Вифлеємський Вогонь Миру отримали жителі Білгорода-Дністровського
13 січня відбулось Свято Маланки у Білгороді-Дністровському
13 січня 2014 року, пластуни станиці Білгород ходили співати щедрівок для Білгород-Дністровської громади.
Батьки пластунів допомогли виховникам підготувати юнацтво до свята Маланки, що у нашому регіоні не дуже поширене, знайшли український національний одяг. Пластуни пройшли класами своєї школи, завітали до адміністрації, а потім пішли по місту - по магазинах, громадських закладах, завітали у відділ освіти та наприкінці до своїх родин. З неприхованою радісттю нашу дружню компанію зустрічали діти молодших класів! Приємно було чути добрі відгуки сторонніх людей, що випадково стали свідками цього дійства!
Наша чудова Маланка з не менш чарівною козою також привітали міського голову міста! Після свята вистачило роботи скарбникам 3-х пластових гуртків та господарям – кілька годин прийшлось витратити на розподіл солодощів. Зароблені 1077 грн вирішили витратити на ювілейні змагання "Стежками Героїв – 15", що пройдуть цього року у Карпатах!
Голова СПС ст.Білгород - пл.сен.Сергій Лєхан, ЧМ
Різдвяна свічечка відбулась у Івано-Франківську 11 січня
Різдвяна свічечка – свято, яке запалює свічечку радості в серці кожного пластуна.
Різдвяна свічечка в Івано-Франківську відбулась 11 січня. В сонячний суботній день пластуни всіх уладів сходились у Просвіту аби великою дружньою пластовою сім’єю заспівати колядок та насолодитись різдвяним дійством. Адже Різдвяна свічечка - одна з небагатьох акцій, де зустрічаються пластуни й пластунки з різних уладів аби гарно провести час разом у ненапруженій святковій атмосфері.
Коли глядачі, радісні і схвильовані, наповнювали зал під веселі нотки різдвяних мелодій, їм вручали бублики з різдвяними привітаннями, як символ достатку в наступному році, та книжечки-колядники, щоб вони разом з акторами-колядниками могли співати українських різдвяних пісень.
Дійство розпочалося з міні-вистави – інсценізації Святої вечері за сімейним столом ідилію якої порушували хіба що гамірні колядники – хлопці та дівчата з юнацьких куренів, а також новацький вертеп під керівництвом Віти Дідик.
Свята вечеря закінчилась проте наше свято тривало. Після кількахвилинного відеоролика ведучий-пастушок Арсен Волосянко допоміг глядачам поринути у дивовижний калейдоскоп чудових вертепів та мелодійних колядок.
Все почалось з маленьких пташаток-янголяток, які тоненькими голосочками розказували віршики і співали «Прилетіли ангелята» разом з Ольгою Сухоребською та Оксаною Румак. Далі вже не такі маленькі, але все ж пташата дивували нас вертепом у власному виконанні і колядками разом з Галею Шовкопляс та Оксаною Смірновою.
Після цього своїм виступом публіку потішив новацький вертеп під проводом Жанни Хоминчак. Маленьких ще несміливих колядників на сцені змінили голосисті й чарівні парубки з Ватаги бурлаків, зачарувавши присутніх старовинними колядками у майже професійному виконанні. Вісточку з неба згодом випала честь принести двом найкращим вертепам станиці – к.ч. 22 імені Марічки Підгірянки та к.ч. 70 імені Ольги Кобилянської. Святкове дійство завершилось спільною колядкою «Небо і земля».
Розпочинається зголошення на унікальні зимові змагання з мандрівництва "Снігохід 2014"
8 лютого 2014 року на території Чигиринського і Кам’янського районах Черкаської області відбудуться зимові змагання з мандрівництва «Снігохід».
Гори, доли, простори…Ти ще не забув свої походеньки влітку? Ти знаєш, що хочеш руху?! Зараз Ти маєш унікальну можливість взяти участь у змаганнях із зимового мандрівництва.Ти матимеш можливість орієнтуватися на засніженій місцевості та долати її. А найспритніших чекають достойні призи.
