Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all 2688 articles
Browse latest View live

У Славському відбувся Крайовий вишкіл виховників ч. 136

$
0
0

22-24 листопада у Славському відбувся Крайовий Вишкіл Виховників. Хоча вишкіл стартував у п’ятницю зранку, учасники почали з’їжджатися ще у четвер ввечері і це стало доброю нагодою для знайомства учасників і проводу. Всього на вишколі було 19 майбутніх вихвників, географія вишколу це – Стрий, Красне, Миколаїв, Дубляни, Дрогобич, Львів.

Значна частина учасників вишколу вже є діючими виховними. Тому було розглянуто чимало випадків з особистого досвіду.

КВВ ч. 136 є особливим, бо є своєрідним експериментом. На вишколі у Славському крім стандартного блоку гутірок, введені та апробовані також і нові – сформовані на основі аналізів звітів комендантів КВВ УПЮ попередніх років, а також опитника щодо вдосконалення вишкільної системи, зокрема додано: «Емоційне вигорання виховника», «Основи економічного виховання в Пласті», «Інтерактивні методи навчання», «Інтернет та його можливості для виховника», «Гурток з «0» та ін.

Завдяки таким нововведенням програма КВВ УПЮ стає більш актуальною з урахуванням сучасних потреб та тенденцій. Деякі гутірки набули нових акцентів та формату.

Гарні результати дали наступні введення: попередні практичні завдання - проведення та опис проведених сходин з гуртком; розбір ситуаційних задач з діючими виховниками та психологом; залучення до вишколу фахівця ззовні – психолога.

На вишколі панувала гарна, дружня атмосфера і приємно, що був неймовірно енергетичний зворотній зв’язок між учасниками та інструкторами. Це допомогло напрацювати нові цікаві ідеї щодо подальшого вдосконалення ви шкільної системи.

Дякуємо інструкторам: ст. пл. П. Борису, ст. пл. вірл. М. Баглай, ст. пл. скоб В. Шипівдичу, ст. пл. М. Бовкіту, ст. пл. Л. Рудчук, ст. пл. О. Яцюк, ст. пл. У. Овчар, ст. пл. вірл. Ю. Катинській, ст. пл. І. Мухіній.

Та організаційній команді: ст. пл. Ю. Базарник, ст. пл О. Лис, ст. пл П. Кулінець, ст. пл. вірл. М. Дуді.


Поблизу Львова відбувся Крайовий дошкіл виховників УПЮ

$
0
0
22-24 листопада поблизу Львова у затишному будиночку відбувся Крайовий Дошкіл виховників УПЮ, який був організований куренем УСП «Одержимі» за підтримки Крайової Булави УПЮ.

Дошкіл має на меті дати можливість юнацьким виховникам весело і приємно провести час, а також разом із цим у звичайному спілкуванні обговорити актуальні питання, які виникають при роботі з юнацтвом. Отже, це були два яскравих дні під час яких відбулись обговорення проблем, які переслідують виховників із багатьох станиць; багато ігор та зрештою просто відпочинок цих виховників, які вже багато років непосильно працюють на благо Пласту.

Організатори Дошколу щиро вдячні всім учасникам за творення цієї незабутньої атмосфери, за плідну працю, свої відгуки та пропозиції, а також особлива подяка за допомогу у проведення Дошколу Миколі Музалі, Роману Кучкуді та Андрію Пивоварчуку.

Оргкомітет крайового дошколу виховників

Пластуни завітали у сиротинець на Стрийщині

$
0
0

Кожній дитині, по добрій людині!

Наближається день Святого Миколая. Існує така думка, що всі починають творити добрі справи лише напередодні цього свята: відвідують сиротинці, малозабезпечені сім’ї, всіх потребуючих. Більшість дитячих будинків перенасичені подарунками. В деякій мірі ця думка є правдива, адже творити добро потрібно постійно, хоча і перед таким довгоочікуваним для дітей днем також варто пам’ятати про добрі справи.

Наш невеличкий курінь Верховинки, запланував у цьому році та й на наступний 2014 рік, постійно нести у цей світ лише добро, любов і мир. Першим таким кроком стали відвідини на початку грудня сиротинця, в який ми навідувалися кілька років тому, саме тому вирішили відновити традицію.

