ФОНД НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА ОРГАНІЗУВАВ ПЕРЕБУВАННЯ У КИЄВІ ПЛАСТОВОГО ЮНАЦТВА ІЗ ЗОНИ АТО
Київ, 25 червня 2015 року. Фонд Начального Пластуна організував перебування у Києві для пластового юнацтва та зацікавлених Пластом зі станиць Слов'янськ, Краматорськ, Святогірськ Донецька обл.) та Сіверодонецьк (Луганська обл.). Більше тридцяти юнаків та юначок по дорозі на пластовий табір Тернопільської округи отримали незабутні враження від свого перебування у столиці України.
Одразу по приїзді юнацтво поселилося у готелі "Затишок", що біля залізничного вокзалу. Після смачного сніданку діти мали екскурсію до Національного музею Тараса Шевченка, у якому на власні очі побачили картину художника Карла Брюлова "Портрет В.Жуковського", за кошти від продажу якої був свого часу викуплений Тарас Шевченко, оригінальні записи та особисті речі Кобзаря, а також познайомилися із життєвою дорогою Т.Шевченка. Після музею юнацтво мало екскурсію по Києву, яку провели пл.прих. Ілля Покрасьон та ст.пл.прих. Ігор Стешин (дякуємо їм за це!). Під час екскурсії діти побачили Золоті Ворота, Софію Київську, Михайлівський Золотоверхий собор, пам'ятники Тарасові Шевченку у однойменному парку, Богданові Хмельницькому на Софіївській площі, Миколі Лисенку тощо. Після смачного обіду юнацтво мало веселе купання у Дніпрі та вечірню екскурсію по Хрещатику, Майдану Незалежності і центру столиці, під час якої більшість вперше у житті побувала біля Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національного Банку та адміністрації Президента України.
Наступного ранку пластуни виїхали на табір в Тернопільщину. Веселого вам таборування!
У СУБОТУ, 27 ЧЕРВНЯ, О 15.07 В ЕФІРІ УКРАЇНСЬКОГО РАДІО ПРОЗВУЧАЛА ПРОГРАМА ПРО ТАБІР "ВЕЛИКА ГРА"
27 червня, у суботу, о 15.07 на хвилях Національної радіокомпанії України прозвучала програма про табір для зацікавлених Пластом "Велика гра", який цьогоріч проводить на Чорному морі Фонд Начального Пластуна.
У програмі директор фонду пл.сен.Сергій Летенко, СМ разом із учасниками табору розказали про пластове таборування, а також про те, чому фонд вирішив провести табір для всіх дітей, які прагнуть відчути себе пластунами - українськими скаутами.
ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ФОНДУ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА АНДРІЙ ГАРБУЗЮК НАГОРОДЖЕНИЙ МЕДАЛЛЮ "ЗА БЕСКОРИСНЕ СЛУЖІННЯ БАТЬКІВЩИНІ"
Київ, 24 червня 2015 р. Члена Правління Благодійного фонду Начального Пластуна ст.пл. Андрія Гарбузюка нагороджено медаллю "За безкорисне служіння Батьківщині". Нагороду урочисто вручено під час засідання керівництва батальйону ім.Кульчицького.
Нагадаємо, що Андрій Гарбузюк є активним волонтером батальйону з перших днів його створення. Він зібрав і передав бійцям допомоги на сотні тисяч гривень. А восени минулого року передав для потреб батальйону екскаватор. Сотні поїздок в зону АТО із необхідними для наших захисників речами здійснив "Фольксваген" Андрія Гарбузюка. Десятки життів бійців врятовано завдяки вчасно переданому на передову вкрай необхідному військовому спорядженню.
Щиро вітаємо, побратиме! Пишаємося!
СТУДЕНТИ-ПЕДАГОГИ МАТИМУТЬ ЗМОГУ ПРОХОДИТИ ПРАКТИКУ У ПЛАСТОВИХ ТАБОРАХ
У КИЄВІ ВІДБУЛИСЯ ТРЕНІНГИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ЯКІ ПРОХОДИТИМУТЬ ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ НА ТАБОРІ "ВЕЛИКА ГРА"
20 і 26 червня у Києві відбулися тренінги для двох груп студентів Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова, які проходитимуть літню педагогічну практику у ознайомчому таборі "Велика гра", який цього року Фонд проводить на березі Чорного моря на Одещщині. Нагадаємо, у травні 2015 року між Фондом Начального Пластуна і НПУ ім.М.Драгоманова було підписано угоду про можливість проходження студентами університету літньої педагогічної практики у фонді.
Сподіваємося, що завдяки цьому проекту ми зможемо зацікавити молодих педагогів пластуванням і вже незабаром Пласт матиме нових перспективних виховників.
У результаті зустрічі студенти отримали знання про історію світового скавтінгу та історію Пласту, елементи пластової виховної методи, було обговорено програму табору "Велика гра" та формат проходження на ньому літньої педагогічної практики.
У ДИТЯЧОМУ САНАТОРІЇ "МАЛА ДОЛИНА" ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ПЛАСТУНА
Смт Малодолинське, Одеська обл., 18 червня 2015 р. Представники Благодійного фонду Начального Пластуна провели День пластуна у дитячому санаторії "Мала Долина", який знаходиться у смт Малодолинське Одеської обл.
У санаторії відпочивають понад 250 дітей із Одещщини та дітей-переселенців із зони проведення АТО (м. Луганськ, Стаханов, ін.). День 18 червня пройшов для всіх цих дітей під знаком Пласту. Вони мали змогу забавитися у пластові ігри, в'язали пластові вузли та співали пластових пісень. Більшість учасників заходу захоплені Пластом і мріють стати пластунами.
