Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688

пластування:live - триває табір-експедиція "Вирій"на території Закерзоння (сучасна республіка Польща)

$
0
0
Сьогодні завершується стаціонарна частина табору-експедиції "Вирій". Протягом семи днів учасники працювали над розчищенням та відновленням цвинтаря і мурованої греко-католицької церкви в селі Любича Князі (тепер Люблінське воєводство, республіка Польща).

Табір розпочався відвідинами знакових для українців місць, зокрема, могили отця Михайла Вербицького, автора музики до гімну України, в селі Млини, та села Хотинець, де збереглася дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована 1615 року (2013 року внесена до світової спадщини ЮНЕСКО), де і відбулось відкриття табору. Серед учасників є люди, чиї предки мешкали в селах Закерзоння. Окрім роботи на об'єктах відбулись мандрівки до сіл Щутків, Тимці, Журавці, Хотилюб, Грабовець, аби таборовики мали можливість відвідати родинні місця.

Окремою подією була поїздка до міста Холм, де відбувається спільна україно-польська археологічна експедиція. Під час розкопок в колишній греко-католицькій церкві, тепер костелі Різдва Пресвятої Богородиці, відкрито залишки мурів церкви 17 століття, збудованої єпископом Кирилом Терлецьким, та церкви 13 століття, яку заклав король Данило. За припущеннями археологів, саме в цій церкві був похований фундатор з родиною.

В неділю учасники та провід експедиції взяли участь у літургії в селі Новий Люблинець під час з’їзду товариства Любачівщина. Зустріч переселенців з Любацівщини відбувається на цих теренах щороку, і з цієї нагоди відправляються служби у тих церквах, які протягом року не діють.

Експедиція побувала на місці знищеного села Старе Брусно – осередку Бруснівської школи каменярства. Майстри з Брусна виготовляли сакральні та монументальні скульптури, які можна і зараз побачити на теренах Галичини (як в Польщі, так і в Україні). 

Вже від завтра, 15 серпня, починається мандрівна частина: вирушаємо знайомитись з багатою культурою та архітектурою українців Лемківщини та Західної Бойківщини. 

Інформацію надала Мар'яна Юрків


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688