Раз добром нагріте серце вік не прохолоне…
«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття,наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…» - так охарактеризував творчість великого Кобзаря Євген Сверстюк.
Поезія Шевченка - це насправді поезія бажання жити, жити натхненно, радісно. Саме таким настроєм був сповнений Поетичний марафон до 200-річчя Т. Г. Шевченка, який з 11 лютого по 11 березня 2014 року проходив в загальноосвітній школі I-III ступенів №2.
Цей марафон - результат продуктивного об’єднання ідеї молодіжної громадської організації Пласт, досвіду учителів-філологів школи,щирого бажання учнів долучитися до свята. Протягом 20 днів 200 учнів школи прочитали 200 віршів Тараса Шевченка. Найактивнішими читцями були 5-класники, найвідданішими слухачами - 8-А, 6-Б та 10 клас.
Найпопулярнішими віршами були «Садок вишневий коло хати…», «Кавказ», «Гайдамаки», «Сон», «Псалми», «Холодний Яр». В Поетичному марафоні взяли участь не тільки учні, але й вчителі школи, батьки учнів, гості школи. Виконувались вірші як українською мовою, так і російською. Поетичний марафон на 20 днів став не тільки естетичним центром школи,але й місцем спілкування. Всі організаційні питання (звук, оголошення, запрошення) діти вирішували самостійно, що свідчить про щиру зацікавленість учнів ідеєю заходу.
Цей Марафон переконав, що Шевченко - поет сьогодні як ніколи модний, актуальний. І якщо на початку заходу вчителі переймалися питанням, чи будуть філософські, «дорослі» вірші зрозумілі юним і навіть маленьким читцям,то вже в перші дні стало зрозумілим,що учням до вподоби читати вірші Шевченка.
Всім учасникам, всім, хто підтримав творчий проект організатори подарували на згадку наліпки з зображенням поета, яке було на банері,що був ідейно – художнім центром місця проведення поетичних читань. Натхненники Марафону переконані,що атмосфера, дух Шевченківського свята залишаться в пам’яті учасників надовго. А слова Тараса Шевченка стануть настановою для всіх українців: