Вуличні співи до 71-річниці створення Української Повстанської Армії відбулися у Луцьку 13 жовтня.
«Метою цих співів є згуртувати молодь навколо української пісні, яка для вояків УПА була єдиною розрадою, єдиною втіхою у найважчі хвилини життя. Також українська пісня відтворює історію нашого народу, історію героїчну та славетну», - зазначають у прес-службі молодіжної організації «Національний Альянс».
Цього дня молодь зібралася на Театральній площі міста. Репертуар вуличних співів включав козацькі, стрілецькі і сучасні українські патріотичні пісні, однак переважали все ж повстанські. А хто не знав на пам’ять пісень – зміг підглядати у співаник, який організатори роздали перед початком співів.
Кожну пісню учасники заходу виконували під акомпанемент гітари пластуна Олега Лапковського.
Після вуличних співів у Бібліотеці для юнацтва відбувся кіноперегляд документального фільму «Служба Безпеки ОУН «Зачинені двері».
Глядачам фільм презентувала заступник голови «Національного Альянсу» Ірина Гладун. Вона розповіла, що у 1940 році в ОУН було створено окрему реферантуру Служба Безпеки. Керівники цього підрозділу Микола Лебідь та Микола Арсенич працювали над тим, аби діяльність організації була законспірована, адже будь-яке витікання інформації могло зашкодити життю членів організації.
«Служба Безпеки ОУН «Зачинені двері» був знятий за ініцітиви Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».
«Актори цього фільму не є професіоналами. Безпосередньо у зйомці взяли участь члени товариства «Пам’ять», і я, будучи членом цього товариства, теж брала участь як актор. Зйомки були дуже насичені, відбувалися у складних погодних умовах, адже дорогого обладнання та «зіркових» вагончиків у нас не було. Це була осінь, було холодно, особливо мені, коли доводилося зніматись просто у сукні. Але атмосфера була дуже приємна, усі розуміли, що це для благої справи, що подібні фільми необхідні для різнобічного вивчення історії України», - зазначила Ірина Гладун.
ВолиньPost (+фото, відео)