У Стрийському районі в с. Йосиповичі є інтернат з логопедичним нахилом. Назва не має особливого стосунку, адже це місце, де живуть діти з неблагополучних сімей, батьки яких інколи навіть не хочуть забирати на вихідні, чи великі сімейні свята.

Накупили харчів та потрібної для діток канцелярки, позбирали у доброму стані дитячі іграшки, дитячий одяг, взуття у всіх наших Верховинок-мамусь і вирушили в гості. Діти дуже приязно нас зустріли, разом ми виготовляли новорічні іграшки, розмальовували, спілкувалися. Хоча вік діточок від 2 до 8 років, проте вони дуже цікаві та допитливі, от лиш шкода, що дитинство їхнє проходить не в теплих обіймах рідних мами і тата, а в ласці та опіці з боку вихователів. Яким дай Боже здоров’я!

Плануємо цей інтернат відвідувати частіше, адже як стверджують представники адміністрації: «Якби не помічники, то ми б самі не справлялися».

То ж бажаємо всім завжди бути добрими помічниками для кожного потребуючого! 

14 грудня у м. Львові відбулося святкування Дня народження куреня ім. Івана Богуна

$
0
0
Цьому куреню виповнилось 12 років. Перший день святкування і відкриття відбулося на домівці (Здоровя, 3). Відбулася курінна рада на якій було вибрано нового суддю. Було проведене коло побажань від кожного юнака. Також був перегляд фільму "В далеку далечінь".

Закриття цього заходу відбулось на янівському кладовищі. Також було вшанування члена нашого куреня Якова та вшанування воїнів УГА та УСС.

На закриті було іменована прихильниками трьох, іменовано (заприсяжено) учасниками двох.

КБ УПЮ оголошує конкурс на посаду "Референта виховних частин"

$
0
0

Крайова Булава Уладу Пластового Юнацтва в Україні оголошує конкурс на посаду "Референта виховних частин".

Вимоги до кандидатів:

  1. КВ 1 Скобиного Кругу 
  2. Наявність адміністративного досвіду в УПЮ (зв'язковий/референт УПЮ станиці чи округи/робота в Булаві УПЮ)
  3. Наявність кваліфікацій та досвіду в обраній галузі
  4. Своє пластове резюме (1-2 ст.) та лист (1 ст.) в якому буде описано короткий план дій на посаді слід надіслати до 1.02.2014 на скриньку булави: upu@plast.org.ua з темою "Зголошення до праці в КБ УПЮ"

Функції та посадові обов'язки - "Референта виховних частин" наступні:

  • Відповідає за оперативних зв’язок з виховними частинами (збір та аналіз звітів, ведення бази куренів, затверджування нових та надання числа куреням, затверджувати зв’язкових, затвердження прапорів, забезпечення інформацією) 
  • Ініціює розробку та втілення мотиваційної програму для виховників 
  • Контролює питання надання І відзначення УПЮ 
  • Контролює та сприяє підвищення рівня ведення виховної роботи (спільно з заступником булавного та референтами булави) 
  • Рекомендує надавати відзначення УСП/УПС за виховну діяльність 
  • Розробляє «Стратегію розвитку УПЮ в нових осередках» (спільно з заступником булавного УПЮ) 

На початку грудня пластуни міста Хмельницького організували Пластове містечко

$
0
0

На початку грудня за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької державної адміністрації пластуни реалізували проект «Пластове містечко». Оскільки погодні умови не дозволяли провести захід на свіжому повітрі, він відбувався у приміщенні однієї з шкіл міста.

Загалом наше містечко відвідали діти різного віку з десяти шкіл міста Хмельницького. У рамках Пластового містечка було проведено ряд майстер-класів та ігор різноманітної тематики. Учасники мали можливість ознайомитися із історією та діяльністю Пласту, а також набути навичок практичного скаутингу на майстер-класах з картографії та піонірки, поспівати пластових та народних українських пісень, побавитися у різноманітні ігри на вправність та кмітливість, випробувати свої розумові здібності в інтелектуальному змаганні, навчитися виготовляти українські традиційні іграшки (ляльку-нитянку і ляльку-пшеничку) , зробити вітальні листівки для своїх рідних та друзів, перевірити свої знання історії українського народного одягу та народних традицій.

Атмосфера була неймовірна! Кожен, хто відвідав Пластове містечко, отримав море позитивних вражень, навчився багатьох цікавих речей. Для багатьох учасників Пласт став своєрідним відкриттям. Усі питали хто ми, чим займаємося, як вступити до наших лав. «Тут так цікаво! Немає жодної вільної хвилини. Хочеться дізнатися і спробувати якомога більше нового» - поділився враженнями один з учасників. 

