвагу 
І не стратити голови, коли всі інші довкола тратять її, 
— Тоді князі, боги, щастя і перемога, стануть на віки твоїми вірними рабами, 
Тоді ти станеш ЛЮДИНОЮ.

Редьярд Кіплінг (переклад Дмитра Донцова)

У ніч із п'ятниці на суботу 22-23 листопада на новій пластовій домівці станиці Чернівці відбулась Рада підготовчого куреня ім. полк. Петра Войновського.

Після відкриття розпочалася активна програма – ми катались на роликах в ТРЦ Depot, потім вечеряли смачною піцою з NewYorkStreetPizza.

По поверненні на домівку розпочалось основне дійство Курінної Ради - звітно-виборна частина.Члени куреня вислухали звіти минулорічного курінного проводу і надали їм абсолюторій. Далі розпочались вибори нового проводу. На кожну з посад було хоча б 2 кандидати і кожен з них мав власний напрямок для розвитку куреня зі своєї ділянки.

Довго вирішуючи ми, все ж, обрали новий провід. Одразу після перобрання новий куріний провід приступив до своїх обов`язків. Після цього ми склали план на рік і подивилися презентацію із невідомими раніше фотографіями Петра Войновського, яку підготував наш зв’язковий. Після довгих дискусій нарешті була нічна тиша. Вночі відбувся алярм від КВ куреня, на якому було вручено курінні хустки – ІІ-го ступеня, новообраному курінному, та дві І-го ступеня.

Наступного дня ми обговорювали стратегію куреня, а ще традиції та символіку. Наприкінці ми обговорювали новий довготривалий курінний проект – Курінні Великі Перегони (складали список цікавих місць в Чернівцях, області, Україні та світі, де ми хотіли б побувати). Після продовження курінної ради і прибирання відбулося урочисте закриття.

Новообраним проводом куреня на 2013-2014 рік стали:

  • Курінний: пл.уч. Чайковський Пилип
  • Заступник: пл.уч. Кінащук Стас
  • Писар: пл.прих. Монін Вінсент
  • Скарбник: пл.уч. Анрій Федоренко
  • Хорунжий: пл.прих. Муринюк Саша

В Києві відбувся крайовий вишкіл виховників УПН

$
0
0

24 листопада 2013 року завершився вишкіл виховників УПН в Києві “15 друзів Остапа”. Атмосфера на вишколі була дуже дружньою та сімейною. На вишколі були учасники з Києва та центральної України: Житомира, Вінниці, Черкас, Ніжина, Білої Церкви. Серед учасників були і пташачі батьки, деякі навіть з майбутніми пташатами :) Дякую всім учасникам за допитливість, працьовитість, ініціативність та запальне бажання працювати з новацтвом!

Провід:

  • комендант – ст.пл Ольга Аркадьєва, Гр
  • заступник з фінансів – ст.пл.вірл. Наталя Кияк, Гр
  • бунчужний - ст.пл. Ярослав Шургот
  • інтендант - ст.пл. Юлія Гапаляк
  • писар - ст.пл. Вікторія Доєва (“Ті, що греблі рвуть”)

Велика подяка нашим інтрукторам: ст.пл. Наталі Кияк, Гр, ст.пл. Вікторії Доєвій, ст.пл. Оксанці Нижник, Гр, пл.сен. Юрію Юзичу, ОЗО, пл. сен. Юлії Жданович, ДК, ст.пл. Наталі Медвідь, ОД, пл.сен. Оксані Яблонській, ПС, ст.пл. Вірці Гнатюк, пл.сен. Нілі Наконечній, ст.пл. Стасу Андрійчуку, ЦМ, ст.пл. Марічці Довганик, ст.пл. Ірі Степанець, ст.пл. Олі Фегецин, ПС, ст.пл. Іванці Герус, КВ.

Дякуємо людям, які допомогли в організації вишколу: ст.пл.вірл. Наталі Лотоцькій-Гевко, ст.пл. Тетяні Лущенко, пл.розв. Ірі Ящук, ст.пл. Дмитру Колеснику, СМ, пл.сен. Ярославу Юрчишину, ОЗО, пл.сен. Нілі Наконечній.

Пластуни долучились до організації заходів присвячених жертвам Голодомору в Києві

$
0
0

У суботу, 23 листопада, у Києві відбулись пам'ятні заходи до 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 років. До вшанування загиблих від насильницької голодної смерті долучились понад 70 пластунiв з Києва, Львова та Запоріжжя. 

