Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688

У Дрогобичі відзначили 75-у річницю проголошення Карпатської України

$
0
0

15 березня 2014р.Б. у станиці Дрогобич була проведена акція «Спомини Срібної землі 75». Цей захід присвячений 75-ій річниці проголошення незалежності Карпатської України – держави, яка своїм існуванням кинула виклик усьому світові, доводячи, що українці хочуть і повинні жити у власній вільній країні.

Організатори ставили собі за мету заохотити молодь до вивчення історії рідного краю, розповівши детально про такий героїчний її епізод, як проголошення Карпатською Україною незалежності.

Акція розпочалася пізніше запланованого, бо через різні обставини прийшло дуже мало людей і ми до останнього сподівалися, що їх кількість збільшиться. Згодом було проведено відкриття, після якого учасники були поділені на дві команди. Розпочався квест. І тут на нас чекала ще одна несподіванка: розпочався дощ, який, на щастя, тільки заохотив обидві команди. Тому з лисячим бігом вони впоралися напрочуд швидко. Холод також вплинув на їх апетит. Перекусу довго існувати не довелось, натомість велися розмови про те як пройшов квест. Після цього ми переглянули фільм Тараса Химича «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939», який зараз є чи не найкращим джерелом інформації про події, які відбулися на Закарпатті напередодні Другої світової війни. На жаль, зустріч з режисером довелося скасувати, через невелику кількість учасників. Натомість дуже приємно був проведений час на  літературно-музичній частині акції: співали повстанський та стрілецьких пісень, читали поезію про події національно-визвольної боротьби українського народу. Особливо вподобали композицію на слова поезії Олександра Олеся «Пісня», покладену на музику пластункою станиці Дрогобич – Мартою Гретченко (аудіозапис додається). Але найбільш приємною частиною було нагородження переможців квесту та усіх учасників акції. Команда переможців отримала уже традиційно згущик, яким усі потім ласували. Кожен учасник акції отримав зроблений власноруч іменний медальйон виготовлений з дерева. Уже після цього провели закриття, під час якого учасники отримали ще й відзначки, і на цій оптимістичній ноті захід завершився. Усі отримали багацько незабутніх вражень, а головне збагатили свої знання про Карпатську Україну, як одну з найгероїчніших і найтрагічніших водночас сторінок нашої історії.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688