З 3 по 14 липня 2013 р. Б. пластуни 75-го київського куреня імені Героїв бою під Крутами провели свій курінний табір. Вже вдруге поспіль він відбувся у Холодному Яру на Черкащині — місцині, сповненій духом української минувшини. Ці землі й досі бережуть пам’ять про роки боротьби за вільне й щасливе життя на своїй землі проти поневолювачів.
Хлопці з 75-го поринули у легенду про новітнє козацтво 2015 року і військові дії проти ворогів України, про створення і вишкіл легіону «Холодний Яр» —однієї з частин, що разом з іншими («Слобожанщина», «Галичина», «Степова Дивізія» тощо) складуть кістяк нового українського війська. Хлопцям, що стали сотнею особливого призначення «Новий Огонь» дуже сприяла погода, а також неповторної краси природа; козацький вільний дух, що витав у цих маленьких горах сповнював молоді серця жагою до вивчення нового.
Програма табору «Новий Огонь» складалась таким чином, щоб кожен день був насиченим різноманітними гутірками, інструктажами, змаганнями тощо. Звісно ж не обходилось і без купання в ставку, алярмів. Хлопці відвідали дуб Максима Залізняка, відбули 40-кілометровий рейд по відомих місцях Холодного Яру. Програма вцілому мала військовий характер: хлопці навчились розбирати і збирати АК-74, стріляти з пневматичного пістолета, пневматичної снайперської гвинтівки, дізнались про тактику ведення бою на близькій відстані (пістолет), на далекій відстані (гвинтівка), прийоми рукопашу та ін.. Також юнаки навчились, чи принаймні нагадали собі як робити в’язання (згодом змайстрували великий стіл, лави та широку браму), дізнались як правильно повинен будуватися пластовий табір (табірництво), практикували куховарення (важливо сказати, що харчування було дійсно смачним), вчили нові пісні («Сотник Крук», «Повіяв вітер степовий», «Хорунжий», «Крути» - курінний гімн ті інші).
Під час таборування до нас завітали журналісти з французького видання Figaro Magazine, а також знімальна група телеканалу ICTV, що зняли відеосюжет про пластунів:
Під кінець табору до нас на гостину прийшли хлопці з підготовчого черкаського куреня імені Героїв Холодного Яру, які таборували неподалік (за 15 км. від нас). Ми разом провели історичну ватру, а директор Краєзнавчого музею історії Холодного Яру села Медведівка пан Богдан Васильович Легоняк провів дуже цікавий екскурс в історію цієї місцевості, розповівши про прадавні діяння скіфів, русичів, козаків, гайдамаків, повстанців Холодного Яру, Юрія Городянина-Лісовського (більш відомого як Юрія Горліса-Горського), сім’ю Чучупаків та багатьох інших цікавих, значних і героїчних постатей, що прославили Холодний Яр.
В останній вечір ми збудували велику ватру, і під супровід гітари співали повстанські пісні, грали в ігри, відкривали таємних друзів, куштували халепу. До нас долучився екс-зв’язковий куреня друг Орлик. Також за час табору до нас на гостини завітали випускники куреня др.Тігра (Андрій Ференцій), др.Гулаг (Олег Пашин, також екс-зв'язковий) та др.Стрілець (Андрій Стрілець). Крім того в складі станичної таборової комісії наше таборування відвідала і подруга станична, голова Київського Пласту Оленка Бондар. Далеко за північ під кінець прощальної ватри ми «посіріли» і поснули, знаючи, що вже завтра будемо вдома згадувати й розповідати родичам і друзям про все, що бачили і пережили в Холодному Яру.
Старшина табору і провід куреня висловлює подяку:
- Благодійній фундації «Відкриті серця України» та ВМГО «Національна Організація Скаутів України» за фінансове сприяння у проведенні табору;
- Генеральному директору Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Полтавцю Василю Івановичу – за сприяння у проведенні табору;
- Завідувачу Медведівського краєзнавчого музею філіалу «Холодний Яр» Легоняку Богдану Васильовичу – за повсякчасну допомогу та захопливий екскурс в історію славної землі.