Денис Якунін, 11 років, м.Стаханов, Луганської обл.: "Мені дуже подобається Пласт. Я би хотів повернутися до свого рідного Стаханова і там пластувати". Вікторія Немирова, 13 років, м.Луганськ: "Сьогодні ми дуже цікаво провели час і познайомилися із Пластом - українським скавтінгом. Було дуже цікаво! Я сподіваюся, що вже незабаром зможу стати пластункою!"
СТВОРЕНО КОНЦЕПЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА
Концепцію діяльності фонду після широкого обговорення буде передано до КПР України і ГПБ для погодження із наступним затвердженням Начальним Пластуном.
Виражаємо вдячність адміністративному директору Фонду ст.пл.Андрію Гарбузюку за організацію прекрасних умов проведення зустрічі.
Загальні положення
Метою діяльності Пласту – українського скаутінгу - є всебічне і патріотичне виховання молоді на відповідальних громадян України, провідників суспільства на основі Трьох Головних Обов’язків скаута з відповідальності перед Богом і своєю країною, суспільством і самим собою. Виховання молоді за цими пріоритетами доказало свою ефективність у більше ніж 150 країнах світу. В той же час українське суспільство відчуває серйозний брак молодих лідерів у всіх сферах життя. В контексті подій останніх 10 років в Україні слід також зауважити, що саме пластова молодь проявила найбільш активну громадянську позицію як під час Помаранчевої революції 2004 р., так і під час Революції гідності 2014 року.
Потреба роботи Фонду обумовлена специфікою українського законодавства, відповідно до якого діяльність громадських організацій та благодійних фондів регламентована різними законами (Законом України «Про громадські об'єднання» і Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Якщо діяльність громадських організацій за Законодавством спрямована в першу чергу на об’єднання громадян в реалізації їх спільних цілей (напр., «Пласт – НСОУ» є молодіжною громадською організацією і її основним завданням є функція виховання молоді), то діяльність благодійних фондів спрямована саме на ефективне залучення благодійних пожертв і надання фінансової допомоги.
Стратегічною метою діяльності МБФ Начального Пластуна є на період 2015-2025 рр. є створити ключові передумови для ефективної реалізації програмної довгострокової діяльності Пласту за участю всіх зацікавлених сторін.
Візія Фонду: Пласт як потужний Національний скаутінг України, який охоплює щонайменше 1% молоді країни.
Місія Фонду: створення ефективного механізму залучення коштів для розвитку Пласту в Україні і світі, сприяння кількісному та якісному зростанню Пласту через проведення благодійних програм.
Основні завдання фонду:
- а) підтримка кількісного та якісного зростання скаутінгу (Пласту) в Україні;
- б) підтримка розвитку Пласту у країнах поселення української діаспори;
- в) популяризація пластової методики виховання через підтримку інформаційних та видавничих проектів.
Цільовою аудиторією Фонду є:
- батьки пластунів;
- дорослі особи, які колись були пластунами, але в силу життєвих обставин не готові активно пластувати, проте готові надавати підтримку діючим виховникам та пластовим частинам;
- представники бізнесу, які готові надавати ресурсну допомогу розвитку Пласту;
- представники громадськості, які розуміють важливість пластового виховання;
- представники владних структур;
- представники українських церков;
- журналісти, які зацікавлені у популяризації пластового руху;
- представники політичних партій і об’єднань, депутати всіх рівнів, які готові сприяти розвитку пластового руху на загальнодержавному та місцевому рівні;
- українські та міжнародні благодійні організації, які готові надавати фінансову допомогу розвитку Пласту;
- уряди та посольства країн, у яких діють крайові пластові організації.
Фонд формує мережу своїх представництв у містах і регіонах, де є Пласт. Таким представником може бути пластун чи член Пластприяту, який користується повагою громади і має бажання працювати для побудови фінансової самодостатності Пласту.
ДЛЯ ПОЧАТКУ ПОВНОЦІННОЇ РОБОТИ ТАБОРУ-МУЗЕЮ "СОКІЛ" ПОТРІБНО 20 ТИС. ДОЛАРІВ
30 травня відбулася розмова директора Благодійного фонду Начального Пластуна пл.сен. Сергія Летенка із директором пластового табору-музею "Сокіл" пл.сен. Володимиром Семківим.
Під час розмови були обговорені питання термінів початку повноцінної роботи Табору-музею "Сокіл" як пластового таборового центру, який цілорічно прийматиме пластові табори. Адже протягом останніх 15 років сотні пластунів зі всього світу долучилися до відбудови "Соколу", який не лише є історичною пам'яткою історії українського Пласту, але й має всі перспективи стати центром пластового таборування в Україні. Важливим завданням у цьому контексті є якнайскоріший перехід від етапу будівництва до етапу повноцінного використання табору-музею, який завдяки повноцінному функціонуванню міг би вийти на повне самофінансування.
- провести водопостачання;
- закупити необхідні меблі;
- закупити необхідний інвентар (посуд і т.д.);
- отримати сертифікат дитячого табору державного зразка.
Благодійний фонд Начального Пластуна закликає пластунів усього світу допомогти завершити будівництво "Сокола"! У погодженні з Управою "Соколу" фонд планує відкрити окремий рахунок для збору пожертв на завершення будівництва табору-музею "Сокіл". Свої пропозиції просимо надсилати на е-mail: dytsvit_fond@ukr.net