Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all 2688 articles
Browse latest View live

Зимовий сезон новацького кіноклубу у Івано-Франківську

$
0
0

Холодно і по-справжньому зимово! А Івано-Франківська станиця зігріває своїх новаків теплими-претеплими мультфільмами. Традиційно сестрички та братчики для своїх новаків у домівці організовують дружній перегляд дитячих кінострічок. 

Зимовий сезон розпочали із мультфільму - "Мінлива хмарність, часом фрикадельки". І нехай на календарі холодний лютий, у кіноклуб морозної суботи прийшло майже 30 новаків та пташат.

Вхід на мультфільм - символічний – одна цукерочка. А ще - кіноклуб пригощав дітей хрустиками-попкорном.

З нетерпінням чекаємо весни! Адже окрім тепла, природа подарує черговий новий сезон кіноклубу для новацтва. Братчики і сестрички обіцяють, нові цікаві мультісторії.


В рамках проекту "Майстерня успіху"у Львові 13 лютого відбудеться відкрита зустріч з цікавими людьми

$
0
0

В рамках проекту для третьопробників станиці Львів відбудеться відкрита зустріч з двома цікавими людьми.

13 лютого на станиці о 19.00 ми чекаємо вас, аби познайомити із координатором проектів "Вуличний університет" та "Освітня лабораторія" Тарасом Прокопишиним

Він розповість про те, як народився цей проект та як зараз розвивається. Ви зможете з ним познайомитись та обмінятись контактами. Тарас - відкрита і цікава людина, готова до співпраці. З ним ви можете спробувати втілити в життя свої сміливі ідеї. 

Другою гостею нашої зустрічі стане Ірина Мухіна, яка розповість про ініціативу Євромайдан SОS, про внутрішню її організацію та аспекти.

Крім того, на вас чекає ще один сюрприз, але який ви дізнаєтесь вже на зустрічі. Зустріч є відкритою для усіх бажаючих, то ж приходьте самі і приводьте друзів.

9 лютого відбувся внутрішньокурінний "Вишкіл босорок"куреня ч. 32 Степові Відьми

$
0
0

Вишкіл мав суто сімейний характер, адже програма передбачала вникненя в австралійську та українську історії куреня, заглиблення у курінні традиції. Також учасниці вишколу мали змогу задати питання, які часто крутяться на язику, та тільки у такій дружній атмосфері відкриваються і звісно ще раз усвідомити важливість вибору старшопластунського куреня.

Найкращим сюрпризом вишколу було знайомсвто з першою родимою відьмочкою і нашим курінним щастячком Меласею Мудрою.

Тепер учасниці вишколу з нетерпінням чекають домашніх завдань і можливості себе проявити.

Степан Шишка, перший військово-морський аташе США в Україні: "Пласт вчить людину використовувати можливості, які дає їй життя!"

$
0
0
Інтерв'ю з пл. сен. Степаном Шишкою, ОХ про пластування та роботу на морському флоті США. Ця розмова записана після КУПО у Вашингтоні у липні 2013 р. Стилістика розповіді максимально збережена.

Раніше на Пластовому порталі було опубліковано інтерв'ю з Прес-аташе Посольства США в Україні Яриною Ференцевич.

В якій школі і якому університеті Ви навчались, на кого?

До першої школи – ходив до нашої парафіяльної школи Св. Миколая в Боффало, нашої української греко-католицької парафії. Відтак – до середньої школи міської, публічної. Ще як з батьками жив – в університет ходив до "State University of New York" в Боффалом(США). Цей університет недалеко дому. 

Як закінчив бакалавра з фізики, бо мене фізика цікавила, не думав про дохід майбутній. Почав навчання на докторат з фізики, але мені чомусь стало менш цікаво і була можливість вступити в флот, був такий сонячний весняний день на кампусі. Рекрутер намовив мене, що за чотири роки навчишся як управляти атомною електростанцією, буде трохи цікаво по світі гуляти, кататися. Я на це погодився, бо я вже був втомлений наукою. І так на 30 років опинився в військово-морських силах. Тридцять років пізніше «викинули» мене на вулицю і все (сміється).

Коли і де ви вступили до Пласту?

Я вже не розумію, чи новаки є пластунами, бо колись то було пластове новацтво, а не пластуни новаки. Мій перший новацький табір, я мав шість років в 1963 році, називався «Карпати» на нашій найближчій пластовій оселі біля Боффало на Новому Соколі. І я кожного року на літному таборі був, від 1963 до 1979 років, до шістнадцяти літ учасником, а відтак як братчик а потім як друг… Досить натаборувався.

Лісова Школа 1974. Пл. розв. Степан Шишка другий справа

Чи пам’ятаєте як рій чи гніздо називалися, назву гуртка і номер куреня?

Новацьке гніздо – 23 гніздо «Гірські звірята», мій рій був «Зайчики», мій перший братчик – був братчик Андрій Якубовський. Його взяли до війська та на війну до В’єтнаму, я пам’ятаю, що ми ще дуже переживали. Но все ніби вийшло "окей". Він вернувся, одружився, виховав доньку – пластунку. В юнацтві – 27 курінь імені гетьмана Пилипа Орлика, мій гурток був «Пума». Виховник - Осип Гаврилюк.

А в старшопластунство як потрапили, чого саме в «Орден Хрестоносців»?

