Напередодні Всесвітнього дня захисту навколишнього середовища, швейцарський фонд “Скорочення ризиків” передав для регіональних осередків Української скаутської організації Плас” - книжку всесвітньовідомого вченого, члена Римського клубу Гюнтера Паулі “Синя економіка: 10 років, 100 інновацій, 100 мільйонів робочих місць”. У цій Доповіді Римського клубу запропоновані інноваційні рішення для розвитку еко-бізнесу і відновлення екологічного балансу на планеті.
Дмитро Колесник, виконавчий директор Пласту-НСОУ, Київ:
“Від імені Пласту, вдячний почесному пластунові, Президенту фонду “Скорочення ризиків” Володимиру Костеріну за подарунок пластунам - двісті екземплярів книги Гюнтера Паулі. Деякі пластуни й раніше цікавилися цим виданням, зокрема були на презентації книжки в Києві у лютому 2012 року, яку організував фонд “Скорочення ризиків” спільно з благодійним фондом Богдана Гаврилишина. Вважаю це ще одним важливим кроком для втілення на практиці прогресивних ідей, викладених Гюнтером Паулі”.
Ігор Наконечний, Чернівці:
«На Крайовому З'їзді Пласту в Києві мені подарували книжку “Синя економіка”. Мене особливо зацікавило це видання так як по спеціальності я є хіміком і сфера моїх досліджень включає нетрадиційні джерела енергії, зокрема напівпровідникові сонячні батареї. На мій погляд, ідеї, описані в книжці, надзвичайно актуальні для світу в цілому, і для України зокрема.Пропозиції в книзі досить революційні, їх впровадження вимагає цілісності в реформуванні економіки та промислового комплексу України. Вважаю, що для проведення таких реформ необхідно залучати не тільки економістів, а й галузевих фахівців - хіміків, екологів, біологів і т. д.”
Роман Андріїв, Львів:
“Автор книжки пропонує 100 ідей, які допоможуть покращити економічну і екологічну ситуації у світі. Вчений описує нові шляхи трансфомування економіки, а саме впровадження нових систем, які зовсім не завдаватимуть шкоди природі.Зі всіх інновацій, мені найбільше запам'яталася розповідь про заміну неродючих саван Колумбії на багаті зелені ліси. Ця ініціатива досягла успіху завдяки застосуванню симбіозу карибської сосни і мікоризних грибів. Даний приклад ілюструє, що людина може гармонійно співіснувати з природою, варто тільки захотіти”.
Оксана Шевчук, Рівне:
“Книга дуже мене вразила. Новий тип мислення розкритий дуже різнопланово, приклади цікаві, таблички з переліком технологій допомагають зрозуміти суть. Деякі ідеї можна впроваджувати навіть на побутовому рівні. Всі глобальні зміни починаються з малих справ, в першу чергу з думок про зміну ставлення до навколишнього середовища. Книжка читається легко, особливо сподобався підбір висловлювань відомих людей по галузевих тематиках. Зокрема Вольтера «Удосконалення не повинно нехтувати добрими намірами”.
Юрій Наконечний, Львів:
“Інноваційні кроки розвитку майбутнього економіки або суспільства, описані в книзі, можуть служити прикладом майбутніх проектів для всього суспільства, і пластунів зокрема. Цікаві приклади екологічного бізнесу, направляють Пластунів приділяти більше уваги екологічному вихованню підростаючого покоління”.