Пластуни активно долучились до організації заходу ще до його початку. Протягом двох тижнів розповсюджували інформацію про акцію у церквах, на ринках та в парку ім. Т. Шевченка. В останній тиждень київське юнацтво забезпечували інформацією про 80-і роковини голодомору жителів столиці на площі Льва Толстого: кожного дня вони збирались у вищезгаданому місці та запрошували українців прийти вшанувати загиблих від голоду. 

Ще до початку заходу, 23 листопада, завдяки пластунам, пагорби поблизу меморіалу жертвам голодоморів набули надзвичайного вигляду - лампадки зі свічками освiтлювали цю місцину.

О 14:00 розпочалась жалобна хода від метро "Арсенальна" до Національного меморіалу жертв Голодомору. У Громадському комітеті із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду повідомили, що участь у Скорботній ході взяли 6 тисяч людей.

О 15:00 біля Національного меморіалу жертв Голодомору розпочалась панахида за участю Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, ієрархів УГКЦ, УАПЦ, УПЦ. РКЦ. Також на панахиді були присутні дипломатичні представники, громада з діаспори, пластуни та громадськість.

Члени Національної скаутської організації України - Пласт прибули на місце проведення заходу за декілька годин до початку, оскільки саме нам було доручено організувати почесну стійку та забезпечити порядок просування громади по території біля меморіалу жертвам голодомору. У передових рядах можна було побачити вишикуваних в однолаву пластунів Почесної Варти на чолі з ст. пл. скобом Тарасом Іщиком, ЛЧ, пластунів станиці Київ та наших друзів із Запоріжжя. Всі були одягнуті в пластових одностроях чи пластових плащах.

Також пластуни були присутні у рядах волонтерів, які вишикувались по обидві сторони дороги до меморіалу та, тримаючи в руках прапори України, зустрічали людей, що крокували у жалобній ході.

О 16:00, після загальнонаціональної хвилини мовчання, розпочалась акція "Запали свічку пам'яті". Біля Національного меморіалу жертв Голодомору запалали понад 10 тисяч свічок.

Тож дякуємо вам всім, друзі, що долучились до організації надзвичайно важливої події для кожного свідомого українця та якісно представили Пласт громаді Києва!

Фото: Петро Задорожний, Українська правда

Відбувся Загальний збір станиці Дніпропетровськ

$
0
0

У другу суботу листопада відбувся Загальний збір станиці Дніпропетровськ. Засідання тривало більше 3-х годин. По закінченню дискусій та за результатами голосування був обраний новий провід станиці.

 Станична Пластова Старшина:

  • Станична – пл. сен. Оля Подгорнова, ПС
  • Скарбник – ст. пл. Віра Сікорська
  • Писар – ст. пл. Олександр Чередниченко
  • Референт УПН – пл. сен. Оля Подгорнова, ПС
  • Референт УПЮ – ст. пл. Микита Подгорнов
  • Референт УСП – ст. пл. Денис Сапа

Також під час Загального Збору обговорили актуальні питання та затвердили стратегічний план розвитку станиці на 2013-2014 рр. 

Бажаємо новообраному проводу успіхів та плідної праці на ниві розбудови станиці.

Пластуни м. Самбір організували розважальну гру "Хто зверху?"

$
0
0
Вас і далі турбує питання "Хто зверху"... Чоловік? Жінка? 16 листопада самбірські пластуни спробували з'ясувати це.

Хлопці з куреня 61 ім. д-р. О. Тисовського та дівчата 32 куреня ім. О. Кульчицької зійшлися у двобої! Команди виконували складні та зовсім не притаманні їм завдання. Хлопці відчули всі принади дівочого шопінгу, позмагалися інтелектом та намагалися розібратися з дівочими хитрощами. А дівчата, натомість, вправлялися у стрільбі з пістолета (ну звичайно не з справжнього, ніхто не постраждав).

Команди підтримували їхні вболівальники. Між гравцями панувала весела та дружня атмосфера, хоча вони були суперниками. У фінальному двобої зійшлися Христина Суханчак та Роман Керелюс які взяли участь у конкурсі "Дивоглядки". Завданням для учасників було не кліпнути дивлячись у вічі супернику. Боротьба за перемогу була тривалою, але після декількох хвилин запеклого поєдинку було визначено переможця. Як не прикро було б дівчатам та перемогли хлопці. Проте дівчата також були на висоті.