Участь у змаганнях можуть брати всі бажаючі віком 16 і більше років. Під час змагань передбачено 2 одноденних заліки (пішохідний і лижний). Детальніше про реєстрацію та умови участі на сайті змагань snigohid.plast.org.ua.
Мандруй! Та не зупиняйся ні перед чим. Знайди в собі силу та відвагу!
Зацікавився? Тоді чекаємо на Тебе!
Оргкомітет змагань
9 березня відбудеться флешмоб до 200-ліття Шевченка від УКУ
Реферантура МВТ "Золота Булава"в Україні оголошує конкурс кандидатів в провід табору
Ти завжди мріяв стати членом проводу МВТ«Золота Булава»?
Ти – активний, креативний, життєрадісний виховник?
Ти знаєш як зацікавити юнацтво?
Теми провідництво, самовиховання, ефективного планування для Тебе цікаві?
Гутірки в Твоєму виконанні – це поєднання ораторської майстерності, нових знань, позитивних емоцій та практичних навиків?
Якщо Твоя відповідь на всі запитання - "ТАК", то ми в очікуванні Твоєї анкети.
Заповни анкету до 13.02.2014 р. Б.
В станиці Миколаїв відбувся дівич-вечір-маскарад підг. к. ім. Ганни Дмитерко-Ратич
13-ого січня у бидинку "Просвіти" відбувся бал-маскарад. Пластунки на славу повеселились. Усі були в елегантних класичних сукнях і вишуканих масках. Увесь вечір звучала чудова й розважлива музика, горіли свічки і світились новорічні ліхтарина ялинці.
Було проведено багато цікавих конкурсів, у яких дівчата активно брали участь. Вони ще раз довели, що миколаївські пластунки не лише красиві, а й розумні та талановиті.Вирішили навіть обрати Королеву вечора, проте в результаті до-о-о-овгих розмов, шановане журі (курінний провід та КВ) дійшло висновку, що кожнісінька дівчинка гідна цього звання.
Королем балу став "Якір" (спеціальний сюрприз від гуртка-організатора "Світлячки"), оскільки це символ підготовчого куреня імені Г. Дмитерко-Ратич. Під час нагородження учасниць конкурсів звучала весела музика, вистрілювали хлопавки та горіли бенгальські вогні.Вечір залишив багато вражень у серці кожної Дмитерки.
Міжстаничний лещатарський табір "Схил"відбудеться 7-9 лютого в с. Славське
Як не пропустити головну подію цієї зими? Не читай, якщо Тобі немає 14 років.
Зима вже нарешті почалася і всі любителі активно і весело провести час (а Ти безперечно належиш до них) думають, що би то зробити таке, щоб вона не пройшла даремно. Хтось їде кататися на лижах, хтось на сноуборді, хтось просто хоче вирватися з міста і помандрувати в гори.
Ти б може теж поїхав на лижі, бо скільки можна заздрісно дивитись на чужі фотки, але
- не вмієш кататись і боїшся спробувати
- або не маєш гарної компанії чи досвіду, куди краще поїхати, так щоб цікаво і недорого.
Так зима може пролетіти за компом і в болоті та штовханині міських вулиць. Та є інший варіант - зібратись з духом і поїхати на міжстаничний лещатарський табір “Схил”, який відбудеться 7-9 лютого в селищі Славське Львівської області.
Що це Тобі дасть?
- найперше це весела компанія і неперевершений настрій
- якщо вмієш їздити на лижах, то покращиш техніку, навчишся цікавих прийомів
- якщо не вмієш - опануєш страх і тіло і зможеш з’їхати, навіть якщо до того не стояв на лижах зовсім
- крім того глибше познайомишся з історією та правилами катання і зможеш впевнено використовувати в розмові такі слова як “плуг”, “кант”, “карвінг”, “лом” та інші
- отримаєш фірмову схилівську аватарку
- першуна табору очікують призи від спонсорів
Для того, щоб попасти на “Схил”:
- заповни зголошення до 27 січня 2014 року
- якщо Тобі немає 18-ти, попроси батьків письмовий дозвіл для участі у таборі;
- здай вкладку у розмірі 750 грн;
- здай мед. довідку про стан свого здоров’я.