13 грудня пластуни міста Хмельницького організували Андріївські вечорниці

$
0
0

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Андріївські вечорниці – вечір напередодні Дня Андрія, традиція ворожіння у ніч з 12 на 13 грудня. Звичай дійшов до нас ще із язичницьких часів, а з прийняттям християнства цього числа святкують День святого Андрія Первозванного, або День Андрія, якого називають покровителем Української церкви.

Що ж, починалося все із пісні «А мій милий вареничків хоче». Потім хлопці намагалися вкусити калиту. Ну а далі ворожіння. Найулюбленішим ворожінням усіх гостей є вареники. Традиційно вони ліпляться з великою кількістю начинок: картопля, горіхи, банани, вишні, сир, яблука, малина, мандарини, перець, сіль, тощо, - в залежності від того який Вам попадеться, таку й долю матимете найближчого року.

Усі взяли участь у цікавих іграх та конкурсах, за які отримали солодкі призи. Надзвичайно приємно було дивитись на велику кількість учнів та молоді в красивих українських вишиванках та з усмішками на обличчях. 

Хочемо подякувати усім хто посприяв проведенню цих вечорниць, а саме: керівникам молодіжного клубу «Вікторія» і референтурі табору «Середземські вогні».

Сподіваємось, що на наступний рік наші вечорниці відвідає ще більше людей, які не хочуть забувати того, що було колись.

Як Вифлиємський Вогонь Миру мандрує по світу за допомогою пластунів

$
0
0

20.12.2013

У цю революційну п'ятницю пластуни передали ВВМ українцям у Клужі (Румунія). Цікавим є те, що передача відбувалась у прямому ефірі на телеканалі TVR Cluj, вже невдовзі можна буде переглянути відео-запис цього ефіру. Якщо ви ще не чули про Пластовий календар на 2014 рік, то сором вам! Бо вже всі глядачі ранішньої трансляції каналу TVR Cluj про це знають:) На гостинну і смачнющу вечерю пластуни поїхали у Бухарест де завтра відбуватиметься передача "вогню любові, вогню добра".

Окрім цього, делегація, яка відправилась на північ, передала вогонь у Литві нашій діаспорі. А опісля вони мали чудову екскурсію старою частиною Вільнюса та на місце проведення саміту ЄС. Зустріли першого президента Литви, котрий щойно повернувся з київського майдану і привітався з пластунами гаслом "Слава Україні!". Але культурна програма на цьому не закінчилась, і пластуни, не гаючи ні хвилинки, поїхали пізнавати нову країну - Латвію! А нічна засніжена Рига - це мега видовище, тож усі, хто сидять зараз по домівках, можуть лише позаздрити пластунам-мандрівникам!

А тим часом в рідній Україні пластуни занесли вогонь у посольства Естонії та Сполучених штатів Америки. Не щодня маєш нагоду поспілкуватись з Надзвичайним та Повноважним Послом, ще й у такій невимушеній атмосфері. Було дуже по-різдвяному приємно і затишно.


Програма передання Вифлеємського вогню миру 21 грудня в Києві

$
0
0
21 грудня 2013 року Божого запрошуємо усіх пластунів та приятелів Пласту, ваших друзів та знайомих взяти участь у церемонії передачі Вифлеємського Вогню Миру громаді міста Києва.

Акція відбудеться біля пам’ятника Володимиру Великому, що на Володимирський гірці. Збірка усіх пластунів і гостей об 11:30, початок акції о 12:00. 

О 15:00 відбудеться передача Вогню до Національного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» за адресою вул. Лаврська, 13.

О 17:00 пластуни передадуть Вогонь учасникам Євромайдану з головної сцени. Вогонь також запалає у всіх місцях медичної служби Майдану, молитовних наметах та в наметах Мальтійського Хреста.

Упродовж 22-30 грудня пластуни рознесуть Вогонь церквам, лікарням та сиротинцям столиці. Наразі іскра тепла, доброти та свята як ніколи є актуальною для усіх жителів та гостей столиці. Вифлеємський вогонь миру є символом любові та віри у перемогу добрих вчинків, що так потрібна кожному. Принесіть частинку миру та тепла у свій дім і поділіться нею з іншими!

Контакти координаторів акції:

  • Ніна Карасевич + 38 (093) 773 21 06
  • Настя Бондаренко +38 (063) 931 11 84

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру на Євромайдані

$
0
0

В суботу, 21 грудня пластуни передали вогонь громаді Києва на Володимирській гірці, у музеї «Меморіал пам’яті голодоморів в Україні» та на Євромайдані. В Україну вогонь через скаутську естафету прибув вже в п’ятнадцяте.

На Володимирській Гірці  відбулася офіційна передача пластунами Вифлеємського вогню миру громаді міста Києва. Після екуменічної молитви, проведеної представниками церков різних конфесій, Духовенство благословило Вогонь та його поширення серед людей. Далі священне полумя передали до Національного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні», а звідти тепло Святого Вогню потрапило і на столичний Євромайдан.  

«У цей час, коли так багато є того, що здатне розділити, ми передаємо українській громаді символ єднання всього людства в добрі. Хай цей Вогонь, освітлюючи різдвяні вечері по всій Україні, принесе нам мир, злагоду та порозуміння», - зазначив Ярослав Юрчишин, голова Пласту в Україні. В часі передачі пластуни запалювали свічечки вогнем людям на Євромайдані.

«Всі, хто не отримав Вогню у ці дні, зможуть запалити свої лампадки у молитовних наметах, наметі Мальтійської служби та в інформаційному центрі «НЕ ЗЛИй Майдан»», - повідомив Андрій Лузан, голова київського осередку Пласту.

А вже згодом, упродовж 22-30 грудня пластуни рознесуть Вогонь церквам, лікарням та сиротинцям столиці.


Передання Вифлеємського вогню миру громаді Києва на Володимирській гірці
Передання Вифлеємського вогню миру громаді Києва на Володимирській гірці
Передання Вифлеємського вогню миру громаді Києва на Володимирській гірці
Передання Вифлеємського вогню миру громаді Києва на Володимирській гірці
Передання Вифлеємського вогню миру на Євромайдані
Передання Вифлеємського вогню миру на Євромайдані
Передання Вифлеємського вогню миру на Євромайдані
Передання Вифлеємського вогню миру на Євромайдані
Передання Вифлеємського вогню миру на Євромайдані

14 грудня пластуни станиці Новий Розділ організували Андріївські вечорниці

$
0
0

Нарешті наближаються довгоочікувані новорічні свята, а отже і день Андрія Первозванного. Для пластунів станиці Новий Розділ це означає, що прийшов час проводити Андріївські вечорниці.

Святкування вечорниць вже стало доброю традицією у Новому Роздолі, які цього року відбулися уже в тринадцяте. З кожним роком на андріївські святкування до нас приходить все більше охочих побачити на власні очі самобутні українські звичаї.

За традицією, вечорниці розпочались з ворожінь, з допомогою яких, колись наші бабусі намагалися вгадати свою долю, майбутнього нареченого. Усі присутні дівчата брали участь у ворожіннях, які пластунки провели у розважально-ігровій формі. Ворожили на щастя, на долю; на милого чорнобривого. Дівчата навіть не помітили, коли завітали хлопці. Проте потрапити їм на вечорниці було ой як не просто! Хлопці кілька разів колядували, щоб здобути у дівчат прихильність.

Після приходу хлопців, розпочалася основна частина святкування, наповнена цікавими іграми та конкурсами, за які найактивніші учасники отримали солодкі подарунки.

Молодь частували смачними українськими варениками, які дівчата ліпили власноруч. Атмосферу та дух наближення різдвяних свят створювали музиканти, наші старші пластуни із станиці Новий Розділ, які віртуозно грали на гітарі та сопілці .

Заключним етапом вечорниць став обряд «кусання Калити». Серед усієї громади андріївських вечорниць обрали пана Калитинського, який стеріг Калиту і не давав хлопцям, які їхали «на коні», можливості її вкусити. Пан Калитинський вправно виконував свою місію, адже вже не вперше мав таку честь. По завершенні обряду, Калитинський пригостив Калитою усіх присутніх.

Вечорниці вдалися на славу!

Хочемо подякувати солодкому спонсору вечорниць, магазину «Дім», а також директору НВК «Лідер» за надання приміщення та усім тим, хто допомагав в організації та проведенні такого хорошого українського свята!