Я перейшов до старшопластунства нормально, як закінчив середню школу, то в Америці випрошують з юнацтва і тоді подається до старшопластунства. А до «Ордену Хрестоносців» може два-три роки пізніше я вступив. Вони на мене зробили враження особливо, мушу сказати, на «Лісовій Школі» Як раз тоді, коли я був учасником «Лісової Школи», була купа «Хрестоносців» на вишколі бунчужних. Тоді я того не розумів, тепер я розумію, що на вишколі бунчужних дуже-дуже тяжко працюють і дуже гарний приклад пробують дати. І всі ці «хрестоносці», що там були (Роман Гриців, Михайло Турчин, Аскольд Бук, Ігор Білинський і ще кілька) вони мені виглядали найкращими пластунами в світі. І нас ціла група з Боффало зацікавилися ними, затоваришували з ними і вступили до «Хрестоносців».

Ви були виховником у Пласті. Розкажіть про цей досвід вже як старший пластун. Скільки долучалися до пластової праці?

Я довго ще пластував, поки не став військовим. Ну і дальше залишався в Пласті. Я в 16 років став братчиком в станиці, працював з роєм може 2-3 роки. Щойно опісля відбув новацький вишкіл. Часом так виходить – є потреба і беруть тих, що бажають, хто готовий працювати, хоч ще вишколу не мав. І знову так випадково – я в одному літі відбув і новацький і юнацький вишколи, а після юнацького вишколу став юнацьким впорядником... Був братчиком і на таборах в тому часі, мабуть 2 або 3 рази точно. 

Долучився і до юнацької виховної праці, був гуртковим впорядником. Через цілий час, що я в університеті був, отих 4 роки, все на табори їздив на Соколі до «булави», тоді три роки підряд на оселі «Вовча Тропа», в тому числі останніх два – писарем. Був комендантом юнацького табору в Лос-Анджелесі у 1977 році, то був трохи унікальний табір, там не було оселі, мусіли шукати…

Степан Шишка в УСП. Зверху справа (1975 р.)

Яке життєве правило, яке собі виробили в юнацтві, залишилося і його практикуєте і зараз?

Тяжко очеркнути одною чи двома прикметами, я так загально можу сказати. Признаюся, що перший раз на «ЛШ» (я два рази був учасником) – перепав. А потім, через рік, я вернувся і багато що змінилося – був більш самовпевнений, більш розумів, що треба працювати, а не чекати, щоб другий хтось зробив. Провідницький хист Пласт виробив, так, що не можна то порівняти з будь-яким іншим досвідом в Америці. Може в американських скаутах так подібно, але я не був американським скаутом і меншість американців беруть участь в американському скаутингу. 

В Пласті я навчився як працювати, якщо є якась мета, що задля неї треба працювати. Не можна чекати, що «якось то буде». Друге – самовпевненість, після того, як зробив якусь піонерську роботу, розшифрував якусь депешу під час теренового змагу, чи, навіть, перший раз, як кухар на «ЛШ» і як ти то виконав, смакує і люди задоволені – то є сенс, що ти щось здобув і людина набирає самовпевненості, що може і тяжчі завдання виконувати.

Як Ви стали офіцером військово-морського флоту США? 

Кожен офіцер, якого приймали до флоту на службу на ядерних човнах  мусив пройти інтерв’ю з адміралом. Не знаю, чи це відоме вам ім’я, чи ні – Гаймен Ріковер (Hyman Rickover).  Саме він започаткував цю програму атомних електростанцій (АЕС) на підводних човнах і він досить така легендарна особа в американських військових колах. Дуже страшно було, яке це таке особливе інтерв’ю. Не те, що тяжке, просто він такі питання питав, щоби побачити як ти реагуєш. Часто оповідали, що він питав – розізли мене, зроби щось, щоби мене розізлити. Казали, що підійшли до його столу і все змели на землю, різні такі історії були. 

Я трохи тривожився, коли йшов на інтерв’ю з ним. До того були інтерв’ю з інженерами, фізиками, математиками. Вони перевірили моє знання поперше з технічного боку, але останнє інтерв’ю – це саме з адміралом. Я зайшов і він задає кілька таких перших питань – чому я хочу до флоту, чому я не мав ще кращих оцінок в школі, коли ходив. Але найцікавіше питання було – що моє ім’я означає. Я в той час не знав, а тепер знаю, що він був єврейського походження і його батьки з України. Не знаю, чи він знав, чи ні, що Шишка означає. І я тоді, дев’ятнадцятилітній шмаркач, не був дуже бистрий, щоб щось хитро придумати. То я йому сказав «pine cone», тобто «шишка». Його реакція на це була: «you don't smell like a pine cone» (що з мене не є запах шишки). Я не знав що на то сказати і сказав «ні». Все, то був кінець інтерв’ю. Не знав що після того буде, але взяли мене і навчили бути інженером і почав кататися на підводних човнах. 

Прийшов час через чотири роки мені йти з флоту, шукати якоїсь роботи собі. То намовили – ти вже скінчив на цей час морську службу, а тепер будеш на суші, підеш на магістерку десь. Ну добре, ще залишився. І так кожен раз, що була можливість вийти з флоту, я думав, що ще лишуся на одно-дво або трирічну каденцію. І поки оглянувся – я був заступником командира підводного човна на північному заході в штаті Вашингтон. Це ракетний підводний човен з ядерними ракетами. 

Молодший офіцер, Капітан-Лейтенант Степан Шишка (1988)

А як стали військово-морським аташе в Україні?

Дзвонять до мене і питаються чи ти хочеш бути військово-морським аташе США в Україні. Якраз надходив мені час, щоби три роки на суші бути, а не на воді. І пустили мене з підводного флоту бути військово-морський аташе в Києві від травня 1995 до червня 1997 років. Якось ніколи того не сподівався, тим більше я на ракетно-підводному човні, маю родину в Україні, як мене пустять туди. Але пустили і не було ніяких проблем. 