Дуже дякуємо організаторам за чудовий настрій, яскраві емоції та кропітку роботу для проведення чудового заходу.

23 листопада на Житомирщині відбулось вшанування героїв Базару

$
0
0

23 листопада на Житомирщині відбулось вшанування героїв Базару - учасників Другого зимового походу армії УНР (листопад 1921 р.)

17 листопада 1921 року в селі Малі Миньки поблизу села Базар (Нині Народицького району, Житомирської області) у ході Другого Зимового походу в бою з радянськими військами під командуванням Г. Котовського, після виснажливих та героїчних боїв, зазнала поразки Волинська група Армії УНР під командуванням Юрка Тютюнника…

23 листопада 2013 року пластуни вшанували пам’ять полеглих героїв. Незважаючи на складні погодні умови до с. Базар з’їхались пластуни з Житомирської, Київської, Вінницької та Рогатинської станиць. Захід розпочався з жалобної панахиди, яку провів отець Сергій Прудко (пл. сен. праці друг Скок, ДК), який у зверненні до учасників заходу наголосив, що не дивлячись на те, що Другий Зимовий похід був актом відчаю, ніколи не потрібно ставити питання, навіщо був цей відчайдушний крок, якщо знали, що не матимуть успіху. Тому що, не дивлячись на приреченість їхніх намірів вони полягли як герої, даючи приклад безмежної любові нащадкам та відданості своїй землі.

Потім друг Арій провів цікаву та змістовну тематичну гутірку, під час якої розповів про події тих буремних днів 92-річної давності. Опісля відбулася теренова гра в межах с. Базар, за проведення якої висловлюємо щиру подяку БКБЗ Спас (Максиму Середі) та пл. сен. прих. другу Гуку, за проведення інструктажу з розбірки/збірки АК-74.

По закінченню змагу всіх чекав смачний обід і гарна ватра, на якій лунали повстанські пісні. Дружня атмосфера надовго залишиться в серцях та пам’яті учасників заходу. Після поїздки вони ділилися незабутніми враженнями:

«Спочатку було дуже-дуже холодно, але потім все змінилось і гарна атмосфера, яку створювали всі учасники значно покращила становище. Також свою роль відіграла і теренівка, було дуже круто побігати виконуючи різні завдання, а обід, то взагалі було щось. В таку погоду і банальний чай є дуже важливою і приємною річ. Загалом багато емоцій, вражень і сподіваюсь, що ми будемо організовувати такі акції ще, з залученням більшої кількості людей».

Отримавши купу емоцій, віддавши шану полеглим героям всі роз’їхались по домах, несучи в серцях щире бажання розповісти якомога більше людям про полеглих героїв та організувати на наступний рік набагато масштабніший захід, залучивши своїх близьких, рідних та друзів.

Бо чим більше людей буде ставити питання, яке винесено в заголовок статті, тим більше ми будемо впевнені, що події тих буремних років ніколи не повторяться.

24 листопада відбувся Загальний збір станиці Самбір

$
0
0

Цієї неділі (24 листопада) відбувся черговий Загальний збір станиці Самбір. На цих зборах був проведений звіт роботи та наданий абсолюторій проводу 2013-го року. Станичний ст. пл. скоб Тарас Щепаняк, СМ відзначив рік змії досить позитивним для станиці Самбір. За цей рік було проведено багато акцій та проектів. Зокрема влітку успішно відбулись табори 61-го та 32-го куренів.

Після звітування діловодів проводу надали абсолюторію. В результаті голосування було обрано новий провід станиці Самбір:

  • Станичний – ст. пл. скоб Тарас Щепаняк, СМ
  • Рефернт УПН – ст. пл. прих Марічка Білінська
  • Референт УПЮ – ст. пл. Ксенія Рондяк
  • Референт УСП – ст. пл. прих. Юрій Всьтак
  • Референт УПС – ст. пл. Юрій Леськів, СМ
  • Писар – ст. пл. прих. Василь Гуч

Оголошується конкурс на коменданта акції "Різдвяна свічечка"у Львові

$
0
0

Організаційний комітет Вифлеємського вогню миру у Львові оголошує конкурс на заміщення вакантної посади координатора "Різдвяної свічечки" у Львові та осіб, які хочуть увійти в оргкомітет з підготовки цього заходу, який відбудеться в межах 5 міського різдвяного ярмарку у Львові.

