Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688

Завершився крайовий мандрівний вишкільний табір "Говерля 2016"

$
0
0
Темна ніч наша мати, а ліс наш брат,
Ми ідемо вперед і не дивимось назад.

Вже третій рік поспіль Говерля об’єднує понад 100 пластунів з різних куточків України!

Почався табір, традиційно, з семінару початкової туристичної підготовки. Проте цього року він був, напевно, найцікавішим за всю історію Говерлі! Адже гутірки для учасників проводили, інструктори, чий стаж мандрівництва вимірюється в десятиріччях. Кожен з них, окрім гутірки, ділився власним досвідом або презентував відео зі своїх походів, зроблені спеціально для табору. Для закріплення знань, набутих під час семінару, для учасників провели великий змаг-квест, який мав на меті перевірити теоретичні та практичні знання, не використовуючи опиників (до речі, змаг допомогла зробити туристична компанія “Файні Мандри”, серед засновників та інструкторів якої в більшості є пластуни, що колись долучалися до організації Говерлі та приятелі серця куреня Орден Залізної Остроги). Також на третій день до говерлян в гості завітав КВВТ “Легіон”: учасники обох таборів змагалися у теренових іграх, а потім розважалися під час ватри, яку підготувала підстаршина “Говерлі”.

Особливою цього року була і мандрівна частина: згідно легенди, кожна говерлянська сотня (гурток), мала набирати бофони (грошова валюта ОУН та УПА), які можна було отримати під час проходження активітетів, що зустрічалися на маршруті. Серед них: азимутовий хід, слеклайн, їзда на конях, стрільби з рушниці та пістолету, переправа річки в брід тощо. Маршрут був дуже цікавим і в краєзнавчому плані: учасники мали екскурсії до музею с. Тухлі, Бункеру Арпада, замів Шенборнів та Сент-Міклоша, а також про кожний контрольний пункт мандрівки учасники отримували історичну довідку, яка давала можливість дізнатися про місця, де ми мандрували. 
Говерля принесла користь не тільки учасникам табору, а також і місцям, де вони мандрували. Адже під час мандрівки ми прибирали сміття, яке не мали змогу прибрати інші туристи, а також кожен таборовик долучився до очищення від борщівнику та іншого бур’яну кургану січовиків, розстріляних поляками та мадярами (поблизу верецького перевалу).

Це був дуже цікавий та насичений табір! Провід бажає учасникам не закінчувати на цьому своє мандрівне життя, а також запрошує усіх бажаючих на Говерлю наступного року!

Мандруй сміливо! Мандруй разом з Говерлею!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688