Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688

4 жовтня пластуни провели презентацію організації в Броварах (Київщина)

$
0
0

4 жовтня в Броварах за ініціативи зацікавлених броварчан відбулася презентація Пласту – національної скаутської організації. На заході були присутні делегати зі столиці, а також ті, хто мріє стати пластунами. Як виявилося, лави охочих складають не лише діти, а й дорослі, які готові взяти на себе важливу місію виховника. На броварчан чекає кропітка робота, адже створити Пласт у місті – означає приділити цьому багато ресурсів, а найголовніше – часу. Попри цю часто непідйомну перешкоду, в Броварах таки знайшлися волонтери, які горять ідеєю Пласту й готові прикласти зусилля для того, щоби ця ініціатива не згасла.

Той факт, що історично в Броварах “Пласту” не було, не завадив чималій кількості людей зацікавитися цим всеукраїнським рухом. Розповідати броварчанам про організацію приїхав спікер зі столиці – виконавчий директор “Пласту” Дмитро Колесник.

Присутні послухали коротку інформацію про зародження скаутського руху в Британії як такого. Пласт став популярним у Європі й невдовзі у 1912-13 рр. набув поширення в Україні завдяки І. Чмолі, О. Тисовському та П. Франко, які майже одночасно й незалежно розпочали те, що пізніше отримали назву “Пласт”.

За тим “Пласт” розвивався опосередковано на західних землях, а за радянських часів існував переважно в діаспорі. Саме звідти скаутський рух відродився вже за часів незалежної України. Цікаво, що сьогодні такий діаспорський скаутинг досі існує в багатьох країнах світу. 

Сьогодні й повсякчас пластова ідея працює на те, щоб виховати відповідального громадянина, який відкритий до знань та діалогу й ініціює та реалізує позитивні зміни в житті суспільства, - розповідає Дмитро Колесник.

Дмитро пояснює, що дітей виховують традиційним способом – з наставником і нетрадиційним, коли дитині дається можливість самостійно навчатися. Це важливий освітницький інструмент отримання навички саморганізації.

Ідея організації закладена у трьох головних обов’язках пластуна: бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим, жити за пластовим законом та слухатись пластового проводу, - також зазначив виконавчий директор Пласту.

Кожен пластун служить громаді. Новак розуміє, що кожного дня він має зробити добре діло, це такі ключові аспекти, які, зокрема, поширені не лише в “Пласті”, а й у інших скаутських організаціях. Під пунктом “Пластовий закон” розуміють сукупність рис характеру, яка має бути притаманна кожному пластуну. Їх існує 14, серед них такі, як: сумлінність, зрівноваженість, справедливість, ощадність і так далі. Загалом список пристойний, втім Дмитро заспокоює, мовляв, всі люди різні, кожен має сильні й слабкі сторони.

Наразі для броварського “Пласту” дуже важливо мати більше виховників, тобто дорослих, або юнаків, які зможуть взяти на себе відповідальність та відповідатимуть дитячому запалу.

Для того, щоб стати виховником, необхідно пройти декілька сходин. По-перше, необхідно написати заяву на вступ, після цього треба пройти традиційні тренінги, один з яких КВДЧ (вишкіл дійсного членства) – це ознайомчий семінар, який дає базові знання про “Пласт” і його діяльність. Ще один ґрутновний вишкіл виховників, що відбувається протягом 3-4 днів, де пластуни отримують базові знання та навички. Після отримання характеристики виховник може займатися з групою дітей. За правилами, група до 10 дітей мусить мати виховника, який за ідеальних умов має пройти з ними одну ступінь, відтак треба присвятити наставництву декілька років.

Втім, це не священний обов’язок, так, наприклад, серед присутніх на презентації був досвідчений пластун Денис, який, між іншим, вже готовий взяти опіку над групою хлопців-юнаків. Денис згадував, що його юнацтво пройшло без виховника, хлопці могли зорганізовуватися без старших братчиків, вони виконували функцію радше спостерігача.

Зараз на броварський “Пласт” чекає непроста робота. Групи починають вже формуватися, охочих стати пластунами чи пластунками чимало. Для того, щоби “Пласт” в Броварах відбувся, важливо шукати молодих і активних людей, котрі готові стати виховниками броварських пластунів. Навчання майбутніх виховників заплановане в останні вихідні жовтня.

Для тих, хто вже готовий долучитися та допомогти Пласту в Броварах, є анкета, яку можна надіслати за адресою: plast.brovary@gmail.com або поставити свої питання у спільноті “Пласту” у Facebook. Також заходьте на www.plast.org.ua/join.

Автор: Вікторія ОникієнкоМолодий журналіст "Маєш право знати"
Фото: "Маєш право знати"


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688