Зголошення знаходиться тут.

З додатковими питаннями звертатися до коменданта ВВМ у Львові ст. пл. скоба Тараса Іщика, ЛЧ (093 658 78 29)

Підготовчий курінь ім. Наталі Красник провів вечір патронеси

$
0
0

Вже майже рік минув з того часу, як молоді дівочі серця станиці Старий Самбір об’єднались в курінь ім. Наталі Красник .

22 листопада о 17.30 за Старосамбірським часом юначки зібрались у пластовій домівці, щоб дізнатись про цікаві моменти життя, насичені події та діяльність їхньої патронеси. Організатором дійства була пл. уч. Юлія Карпенко, яка наповнила свою розповідь про патронесу цікавими ілюстраціями, іграми і тестами-опитниками. Активну участь в  проведенні дійства взяла і рада гурткових куреня. Дівчата уважно слухали й запам’ятовували почуте, занотовували цікаву інформацію, ділились враженням.

Родзинкою вечора було спільне вивчення курінної пісні «Ніколи не пізно», яку протягом місяця виносили в серці і відшліфовували в голові пл.уч. Ярина Білинська, пл. уч. Марія Ярема, пл. уч. Юлія Карпенко.

Вечір «Красних» завершився приємним чаюванням в теплій атмосфері з рідними людьми.

23 листопада пластуни станиці Старий Самбір вшанували пам'ять жертв Голодомору

$
0
0

Це не смерть, а смерч з косою
твій народ поклав без бою...

Рачинська Світлана

Для пластунів міста ця акція стала традиційною. Адже вшанування таких пам'ятних дат якнайкраще демонструє багатостраждальну та важливу сторінку історії нашої рідної України.

О 15:15 пластини, що прийшли до храму святого Миколая, вирушили на спільну молитву до центральної площі міста. Напередодні акції учасники виклали хрест з лампадок, який символізував палаючу іскру в серці кожного громадянина. Після виступу представників місцевої влади до урочистого слова приєднались також і пластунки з підг. к. ім. Наталі Красник, які продекламували вірші Ліни Костенко і висловили слова-співчуття та пам'яті з приводу цієї трагедії. Після закінчення покладання вінків ст. пл. вірл. Юлія Катинська провела невеличку дискусію: «Голодомор 32-33 рр», що допомогло ще більше зрозуміти значимість цієї акції юнацтвом.

Львівська округа оголошує конкурс проектів на 2014 рік

$
0
0

Друзі та подруги!

Окружна пластова старшина оголошує конкурс проектів на 2014 рік. Участь в конкурсі можуть взяти такі проекти:

  • міжстаничні акції;
  • міжкурінні табори за участі мінімум двох куренів, крім того один з них з округи;
  • окружні табори;
  • окружні вишколи різної спеціалізації;
  • кваліфікаційні вишколи дійсного членства;
  • вишколи виховників/зв’язкових;
  • акції з іншими громадськими організаціями;
  • акції для громади.

Стаття витрат, яка може фінансуватись – харчування. Приблизний розрахунок на людину 25 грн/день.

Найкращі проекти будуть подаватись Окружною пластовою старшиною на конкурс від Управління молоді та спорту.

Для участі в конкурсі потрібно до 15 грудня 2013 надіслати заповнену заяву на електронну скриньку Львівської Округи opslviv@gmail.com, з поміткою на конкурс.