Пластуни привезли Вифлеємський вогонь на львівський Євромайдан

$
0
0

17 грудня Вифлеємський вогонь потрапив до Львова звичним шляхом — через взаємний і дружній потиск рук по обидва боки кордону станичних Львова, Україна та Томашува Любелького, Польща. Цього ж дня пластуни передали вогонь громаді Львова та залишили його на зберігання в Соборі Святого Юра.

На даний момент Вифлеємський вогонь зберігається у Соборі Святого Юра, але 22, 29 грудня і 5 січня, пластуни будуть передавати його до всіх церков міста, а також до лікарень, сиротинців та пенітенціарних установ. Пластуни Львова, усвідомлюючи свою велику соціальну місію та обов'язок, тому будуть поширювати його у всі церкви Львова, щоб кожен охочий зміг відчути передріздвяне тепло Вифлеємського вогню миру.

"Ми робимо так, щоб це світло вогню з Вифлеєму було доступним кожному, незалежно від його віку, статі, соціального статусу чи народності. А у святкову ніч - цей вогонь зможе об'єднати всі покоління, всіх громадян України в спільній молитві до Господа в такі непрості часи для нашого народу." - розповів координатор акції у Львові Тарас Іщик.

Цього року Святий Вогонь пластуни принесли і на Євромайдан. Сподіваємося, що своєю силою він додасть нам мужності, сміливості, рішучості та любові один до одного.

Фото: Юрій Гладкий

Пластуни м. Самбір відвідали з подарунками будинок Милосердя

$
0
0
Робіть добро! Для радості в житті, для щастя!

Для багатьох українців День святого Миколая Чудотворця є улюбленим днем у цілому році. Адже, саме в ніч на дев’ятнадцяте грудня під подушками дітвори з’являються бажані ними дарунки. Яка ж невгамовна радість сяє на личках і палає у серденьках діточок, коли вони виявляють під своїми подушками довгоочікувані подарунки! Але не тільки діти чекають подарунків. Є люди, які особливо потребують уваги і турботи. Це самотні бабусі та дідусі, яких нікому порадувати хоч краплею тепла і турботи.

Самбірські пластунки 32 куреня ім. Олени Кульчицької вирішили зробити бабусям і дідусям свято. Кульчицькі підготували святкову імпрезу і подбали про подарунки. У суботу 21 грудня до самбірського будинку Милосердя завітав Миколай Чудотворець з своїми небесними помічниками янголами, звісно ж, не обійшлось і без чортенят! Розчулені бабусі та дідусі подивилися імпрезу пластунок і отримали подарунки від святого Миколая. 

Юначкам було надзвичайно приємно спостерігати за їхніми щасливими усмішками та радісними очима. Не так багато потрібно для щастя. Лише святкова атмосфера і тепло турботи.

Отож, робіть добро і вам добро добром воздастся!

Вифлеємський вогонь миру прибув на Волинь

$
0
0

19 грудня, у день Святого Миколая, луцькі пластуни отримали Вифлеємський вогонь миру від польських харцерів. Передача відбулася на пункті перетину кордону Устилуг-Зосін, а саме на мості, що з’єднує береги Бугу. Зустріч скаутів Польщі та України супроводжувала спільна молитва, колядування, а також обмін символічними подарунками.

Вифлеємський вогонь миру палає на місці народження Ісуса Христа, а напередодні Різдва скаути поширюють його по всій Європі. Цього року до України вогник потрапить вп’ятнадцяте. Поширюють його члени Пласту – Національної скаутської організації України. Вифлеємський вогонь миру миволізує спокій та злагоду, є нагадуванням про жертовність та очікування на народження Ісуса Христа у період посту.

Лучани матимуть першу нагоду запалити свої свічки Вифлеємським вогнем миру вже в найближчу неділю, 22 грудня. Передача відбудеться у Кафедральному костелі свв. Петра і Павла, об 11.00, після недільного богослужіння. Таким чином прихожани римо-католицької церкви зможуть зустріти Різдво зі світлом миру та злагоди із Вифлеєму.

Також буде організована передача Вифлеємського вогню миру християнам, які відзначають Різдво за юліанським календарем.

Івано-Франківські пластуни передали Вифлеємський вогонь миру залізничникам та рятувальникам

$
0
0

Пластуни Івано-Франківської станиці передали Вифлеємський вогонь миру рятувальникам Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, а також провідникам потягу №143 за маршрутом Івано-Франківськ – Київ.