Після того ще більша честь припала – мене призначили капітаном підводного човна і знов на північному заході Америки. Два з половиною років був капітаном ядерного ракетного крейсера «USS HENRY M. JACKSON (SSBN 730)(Gold)» (Генрі М. Джексон). Катався по Тихому Океані, та провадив похід вдвічі через Панамський Канал, задля навчання на якому вистрілили чотири ракет. Дальше опинився в штабі військово-морських сил в Пентагоні, де мабуть додумалися, що я маю якийсь досвід, то призначили мене до відділу міжнародних стосунків з іншими флотами і особливо я мав справу з флотами Європи. Були дуже цікаві нагоди – ми їздили до всіх столиць країн Європи, де є флоти і в тому числі до Москви, Лондону, Берліну, Риму, Мадриду, Києва… Коли ходив в університет, вчився, займався фізикою, то подумати собі не міг, що таке в мене буде життя.


Ядерний Ракетний Підводний Крейсер "USS HENRY M. JACKSON" вертається з моря після виконання стратегічного патролю.
Між антенами та прапором стоїть Капітан Другого Рангу Степан Шишка, командуючий

Який момент служби запам’ятався як найцікавіший?

Від 2000 то 2009 року в Пентагоні працював, в штабі військово-морських сил. Там був дворічний відрізок часу, що я мав нагоду служити в Лондоні в штабі НАТО, як начальник штабу північних підводних сил. У той час був південний штаб в Наполі і північний – в Лондоні. Тоді ж був мій найцікавіший епізод у Пентагоні – проведення навчання, спрямоване на рятувальну роботу при аварії на підводному човні. 

В 2005 році те навчання вперше включало не виключно держави НАТО. В тому році 26 різних держав брали участь, в тому числі Ізраїль, Йорданія…(держав, що в НАТО не перечислюю)… Єгипет, Індія, Китай, Росія і Україна. Українські водолази і лікарі брали участь у цих навчаннях. Чотири підводні човни, не ядерні, все дизельні, чотирьох різних держав натівських приземлювалися на дні Середземного моря. Не там де глибоко – там де мілко. І кожного дня на заміну щораз в інші рятівничі способи спускалися «рятувати» тих моряків, які страждають. Одного дня англійський рятівничий корабель помагав іспанському, другий день португальському, третій день – нідерландському і українські водолази одного дня одних рятували, другого – других…

На ті навчання прибув командуючий військово-морських сил України на той час адмірал Ігор Князь, він тут тепер є військовим аташе в посольстві в Вашингтоні. Він про мене знав, бо, виходить, всі знали від того часу, як я служив військовим аташе в Києві. Відшукав мене, бо знав, що я командую тими навчаннями. І також для мене була честь, що мною цікавиться адмірал. Ми зійшлися, на кораблі, з якого мали відправлятись українські моряки… Він мене прийняв і попросив про ласку, чи не міг би він на одному з цих маленьких рятувальних човнів спуститися до дна, побачити, що то люди переживають. Я сказав, що ми можемо це влаштувати (тоді ж мені ще підказали, що на наступний день в нього 50-ий день народження). 

То такий момент склався, що командуючий військово-морських сил України і я, начальник північних підводних сил НАТО на англійському рятівничому судні спустилися на дно моря до іспанського підводного човна, на якому ми святкували його день народження з іспанським вином. Такого не можна видумати… Це навіки лишається особливою пам’яткою.

Як це так виходить, що ви з «Хрестоносців», а військово-морськими справами займаються «Чорноморці» в Пласті? Не шкодували ніколи, що якось не в той курінь вступили?

Ніколи. В мене так склалось, що свій курінь я вибрав ще перед кар’єрою морського вояка. Може якби так сталося, що я ще би з дитинства хотів бути моряком, але я навіть ніколи на морському таборі не був… Мене море не цікавило навіть в той час, коли я вступив до флоту. Мене цікавила ядерна інженерія. Ми так говоримо, що є передня половина човна – це де зброя, і де всі живуть, де дійсно військова праця діється; а задня – це двигун, це АЕС. То я пішов вчитися, як керувати АЕС, а побачив, що «перед» корабля набагато цікавіший і тому я так залишився, бо ми дуже цікаві мали завдання… Ми каталися, ми шукали за совєтськими підводними човнами, вони за нами… І то все ніби небезпечно, але цікаво було… Відчував, що робиш щось важливе…


Велика Рада ОХ. ~1981 р. на Вовчій Тропі. Степан Шишка в другому ряді другий справа. Другий зліва в тому ж ряді Роман Гриців. В першому ряді перший зліва Владика Борис Ґудзяк, а біля нього Адмірал Борис Люшняк, "Хірург-Генерал" США (Surgeon General of the USA - "Головний Лікар" Америки)

Оскільки вам довелось полюбити море, у вас є власна яхта?

В мене яхти нема, в мене нічого нема. Інколи, як пробує мене дружина намовити на якийсь круїз – моя відповідь була така: я не плачу комусь, щоб по морі кататися, МЕНІ платять, щоб по морю кататися. 

Побажання для пластунів в Україні маєте?

Думаю, що в Україні не інакше, як в Америці, що Пласт готує людину на можливості. Як є можливість, людина мусить її впіймати… І я думаю, без пластового вишколу, без пластового життя, я би може не впіймав тих можливостей, які би мені підійшли. Україні потрібні такі люди, які бачать такі можливості і піймають цю нагоду і щось з того зроблять. Не можу пояснити, яка то є гордість, що в нашому курені є такі люди, як Борис Люшняк, Борис Гудзяк… Він міняє світ і він звичайний хлопець, такий як ви, такий як я був… Дальше любить грати у баскетбол, владика Борис, на лещатах їздити, він нормальна людина. Але Пласт дає це розуміння, як використати ті можливості, які життя показує людям, які дає людям.