Інформація від КПР про підсумкову річну перереєстрацію станиць/паланок і округ

$
0
0

  1. Відповідно до пункту 4.4.6 Статуту Станиці та пункту 4.3.6 Статуту Паланки “Впродовж місяця після проведення Загального Збору Станиці/Паланки Станична/Паланкова Пластова Старшина повинна переслати протокол З’їзду до Крайової Пластової Старшини і провести перереєстрацію в керівних органах Пласту. Процес перереєстрації регулюється окремим рішенням Крайової Пластової Ради».
  2. Для перереєстрації в керівних органах Пласту КПР України встановлює наступний порядок - окружні та регіональні представники подають (станиці і паланки завчасно подають свої документи до округи/регіону) до 15 грудня 2013 року в КПР (через КПС) наступні документи:
  • а) Екземпляр останнього (за 2013 рік) протоколу (але не витяг з протоколу!) Загальних Зборів/З’їзду станиці/паланки/округи.
  • б). Звіти виховних частин УПН/УПЮ/УСП/УПС та інших діловодів СПС/ППС/ОПС станом на жовтень-грудень 2013 року включно (у випадку, якщо такі звіти представлялись на відповідних зборах чи зїздах або були умовою надання абсолюторію відповідному рефренету/діловоу).
  • в) Статистичний звіт (кількість пташат; кількість УПН, кількість УПЮ із розбивокю по ступенях в тому числі із зазначенням неіменованих; кількість УСП та окремо УПС із розбивками в обох уладах на кількість дійсних челенів і прихильників і т.д). Форма стат. звіту міститься за цим посиланням/
  • г) Погашення заборгованості по членських внесках станом на 1 жовтня 2013 року. З неіменованих членів УПЮ, а також пташат, відрахування по сплаті внесків станиці/паланки не здійснють, однак зазначають чисельність неіменованих у вищезазначеному статистинному звіті.
  • У випадку відсутності звіту або якоїсь із його частинвід станиці/паланки  (окрім звітів діловодів, які фізично неіснують) відповідно до пункту 4.9 Статуту Станиці та пункту 4.8 Статуту Паланки “Діяльність Станиці/Паланки/ вважається автоматично призупиненою, якщо вона не здійснила щорічної перереєстрації в керівних органах Пласту». КПР до 1 лютого приймає рішення відповідно - про припинення діяльності станиці або визначення контрольного терміну для можливості погошення заборгованості.
  • У випадку відсутності звіту ОПС (регіонального предеставника) зведеного звіту станиць округи (регіону) КПР приймає рішення про призупинення діяльності округи та встановлює термін для можливості погошення заборгованості. Якщо котрась із станиць/паланок фактично припинила існування, ОПС подає проект рішення КПР про призупинення діяльності такої станиці.
  • Із прийняттям даного рішення втрачають чинність наступні форми звітності. які практикуються дотепер: щопіврічна статистична звітність УПН ("Стан УПН"), щопіврічна статистична звітність УПЮ ("Стан УПЮ); надсилання витягів із протоколів про ЗЗС/ОПЗ до КПС; щоквартальні фінансові звіти станиць/планок і округ до КПС. 
  • Надалі залишаютсья в силі звіти гнізд/куренів і самостійних роїв/гуртків до відповідних Крайових Булав, а також осередків праці УСП і УПС, згідно із вимогами Правильнків і Положень та іншних інструктивних документів. Спрошення і систематизація, оптимізація періодичності цих звітів - наступний етап консолідації звітності в Пласті НОСУ.
  • Відповідальний за реалізацію рішення - голова КПС. Контроль за виконанням - заступник голови КПР із питань залучення та навчання волонтерів.
  • Рішення КПР від 26 листопада 2013 р.


    Сколівські пластуни вшанували пам'ять 80-х роковин Голодомору 1932-33 рр.

    $
    0
    0

    Зокрема, були на заупокійній Службі Божій за душі померлих від голоду, яку відправив капелан Сколівської станиці Пласту о. Юрій Хамуляк.

    Також відвідали місцевий народний дім, де відбулась Панахида і вечір-реквієм. Опісля разом з мешканцями міста пішли до пам'ятника Шевченку, де виклали символічний хрест з лампадок.

    Крім того, взяли участь у Всеукраїнській акції "Послання пам'яті". Її організувала в м.Сколе пл. уч. Софія Гульчевська. Місцеві жителі мали можливість висловити свої думки, написавши символічне послання нащадкам, як данину пам'яті для мільйонів невинних жертв Геноциду.

    Фото автора

    Звернення Головної Пластової Булави до пластунів у всьому світі (від 30 листопада)

    $
    0
    0

    Дорогі Подруги і Друзі!

    Україна потребує підтримки пластунів з всіх країв!

    Головна Пластова Булава закликає пластунів по цілім світі, брати чисельну участь у мирних громадських акціях на підтримку європейського вектора і демократичних цінностей в Україні.

    Молимося, щоб брутальні злочини режиму зупинилися.

    Громадяни України просять нас в діяспорі виходити на такі громадські акції зі свічками. Цей вогонь має стати символом мирного протесту українців та незламності українського духу.

    СКОБ!

    за Головну Пластову Булаву
    пл. сен. Марта Кузьмович
    Голова ГПБ
    30 листопада 2013 року

    В Рівному відбулась акція вшанування жертв Голодомору "Пам'ять не згасне"

    $
    0
    0

    23 листопада 2013 року о 17.00 в рамках вшанування пам’яті загиблих від голодомору станиця Рівне на Майдані Незалежності провела акцію «Пам’ять не згасне».