Люди цих професій були обрані не випадково, адже більшість з них зустрічатимуть Різдво не у традиційному родинному колі, а в дорозі та під час виконання своїх професійних обов'язків.

Урочиста передача священного вогню відбулася біля каплички Матері Божої у службовій частині ДСНС в області (по вулиці Івана Франка, 6). З цієї  нагоди зібрався особовий склад частини. Лампадку з вогнем прийняв заступник начальника  управління ДСНС Ігор Оксентюк. Зазначив, що відсьогодні свічки та лампадки і благодатним полум'ям запалять у всіх відомствах та частинах ДСНС в Івано-Aранківській області. Звичайно, ж за всіма пожежними нормами. :)

Відтак, близько трьох десятків пластунів в той самий день (у День  Святого Миколая - 19 грудня) пішли на залізницю. І невипадково, - лампадки скаути передали всім провідникам та начальнику потягу Львів - Київ - Івано-Франківськ. Запалення свічки відбулося під Різдвяні пісні.

У свою чергу, начальник потягу Микола Библик зазначив, за 13 років праці на залізниці, він вперше приймає з рук пластунів такий священний символ. Та ще й у День святкування своїх іменин. Тому пан Микола пообіцяв, що свічки із Вифлеємським вогнем горітимуть у нього вдома аж до закінчення різдвяних свят. 

Ініціатори передачі сподіваються, що Вифлеємський вогонь запалить іскри тепла і затишку у серцях залізничників, які перебуватимуть далеко від рідних та близьких у святковий час.


Вифлеємський вогонь миру передали громаді м.Тернополя

$
0
0
22-го грудня у Катедральному соборі Непорочного Зачаття відбулася передача Вифлеємського Вогню Миру громаді міста. Близько сотні пластунів з Тернополя взяло участь у акції. 

"Вифлеємський Вогонь Миру як символ добра, злагоди і надії цьогоріч запалає у домівках тисяч Тернополян. Ми передамо його в сиротинці, дитячі будинки, щоб та радість і тепло була присутня в серцях людей, що не можуть зустріти свята у родинному колі." - говорить координатор заходу в м. Тернопіль Ольга Шимків.

Прийнявши вогонь, отець Орест побажав пластунам наснаги та Божої ласки до праці на продовження столітньої історії організації, та висловив надію, що пластуни будуть покладатись на світлі ідеї заложені засновниками та на засади християнської моралі.

ВолиньPost: Як луцькі пластуни закривали таборовий сезон

$
0
0
Луцькі пластуни закрили таборовий сезон страйкболом та іграми по захопленню і оборони "бази".

Таборування відбувалося 5-6 жовтня під Луцьком, - повідомили у прес-службі луцької станиці Національної скаутської організації "Пласт".

Перший день присвятили страйкболу: вчили історію заснування та розвитку цієї гри , ознайомилися із технікою безпеки та пізнали ази користування та доглядання за зброєю.

Старші пластуни, юнаки та юначки випробували свої фізичні та тактично-стратегічні уміння на ділі та взяли участь у грі по захопленню та обороні "бази". Також було організовано кортеж по поставленню до пункту призначення VIP-персони, на яку полювали розвідники, місія була виконана успішно з першого разу. 

"На завершення була сама жарка та динамічна гра, де усі учасники розділилися на 3 команди та мали утримувати вершину протягом 5 хвилин, як виявилося і як відмітили самі учасники - 5 хвилин під шквальним вогнем супротивників йдуть наче вічність", - кажуть в прес-службі організації.

ВолиньPost (+ фото)

ВолиньPost
ВолиньPostВолиньPВолиньPostoВолиньPostst

Слово Волині: Луцькі пластуни провели день з ветеранами УПА

$
0
0

Сьогодні, 12 жовтня, луцькі пластуни зустрілися з ветеранами ОУН-УПА. Про це інформує власкор «Слова Волині».

Марія Ткачук, станична УПА Луцька, зазначила, що нині у державі немає єдності, «бо кожен хоче бути отаманом».

«У незалежній Україні вже утворилося стільки партій та громадських організацій, що не знаєш кому вірити. Але всі називають себе патріотами», - повідомила Ткачук.

Окрім цього, вона розповіла про «справжню» історії створення ОУН-УПА.