Довідка.

Степан Шишка (пл. псевдо. «Губка») – пластун скоб, капітан першого рангу ВМС США. Народився 13 січня в 1957 році в США. Батько Степан Шишка був (і є) пластуном в курені «Чота крилатих», а покійна мама Слава (Хома) Шишка – в «Буриверхах». Пластував у Станиці Боффало, де 1968 році  у одинадцятирічному віці склав пластову присягу. Шість разів був в проводі ЛШ, зокрема комендантом. Станичний пластової станиці у Вашингтоні (у 2000-2005 роках). Дружина Юліа Федик Шишка, також пластунка, бувша зв`язкова, кількоразова комендантка «Школи Булавних», та ключева у відновленні пластової станиці в Лондоні, Великобританія. Діти теж виховувались у Пласті, 21-річна дочка Ляля активно пластує в курені «Княгині».

Розмовляли Юрій Юзич та Назар Зелінка;
Розшифровка тексту і оформлення: Надія Михайлова та Петро Задорожний/Медіа-служба Пласту

Орден Залізної Остроги запрошує долучитись до пластового автопробігу "Разом із Тарасом"з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка

$
0
0

7-10 березня члени ОЗО закликають усіх пластунів, хто може взяти своїх "чотири колеса", набрати екіпаж, і вирушити разом на Черкащину пластовим автопробігом.

Мета акції – вшанування великого Кобзаря, паломництво до Шевченкових місць, гідне представлення Пласту на загальноукраїнських урочистостях.

Орієнтовний маршрут: Львів – Тернопіль – Вінниця – Південна Київщина – Корсунь – Кирилівка – Канів – Холодний Яр – Чигирин (відстань близько 900км). Можна долучатись і по ходу маршруту.

Пластунам, які зголосяться із машинами, організатори забезпечать прапор акції.

Можна зголошуватись як і власним транспортом, так і пасажиром (у разі вільних місць у інших автомобілях).

Для зголошення просимо до 1 березня заповнити форму.

Контакти:  (067) 271 33 02, kancler.ozo@gmail.com

Автор малюнка: Ліда Чир

Зголоситись на вишкіл підстаршини КВВТ "Легіон 17"можна до 16 березня

$
0
0

Вишкіл підстаршини  - це практична підготовка інструкторів і провідників військового пластування, набуття навиків самозарадності, практичного краєзнавства, військово-спортивної підготовки, системи змагів та випробувань, історичних традицій українського війська на ідейних засадах Пласту та лицарства з врахуванням викликів та можливостей сучасного суспільства.

Вимоги до кандидатів у підстаршину:

  • Вік: від 17 років
  • Бажання розвитку військового пластування
  • Побажано: досвід відбуття "Легіону" на першому - стрільця, або другому рівні вишколу - старшого стрільця, та інших заходів військового пластування.

Передтаборова підготовка включає семінари по рукопашному бою, виживанні, стрільбі, тактиці, лідерським навичкам та закінчується табором. Після успішного відбуття КВВТ "Легіон-17", члени підстаршини рекомендуються у число старшини табору та інструкторів військового пластування.

Зголошення потрібно заповнити до 16 березня 2014 р. Б.

Провід табору

Зголоситись на вишкіл старших стрільців КВВТ “Легіон-17” можна до 16 березня

$
0
0

Провід крайового виховно-вишкільного табору “Легіон-17” запрошує пластунів на вишкіл старших стрільців.

Вишкіл старших стрільців “Легіону” — це система плекання провідництва на основі гурткової системи, військово-спортивної підготовки, самозарадності, системи змагів та випробувань, історичних традицій українського війська на ідейних засадах Пласту та лицарства з врахуванням викликів та мождивостей сучасного суспільства.

Вимоги до кандидатів у СС:

  • Ступінь пластуна-розвідувача, скоба, старшопластуна прихильника;
  • Вік від 16 до 18 років;
  • Досвід відбуття “Легіону” на рівні вишколу стрільця, або інших заходів військового пластування;
  • Бажана виховницька діяльність.

Зголошення у формі короткового пластового резюме, в якому вказати ступінь, ім’я, псевдо, рік народження, курінь та станицю, контактний номер телефону, а також подати причину зголошення, потрібно надіслати до 16 березня 2014 р. на скриньку legion.tabir@gmail.com.

В Рівному відбувся квест до Дня скаутингу

$
0
0

9 лютого в Рівному відбувся квест з нагоди міжнародного Дня скаутингу. Організаторами квесту були юнаки гуртка «Полярні вовки». В акції взяли участь хлопці з 33 куреня УПЮ імені Уласа Самчука. Всі хлопці були розділені на три команди. Юнаки віповідали на запитання по шести точкам. На кожній точці було по два запитання різної складності. 

Після того як учасники відповіли на всі запитання, вони прибігли в пластову домівку (де почався квест) для підбиття підсумків. А пластунам-юнакам було пов’язано курінні хустини. В кінці гри привітавши переможців всі учасники сіли за солодкий стіл.

Квест поглибив знання пластунів з історії скаутингу та українського Пласту зокрема. Дуже корисним було і вміння орієнтуватись в місті. 

За словами коменданта заходу, ст.пл. Ярослава Ковтонюка, дуже корисним було те, що ініціаторами квесту стали самі юнаки. «Юнаки самі готували завдання, підбирали маршрут квесту. В Пласті кожен може самореалізуватись і вийти на новий щабель свого особистого розвитку» - зазначив Ярослав Ковтонюк.