    Пластуни вшановували наших співгромадян, що трагічно загинули під час голодомору 1932-33 років.

    Розпочалася акція зі встановлення на Майдані великої, майже у людський зріст, свічки, як символу скорботи по загиблим, виготовленої із свічок та парафіну, подарованих небайдужими людьми.

    Паралельно, пластуни виступили зі словом до людей, що зібралися на цю акцію. Вони котре нагадали про ті сторінки нашої історії, про які забувати не можна.

    Після встановлення та запалення свічки був проведений невеличкий молебінь і завершилася акція спільним прочитанням молитви «Отче наш».

    Організатор акції "Пам'ять не згасне" ст.пл.прих. Олександр Онищук зазначив: «Сьогодні ми вшанували 80-ту річницю голодомору в Україні, ми не забули ті великі жертви, ми їх вічно пам’ятатимемо... Цей величний вогонь пам’яті ми зібрали з сотень маленьких іскорок небайдужих Рівнян, наша пам’ять ніколи не згасне і Український народ більше не дозволить себе заморити»

    Учасниця акції, пл. прих. Богдана Кордонець поділилася своїм враженням: «Мені дуже сподобалося, що прийшло так багато небайдужих рівнян і що для них це справді важливо.Також що є люди які потрудилися над цим. Було дуже приємно стояти на Майдані Незалежності зі свічкою у руках, а свічка - це пам’ять жертв голодомору!»

    Як палала свічка на Майдані, так і наша пам’ять палає, не даючи забути про трагічні сторінки нашої історії.

    Пластуни долучилися до вшанування пам'яті жертв голодомору у Дрогобичі

    $
    0
    0

    23-го та 25-го листопада активна молодь міста Дрогобич організувала кілька заходів, присвячених пам'яті жертв голодомору. Пластуни, звісно ж, долучилися до цих дійств.

    Метою заходів було нагадати людям про геноцид, показати виживання українського селянства на протязі 1932-33-го років.

    23-го листопада проводилася акція "Куштування страв часів голодомору", у якій пластуни взяли активну участь. О 12 годині біля міської ратуші було виставлено шість стендів та представлено п'ять страв.  Окремо були представлені складники приготованого: качани кукурудзи, кукурудзяне борошно, картопляне лушпиння, ґрис (комбікорм третього сорту), кормовий буряк, кропива, жолуді, кора дерев, солома, трава. Інгредієнти перемелювалися на жорнах і запікалися у вигляді невеличких коржиків. Приємною несподіванкою було те, що знайшлося дуже багато бажаючих скуштувати страви. Приємно було чути слова вдячності старших людей, які зі сльозами на очах згадували розповіді своїх батьків про ті жахливі події. Люди брали страви з собою додому, щоб дати можливість своїм рідним відчути на собі ті часи. Загалом куштування страв пройшло дуже вдало.

    25-го листопада відбулися "Вечір пам'яті" та "Мовчазна ходьба з лампадками вулицями міста". На "Вечорі пам'яті" учасники заходу мали можливість переглянути коротенький та дуже інформативний фільм, присвячений голодомору. Після перегляду люди сформували колону і, тримаючи в руках п'ять колосків та запалену свічку, пішли мовчазною ходою вулицями міста. Хода мала чотири стації. Першою з них був пам'ятник борцям за волю України, а останньою - пам'ятник  Т. Г. Шевченку, символу єднання заходу та сходу. Адже у часи гододомору захід України дуже підтримав схід таємними зборами та передачами продуктів. Біля пам'ятника Шевченку учасники заходу з лампадок виклали обриси України та цифри, які назавжди залишаться вічною та глибокою раною для для всієї України.

    Сьогодні, 5 грудня, відзначають Міжнародний день волонтерів

    $
    0
    0
    Міжнародний день волонтерів світова громадськість відзначає 5 грудня. Рішення про це свято було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році.

    Добровольці - це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Такі люди добровільно зголошуються допомагати прибирати громадську територію, допомагати організувати побут мирних маніфестацій, поширювати плакати чи брошури соціальних кампаній, та багато інших хороших речей. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках перестарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих та ін.

    Практично вся діяльність Пласту волонтерська, а члени нашої організації - волонтери. Це свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання!
    Viewing all 2688 articles
    Browse latest View live