«У кінці 1944 року чисельність нашої армії складала 200 тисяч озброєних юнаків та юначок. При тоталітарному режимі нас відправляли у концтабори, з яких багато хто не повернувся», - згадує ветеран.

Станом на 2007 рік Волинське братство ОУН-УПА складало 700 осіб. А нині по області – 398, в Луцьку – 113.

«Дієвих» - до 30 чоловік. Але ми живемо як одна велика сім’я. Щомісяця збираємося на Головну булаву – з’їзд між всеукраїнськими братствами, де вирішуємо різноманітні питання», - розповіла Тетяна Барбелюк, ветеран, член Волинського братства ОУН-УПА ім. полковника Клима Савура.

Також герої повідомили, що «при нинішній владі, ветеранів почали рідше запрошувати на тематичні вечори».

Слово Волині

ВолиньPost: У центрі Луцька молодь співала повстанські пісні

$
0
0
Вуличні співи до 71-річниці створення Української Повстанської Армії відбулися у Луцьку 13 жовтня. 

«Метою цих співів є згуртувати молодь навколо української пісні, яка для вояків УПА була єдиною розрадою, єдиною втіхою у найважчі хвилини життя. Також українська пісня відтворює історію нашого народу, історію героїчну та славетну», - зазначають у прес-службі молодіжної організації «Національний Альянс».

Цього дня молодь зібралася на Театральній площі міста. Репертуар вуличних співів включав козацькі, стрілецькі і сучасні українські патріотичні пісні, однак переважали все ж повстанські. А хто не знав на пам’ять пісень – зміг підглядати у співаник, який організатори роздали перед початком співів. 

Кожну пісню учасники заходу виконували під акомпанемент гітари пластуна Олега Лапковського.

Після вуличних співів у Бібліотеці для юнацтва відбувся кіноперегляд документального фільму «Служба Безпеки ОУН «Зачинені двері». 

Глядачам фільм презентувала заступник голови «Національного Альянсу» Ірина Гладун. Вона розповіла, що у 1940 році в ОУН було створено окрему реферантуру Служба Безпеки. Керівники цього підрозділу Микола Лебідь та Микола Арсенич працювали над тим, аби діяльність організації була законспірована, адже будь-яке витікання інформації могло зашкодити життю членів організації. 

«Служба Безпеки ОУН «Зачинені двері» був знятий за ініцітиви Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». 

«Актори цього фільму не є професіоналами. Безпосередньо у зйомці взяли участь члени товариства «Пам’ять», і я, будучи членом цього товариства, теж брала участь як актор. Зйомки були дуже насичені, відбувалися у складних погодних умовах, адже дорогого обладнання та «зіркових» вагончиків у нас не було. Це була осінь, було холодно, особливо мені, коли доводилося зніматись просто у сукні. Але атмосфера була дуже приємна, усі розуміли, що це для благої справи, що подібні фільми необхідні для різнобічного вивчення історії України», - зазначила Ірина Гладун.

ВолиньPost (+фото, відео)

ЗІК: Пластуни в Сокалі поклали квіти до барельєфу Степанові Бандері

$
0
0
У місті Сокалі Львівської області з нагоди 71-ї річниці створення Української повстанської армії відбулася урочиста академія, під час якої настоятель собору св. Апостолів Петра і Павла, отець Ярослав Кащук благословив на щасливе довголіття учасників національно-визвольних змагань, яким волею Господа вдалося дожити на сьогодення.

Також у День створення УПА, 14 жовтня, у церквах Сокальського району відбулися святкові Богослужіння. Члени районної станиці Братства вояків УПА спільно з керівництвом району та м. Сокаля поклали вінки та квіти до могил борцям за волю України та багатолітнього політв’язня Івана Сологуба, що на міському кладовищі. Опісля райдержадміністрація запросила сивочолих героїв на святковий обід. Про це повідомив сьогодні, 15 жовтня, власкор IA ZIK з посиланням на дані Сокальської РДА.

Родзинкою урочистої академії став виступ народного оркестру районного Народного дому під керівництвом Петра Криштофа.

Члени Сокальської станиці молодіжної скаутської організації «Пласт» вручили квіти учасникам визвольних змагань та поклали вінок до барельєфа Степанові Бандері.

Відтак відбувся гала-концерт переможців районного етапу фестивалю патріотичної пісні «Сурми звитяги». Представники районної та міської влади нагородили переможців грамотами та книгами.

Viewing all 2688 articles
Browse latest View live