Сколівські пластуни організували благодійну акцію

$
0
0

5 січня завершилась благодійна акція "Ялинка своїми руками", яку організували і провели сколівські пластуни. Її організатором та ідейним натхненником була керівник пластового осередку в м.Сколе Юлія Билень. В приміщенні місцевого благодійного фонду "Карітас", що діє при парафії вмч.Пантелеймона, щонеділі протягом семи тижнів проводились майстерки. Метою акції був збір коштів від різдвяного розпродажу виробів для лікування хворої сколівчанки Іринки Павлишин. Передріздвяний час посту є періодом духовного оновлення людини, тому він якнайкраще підходить для здійснення подібних заходів.

Після недільного Богослужіння діти приходили у "Карітас" на заняття. Капелан сколівського "Пласту" о. Юрій Хамуляк зі своєю донечкою Юліанкою також активно долучався до роботи з дітьми, власноруч майстрував з ними прикраси, спілкувався. Особливу увагу приділяв дітям-сиротам, які позбавлені батьківської любові. 24 листопада відбулось перше заняття, на якому пластуни провели для школярів майстер-класи з виготовлення листівок та ялинкових іграшок з паперу технікою квілінгу. Смужки кольорового паперу в руках дітей за мить перетворювались на чудернацькі краплинки, кульки, ромбики, трикутники, сердечка. Ці елементи наклеювали на кольоровий картон, створюючи при цьому розмаїті композиції: квіти, дерева, метелики, ялинки, сніговики, ангелята, симетричні візерунки та інші зображення, які малювали у своїй уяві. 1 грудня діти вдруге зібрались, щоби виготовляти прикраси власноруч. Активну участь у майстерках взяли також діти-сироти з місцевої школи-інтернату. Цього разу виготовляли оригінальні прикраси з кольорових шерстяних ниток, які нанизували на тоненькі дерев'яні палички. В результаті виходили барвисті восьмигранні сніжинки-павутинки. На третьому занятті, яке проводилось 8 грудня, діти вправлялись у плетенні виробів з ниток: ангеликів та ляльок-мотанок. Ці кольорові обереги прикрашатимуть не одну ялинку, даруючи веселий настрій у різдвяний час. 15 грудня ліпили іграшки з солоного тіста, підсушували їх в духовці та розфарбовували. В результаті милували око різноманітні смайлики, шматочки фруктів, квіти, зірочки, ялинки та інші новорічно-різдвяні символи. 22 грудня виготовляли прикраси зі старих жарівок, розмальовуючи їх на власний смак і фантазію. Стали у пригоді і макаронні вироби. З фігурної вермішелі діти робили красиві сніжинки, ялинки, віночки, обклеювали нею ялинкові кульки тощо. 29 грудня робили мініатюрні м'які іграшки-дзвіночки, ажурно обшиваючи їх бісером. Також виготовляли ялинкові кулі з паперу технікою орігамі, оздоблюючи їх шовковими стрічками та намистинами.

На зустрічах, кожна з яких тривала три години, діти майстрували, спілкувались, пропонували різні ідеї для створення виробів, що дозволяло цікаво та з користю проводити час, який минав у теплій і дружній атмосфері. У творчому процесі на майстер-класах діти напрочуд швидко освоювали різні техніки виконання, також придумували щось своє, проявляючи при цьому неабияку креативність і винахідливість.

5 січня у дзвіниці храму вмч.Пантелеймона м.Сколе відбувся Різдвяний ярмарок, який став завершальним акордом акції. На ньому всі бажаючі мали можливість придбати собі ялинкові прикраси та вітальні листівки, зроблені власноруч дітьми. Кожен вніс свою лепту у скарбничку,активно долучившись у такий спосіб до акції. Купивши якусь річ, додав краплину допомоги у океан людського милосердя, рятуючи життя дитини. А всі прикраси, уміло зроблені дітьми, не один рік даруватимуть душевне тепло і радість впродовж новорічно-різдвяних свят.

Концерт-презентація альбому пластових пісень Андрія Винницького та друзів - "Давня ватага" [відео, live]

$
0
0

Пропонуємо Вашій увазі відео запис презентації альбому пластових пісень "Давня ватага" колективу Андрій Винницький та друзі. Концерт відбувся 29 вересня (неділя) 2013 р. у Івано-Франківській обласній філармонії.

 

На сцені виступили:

  • Пл. сен. Андрій Винницький, ВБ - вокал, гітара
  • Ст. пл. Дана Винницька, L (учасниця гуртів "DagaDana" та "Babooshki") - бек-вокал
  • Андрій Савка - альт, скрипка
  • Володимир Бандрівський - джембе, перкусія
  • Роман Костюк (екс-учасник гурту "Гринджоли") - бек-вокал, гітара
  • Іван Сенюк (учасник гурту "Ivory Street") - бас-гітара
  • Богдан Ткачук - перкусія, малий барабан
  • Андрій Фученко - сопілка
  • Андрій Пукіш - труба
  • Струнний ансамбль «Quattro corde» (керівник Анжела Приходько)

Перелік пісень концерту:

  1. Дух Пласту
  2. Лещетарська
  3. Опришкам
  4. Марш Бурлак
  5. Пластова дружина
  6. Курінна
  7. Гори, гори
  8. Ми бурлаки як один
  9. Черевик
  10. Упала крапля
  11. Пообідній день
  12. Зелені свята
  13. Канон
  14. Огень

Зйомка, монтаж «Salut studio», 2013 р.

Нагадуємо, що альбом «Давня ватага» можна придбати. Як це зробити, довідайтесь тут.

10-13 березня на Буковелі відбудеться Лещетарський табір від куреня Лісових Чортів

$
0
0

3-й курінь УСП/УПС "Лісові Чорти" запрошує новаків та новачок, юнаків та юначок, старших пластунів та пластунок, сеньйорів та сеньйорок, а також просто усіх бажаючих, що хочуть здобути навички в катанні на лижах чи сноубордах на наш лещетарський табір. Табір відбудеться на терені гірськолижного комплексу "Буковель" 10-13 березня 2014 року. Географія учасників необмежена!

Зголошуйся, і Ти проведеш 4 дні в казкових зимових Карпатах, та ще й навчишся чи вдосконалиш своє вміння возитись на лещетах чи сноуборді!

Умови проведення, вимоги до учасників:

  • Дати проведення табору: 10-13 березня 2014 року
  • Місце проведення: гірськолижний комплекс "Буковель"
  • Кількість учасників табору – 40: 
    І група учасників – УПН до 16 осіб;
    ІІ група учасників – УПЮ до 16 осіб;
    IІІ група учасників – сноубордисти до 8 осіб.
  • Зголоситись на табір можна до 28 лютого 2014 року. Перевага надаватиметься учасникам без досвіду лещетарства/сноубордингу, які першими подадуть попереднє зголошення.
  • На передтаборову збірку потрібно принести повністю заповнене остаточне зголошення. Про місце та час проведення передтаборової збірки всіх зголошених буде повідомлено згодом.
  • Таборова вкладка становитиме 1400 грн. (в рамках табору можливе ще зменшення) З них 500 грн. є попередньою вкладкою, яку потрібно здати на передтаборовій збірці. 
  • Вкладка учасника покриватиме дорогу Львів-Буковель-Львів, проживання та харчування на місці, транспорт між базою та витягом, підйоми на витягах, заняття з інструкторами, страхування за програмами невідкладної медичної допомоги та від нещасного випадку
  • Обов'язковою умовою для учасників є наявність шоломів та власного гірськолижного спорядження (обов'язково карвінгових лиж! / сноубордів з гострими кантами). Якщо у Вас немає необхідного спорядження, тоді ми можемо допомогти його Вам орендувати.
  • Усі учасники табору повинні мати медичні довідки (їх здати на передтаборовій збірці)
  • Для учасників, які бажають кататись на власних абонементах, вартість табору зменшується на вартість абонементів.
  • Зголошені, які не попадуть в перелік 40 відібраних учасників, а також не пластуни зможуть взяти участь у таборі на умовах підвищеної вкладки – 1700 грн

В разі винекнення питань Ви можете звернутись до нас на пошту - lescheta@gmail.com, або телефонами - 093 915 72 54 Андрій.

Засніжені гори чекають на Тебе!

14 лютого курінь "Блискавки"організував захід "Для тих кому за..."

$
0
0

Підготовчий курінь УСП та к. ч. 30 УПС «БлиСкавки» організували уже в друге захід для 18+.

Вечір для «зелених» та «коричневих» відбувся 14.02.14.р.Б. у пластовій домівці ст. Івано-Франківськ. Завданням даного видовища було організувати свято тут і зараз – що є основною спеціалізацію куреня.

Розважальна та пізнавальна програма -  розпочалась  інструментально-вокальним сюрпризом (пісня про «Дівчинку Наталочку»), який підготували подружжя  Віка та Василь Юзькові. До речі, ця пісня була присвячена нашій подрузі – ст. пл. Наталі Максименко, БлиСк.

Конкурси були зосередженні на: розуміння вподобань чоловіка/жінки, підборі пар та для існуючих подружь.

Останнє завдання «Кокосовий поцілунок» було дуже складним, оскільки потребувало досвіду та вмінь, які нам демонстрували 3 подружжя: Уляна та Богдан Боднаруки, Жанна та Володя Хомончаки та переможці  Віка та Василь Юзькові. Умільці отримали сертифікат «Катання на конях».

Лотерея – щасливці, які посідали на стільці, під якими були цифри отримали романтичні подарунки. Фуршет – був надзвичайно смачним! Наша подруга ст. пл. Оля Сухоребська, БлиСк дуже постаралась, щоб все було смачно і спекла багато печива - сердечок!

Родинне дерево – всі присутні могли залишити відбиток свого пальця на символічному дереві, яке згодом висітиме у кімнаті для УСП/УПС.

Провели цей святковий день разом і наповнити його любов'ю,добром і чудом! Чого бажаємо усім!

З курінним привітом

Добре БлиСнути!
В міру потреби!

14 лютого в станиці Житомир відбувся захід "Творчий зверху"

$
0
0

Спочатку мали бути два різних заходи,а саме "Творчий вечір" і "Хто зверху?". Але виникла ідея об`єднати і вийшов "Творчий зверху".

Учасники поділилися на команди: "Віртуози" та "Прикольні" і ще змагалися окремо дівчата та хлопці. Почалося все з вікторини, а потім майже після кожного конкурсу показували свої таланти. "Творчий зверху" був насичений різними конкурсами і вікторинами.

Під кінець заходу дівчата та хлопці обмінялись ролями. Хлопці робили зачіску дівчині, а дівчата придумували найоригінальніший спосіб винесення сміття.

Суддів вразила творчість учасників, але найталановішими пластунами стали друг Байда та подруга Лента, також здобула перемогу команда хлопців. Переможці отримали свої смачні подарунки. На закритті було іменовано старшопластуном друга Пера.

Всі учасники залишилися задоволеними та показали хто творчий, а хто зверху.

Вийшов черговий випуск Пластових Вістей ч. 106

$
0
0

У цьому випуску серед інших рішень Головної Пластової Булави також Резолюції XVIII Зборів КУПО, що відбувалися 7-9 червня 2013 року в Нью Джерсі, США.

Довідка:

Пластові вісті - офіційне неперіодичне видання Головної Пластової Булави, в якому публікуються усі офіційні рішення Головного проводу Пласту. 

Рівненські пластуни провели мандрівку історичними місцями рідного краю

$
0
0

16 лютого пластуни 33 куреня імені Уласа Самчука здійснили мандрівку визначними місцями краю. Юнаки побували на руїнах Клеванського замку, де здійснили екскурсію та змогли ознайомитись з історією замку князів Чарторийських та костелом єзуїтів.

Після того пластуни здійснили переїзд до Оржева, де ознайомились з історією містечка. А найцікавіше було попереду. Юнацтво здолало кількакілометровий марш до місця загибелі головного Командира УПА-Північ Клима Савура (Дмитра Клячківського). Ця мандрівка була здійснена з метою вшанування українського героя, адже нещодавно патріоти вшановували 69 річницю з дня його загибелі. Після маршу юнацтво здобувало практичні вмілості життя в природі, співали пісень та пили чай.

Закінчилась акція відзначенням кращих пластунів та вшануванням українських героїв-повстанців.

За словами коменданта заходу Тараса Давидюка, українську молодь необхідно виховувати на прикладі українських героїв. «Програма мандрівки була різноманітною. Тут і патріотичне виховання, і здобуття нових навичок, і пізнання рідного краю. Такі мандрівки згуртовують юнацтво, реалізовують мету Пласту – виховання української молоді» - зазначив Тарас Давидюк.


Оголошується конкурс на підтримку Крайових номерних пластових вишколів

$
0
0

Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина та Крайова Пластова Рада, спільно із Крайовими Булавами УПН, УПЮ, УСП та УПС оголошує конкурс підтримки Крайових номерних вишколів (КВДЧ, КВВ УПЮ / РОВ-впорядників, КВЗ / РОВ-гніздових та КВПВ) в рамках реалізації Крайової програми «Залучення та вишкіл дорослого членства».

Вимоги до формату вишколів, умови підтримки:

  • Для посилення існуючих і створення нових окружних/станичних вишкільних команд заявки для участі у конкурсі приймаються лише від окружних або станичних старшини.
  • Програма вишколу має містити додаткову гутірку на тему "Стратегія Пласту НСОУ" (згідно із рішенням КПР від 22.12.2013), а також – рекомендовано – гутірки про «Світовий скаутський рух» і «Позиціонування Пласту в ЗМІ»
  • Вишколи проходять згідно з вимогами відповідних уладових Правильників, Положень та рекомендацій та обов’язково реєструються у відповідних булавах (кошти, отримані на конкурсі надходять після отримання числа вишколу – перша половина, після здачі звіту у булаву – друга половина).
  • Учасниками стануть 15 і більше осіб + провід вишколу (30% від кількості учасників), в тому числі Комендант і/або бунчужний, що мають пройдений КВПВ; у разі меншої кількості учасників комендант вишколу повертає половину коштів, отриманих через даний конкурсу або неодоотримує відповідну суму.
  • Щонайменше чверть учасників вишколу складають представники інших осередків (коли організаторами виступають станиці) або представники інших округ (коли організаторами витупають окружні старшини); у випадку відсутності такого представництва комендант вишколу повертає чверть коштів, отриманих через даний конкурс або неодоотримує відповідну суму.
  • Мінімальна вкладка з особи (згідно із рішеннм КПР від 22.12.2013): КВДЧ – 50 грн; КВВ УПЮ – 100 грн; РОВ-впор., КВЗ/ РОВ-гнізд. – 100 грн; КВПВ – 200 грн.).
  • У оголошеннях про вишкіл, наказах і посвідках, публікаціях (які виходять від Пласту) згадується, що захід проводиться за фінансової підтримки Благодійного фонду Богдана Гаврилишина; у посвідках, яка додається до звіту, зображується також емблема фонду; під час проведення вишколу рекламується банер Фонду (через проектор, у формі окремого банера тощо).
  • Впродовж 10 днів після завершення вишколу у КПС надаються Статистичний звіт та Фінансовий звіт (підтверджений первинними документами). У випадку ненадання 1 з частин звіту організатор/и автоматично позбавляються можливості участі у наступному аналогічному конкурсі.

Розмір фінансування одного проекту: КВДЧ – до 2 000 грн; КВВ УПЮ – до 4 000 грн; РОВ-впор., РОВ-булавних – до 5 500 грн;КВЗ/ РОВ-гнізд. – до 7 500 грн; КВПВ – до 12 000 грн.

Термін реалізації проектів: січень – грудень 2014 року.

Рішення про фінансову підтримку вишколів Благодійним фондом Богдана Гаврилишина приймають відповідні крайові булави: КВДЧ – КБ УСП; РОВ, метод. вишкіл УПН – КБ УПН; КВВ/КВЗ, метод. вишкіл УПЮ – КБ УПЮ; КВПВ / РОВ-пров.вишк. – КБ УПЮ і УПН спільно. Рішення відповідних булав вступає в силу після погодження КПР результатів конкурсу.

Детальну інформацію можна отримати за адресою: Пласт – Національна скаутська організація України, 01001, м. Київ, вул. Мазепи, 11а/27, тел.: (044) 280 85 55, або напишіть на е-mail: rozvytok@plast.org.ua

Для участі у конкурсі потрібно заповнити електронну анкету через «єдине вікно» -  до 28 лютого 2014 року.

"Верховинки"оголошують літературний конкурс для юнацтва

$
0
0

26 курінь УСП „Верховинки” оголошує конкурс літературного фонду ім. св. п. Лесі Дзядів-Кульчицької на літературну творчість пластового юнацтва.

Цього року ми святкуємо 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відповідно теми присвячені творчості геніального поета.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі тобі потрібно написати твір у віршованій формі на одну з тем:
  • Кобзарова струна не вмирає”
  • Об’єднаймося ж, брати мої”

Форма оформлення є довільною, а обсяг не менше 16 строф.

Твори потрібно підписувати псевдонімом і обов’язково слід вказати:

  • вік.
  • ім’я та прізвище, 
  • домашню адресу та мобільний телефон, 
  • курінь, станиця.

Оцінювання відбудеться за двома категоріями:

  1. Категорія нагород для юнацтва у віці від 11 до 14 років.
  2. Категорія нагород для юнацтва у віці від 15 до 18 років.

Найкращі роботи будуть відзначенні цінними призами і грошовими преміями.

Дописи надсилати на адресу:

У разі виникнення запитань звертатися за телефоном +380938683882 – Соля Вишньовська або s.vyshnyovska@gmail.com

Кінцевий термін подання дописів – 9 березня 2014 року

До участі запрошуються юнаки та юначки з України та діаспори!

14-16 лютого відбулись крайові вишколи інструкторів лещетарства, сноубодингу та "Школа Карвінгу"

$
0
0

Вже вкотре 1-й курінь УСП та 16-й курінь УПС «Ватага Бурлаків» спільно з підготовчим куренем УСП «Бунтарки» навчають майбутніх інструкторів гірськолижного та сноубординового спорту. Цього року організатори вишколів поставили завдання «не кількістю, а якістю», тому участь взяли лише 6 старших пластунів та пластунок, які дуже добре освоїли техніку і теорію викладання. Передавали свої вміння навчати ст. пл. Юля Стрипа, Бунт, ст. пл. вірл. Галина Стрипа, Бунт та ст. пл. скоб. Андрій Кутинський, ВБ.

Особливо пощастило з погодою - свіжий сніг вечорами та тепло сонця протягом дня. І хоча всі учасники були досвідченими лижниками та сноубордистами, зробити елементарну «розгрузку-загрузку» було досить складно. А показово проїхатись в плузі, пояснити повороти, виявити ротацію корпусу чи відсутність ануляції - підкорилось аж на останній день=) «Не так воно легко вчити, як кататись»- дійшли до висновку учасники.

Паралельно проводився вишкіл «Школа Карвінгу», комендантом та інструктором якого був ст. пл. скоб. Марко Романів, V. Він підібрав найкращих лижників і протягом трьох днів вчив їх правильної стійки, поворотів, розгрузок. Кожного вечора проводився аналіз на основі відео, які були зняті протягом дня. Тут всі побачили- не такі вони й круті та ідеальні на схилах. :)

Інструктори на ШАЛ та Без Гальма уже в повній бойовій готовності, залишилось Вам подолати свій страх, приїхати на вишколи та відчути життя на повну!

День роздумів у станиці Білгород

$
0
0

22 лютого – особливий день для усіх скаутів світу. Це день пам’яті про засновника скаутського руху, англійського генерала Роберта Байдена Пауела. Оскільки основа НСОУ Пласт створена на скаутських традиціях заснованих Байденом Пауелом, пластуни Одеської області так само зберігають пам'ять про цю велику постать в історії скаутингу. Цього року зустріч відбулася у Білгороді-Дністровському (Станиця Білгород).

Так сталося, що на цей день припали дні жалоби за загиблими під час останніх подій у Києві. Тому відкриття збору було незвичним і прапор України перетинала чорна смуга... Усі учасники і гості, запалили свічки і вшанували пам'ять загиблим у Києві хвилиною мовчання...

Після відкриття учасники заходу розпочали програму заходу. Пройшовши по місту, побачивши пам’ятники міста та побувавши у краєзнавчому музеї (дякуємо дирекцію за безкоштовну екскурсію), де гості з Одеси дізнались для себе багато нового, ми дісталися до фортеці – особливості міста  Білгорода-Дністровського. Усі без винятку були приємно вражені побаченим. Архітектура замку, його вежі та мури надовго запам’ятаються гостям. Але після побаченого у фортеці культурно-ознайомча програма не була закінчена. Ввечері учасники заходу завітали до талановитого майстра з кераміки Валентина Перчуна, де змогли насолодитися неперевершеними роботами на різну тематику.

День завершився майстер-класом з ліплення з глини від окружного – Гаркавченко Олександра. До того ж усі гості, які залишилися у місті, змогли комфортно переночувати у пластової домівці.

З ранку пластуни знову почали роботу: займались ліпленням з глини, переглянули фільм про мандрівку “Стежками героїв”, готували документацію для перевірки, закривали точки проб… Після обіду зробили закриття заходу. Гості з Одеси були задоволені та з гарними враженнями від прекрасного міста і неймовірних місцевих пластунів поїхали до дому.

Зголоситись на вишкіл підстаршини 10-го ювілейного табору «Говерля» можна до 20 березня 2014 р. Б.

$
0
0
«Темна ніч наша мати, а ліс наш брат, 
Ми ідемо вперед і не дивимось назад.» 
(Андрій Жупник)

Тобі не сидиться дома? Тебе манять гори? Ти звик змагатися із собою і перемагати? Ти пройшов «Говерлю» і хочеш більшого, ніж бути просто учасником на таборі? Провід КМВТ «Говерля- 2014» запрошує тебе до співпраці. Зголошуйся провідником гуртка захоплюючого і мальовничого табору.

Вимоги до кандидатів:
  • Вік 18+.
  • Абсольвент «Говерлі» із вислідом «Добре» і вище або досвід у мандрівництві.
  • Кращі учасники вишколу запрошуються у провід табору.
Зголошення необхідно заповнити до 20 березня 2014 р. Б.

Viewing all 2688 articles
Browse latest View live




Latest Images