Всі додаткові питання задавай по телефону 097 796 49 78 (Андрій)
Що входить у вартість вкладки:
- 3-денне проживання у будиночку;
- скіпас (абонемент) на витяги на 3 дня;
- страховка;
- харчування.
Що не входить у вартість:
- прокат спорядження, у кого нема (+150-300) грн. за 3 дні;
- проїзд до Славська (з Тернополя 100 грн. туди і назад повна вартість квитків. Зі студентським квитком 50 грн).
Не зволікай, кількість місць обмежена!!! Заповнюй зголошення і долучайся до активних і успішних любителів найпопулярнішого виду зимового відпочинку!
Юначки к. ч. 68 ім. Галини Грабець ходили колядувати
Щороку на Різдвяні свята діти ходять колядувати. Колядники вибирають свій репертуар. Деякі переодягаються в одяг ангелів, пастухів або королів, але здебільшого дівчата накидають на плечі хустки, а хлопці йдуть колядувати у щоденному одязі.
Так само робить к. ч. 68 ім. Галини Грабець. Отож, 8 та 9 січня наш курінь ходив від хати до хати і колядував, приносивши радість людям. Ми були раді, що зібралися всі разом і пішли колядувати, хоча не всі сім'ї відкривали нам двері. Люди були раді колядникам. Ми отримали багато позитивних емоцій, поспілкувалися,наспівалися і здружилися. В цій акції брала участь більша частина нашого куреня. Ми співали дві колядки, які наповнювали душу кожного слухача щастям.
У ці дні ми подарували дух свята десяткам сімей. Тому наш курінь проводить цю акцію щороку.
Триває проект "Міст поколінь – збереження історичного минулого заради плекання гідного майбутнього"
Вже майже півроку успішно триває проект «Міст поколінь – збереження історичного минулого заради плекання гідного майбутнього», ініційований куренем ч. 12 «Рутенія» та куренем ч. 47 «Передові».
Нагадаємо, що метою даного проекту є збереження історичної пам’яті української громади про період Другої світової війни завдяки спогадам та життєвому досвіду людей літнього віку, котрі будучи дітьми пережили окупаційний режим.
Запрошуємо усіх охочих та небайдужих дізнатися історію з уст очевидців та популяризувати її серед українців. Також це гарний та достойний проект для пластунів, які здають третю пробу. Дехто вже скористався такою можливістю і з радістю поділився своїми враженнями.
Аня Войтович: «Мені цікаво працювати над цим проектом. Зібралась гарна команда, яка прагне зробити щось важливе для суспільства, відкрити очі на справді важливі речі».
Віталік Загоруйко: «Цей проект дає можливість усвідомити свою історію та історію свого народу та краю , також дає змогу принести це усвідомлення і іншим , оскільки відео будуть просунуті в маси де їх зможуть побачити велика кількість людей і почерпнути нової для себе інформації від живих джерел».
Ярко Кубік: «Проект "Діти Війни" був чудовою нагодою для мене, щоб пізнати більше про наше минуле та почути це не з телебачення або книжок а саме від людей котрі насправді це пережили. Проект Діти Війни дає нам шанс зрозуміти як все відбувалося насправді на очах очевидців».
Бажаючих долучитись до проекту просимо звертатись до Христини Качмарик за тел.: +380636795007 або e-mail: hrystuk7@gmail.com
Гурток "Краплинки"куреня ч. 32 ім. Олени Кульчицької відсвяткував 2-й День народження
«В кожній з нас живе краплинка краплинки…»
«Краплинки» звучить кумедно. Воно й не дивно, адже у гуртку є чудові дівчата. Вони завжди знайдуть хороше слово, яким піднімають настрій кому завгодно.
Ось і настав день, коли цей гурток вирішив відсвяткувати своє день народження. Спершу, гуртки «Полунички» та «Іскринки» привітали іменників чудовою піснею та відкриткою зробленою власними руками. «Краплинки» також отримали подарунок від хлопців з куреня ч. 61 ім. Олександра Тисовського. Після привітань усі мали змогу подивитися фільм про історію гуртка «Краплинки». У ньому були висвітлені усі вагомі події у житті гуртка. Як правило всі ці події були дуже веселими, тому кожне фото викликало бурхливі емоції. Усі змогли згадати найкращі та найсмішніші моменти, знову пережити з нами ці 2 роки активної пластової діяльності.
Опісля розпочався змаг. Гості поділилися на 2 команди шляхом жеребкування:
- Команда 32-го з капітаном Олею Кузьмин;
- Мішана команда з капітаном Романом Ференсом.
Спершу капітан повинен був представити кожного члена своєї команди. Далі почався сам змаг. Це був мікс з різних телешоу, таких як «Хто зверху?», «Я люблю Україну», «Просто шоу» та інші. Команди старанно виборювали кожен бал, просто справжнім шоком став фінал, який міг повністю змінити усе, бо на кону були величезні бали, які в порівнянні з заробленими у попередніх конкурсах, зросли у десятки разів. Та і складність завдань у фіналі була вищою. Це був етап, у якому перевірялись знання нашого гуртка. Зокрема історія гуртка, таборові пригоди та особисті факти з життя кожного. Після веселого змагу усі смакували тортик.
Впродовж усього Дня народження нас вітало багато пластунів, але особливо вартісними були слова виховниці та зв’язкової ст. пл. Ксенії Рондяк. Дуже приємними стали такі слова: «Можу з впевненістю сказати, що завдяки вам наш курінь піднявся на новий рівень та йтиме вгору і вгору!».
Дякуємо усім, хто долучився до святкування, сподіватимемось на наступний рік знову відзначати наш уже третій День народження у ще більшому колі!
Вшанування бою під станцією Крути відбудеться в м. Зборів 1-2 лютого
Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Міф битви під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.
22 січня 1918 року Мала Рада проголосила IV Універсал, за яким Україна проголошувалась незалежною державою. Радянська Росія не могла з цим погодитись і розпочала збройний наступ. 29 січня – станція Крути. На оборону Києва вийшов невеликий підрозділ гайдамаків і юнкерів військової школи та студентський курінь (де були і гімназисти старших класів). Загалом близько 420 чоловік. На них наступає армія П. Єгорова чисельністю близько 6 тисяч. Кілька годин українці стійко тримали оборону, але коли закінчились набої довелось відступати. 27 студентів-гімназистів, що потрапили в полон, були безжально забиті за наказом П. Єгорова.
Відзначення бою під Крутами - це вже традиційне свято на Зборівщині. І кожного року в програмі заходу є новації. Це робить «День пам’яті Героїв Крут» непередбачуваним і цікавим. Кожного року, протягом січня, юнаки зі всієї округи гуртуються в команди, надсилають зголошення, виконують «домашнє завдання» і приїжджають у місто козацької слави Зборів. Тут на всіх учасників чекає захоплюючі змаги, в яких юнацтво показує усі вміння і знання здобуті в Пласті.
Тож запрошуємо усіх бажаючих створювати свою команду, і зголошуватись на КРУТИ, аби долучитися до відновлення історії, за яку поклало голову сотні молодих юнаків.
Дні пам’яті Героїв Крут
- Дата проведення: 1-2 лютого 2014 р.Б. (в м. Зборів потрібно 31 січня)
- Час проведення: 9:00 субота 1 лютого- 12:00 неділя 2 лютого
- Місце проведення: м.Зборів
- Вкладка 25 грн.
- 0989638771 Юра
- 0680328763 Марічка
Вертепи від івано-франківського новацтва
У Івано-Франківську новацтво ходило з двома вертепами. 9 січня новачки рою "Вишеньки", а також новаки з рою "Веселі шершні" відвідали з вертепом батьків та знайомих під керівництвом с. Віти Дідик.
12 січня новачки з рою "Дюймовочки" під керівництвом с. Жанни Хомончак також тішили батьків. 11 січня окрім згаданих вище вертепів на Різдвяній свічечці виступили від Пташат 2 вертепи: молодші Пташата - с. Оксана Румак та Оля Сухоребська, старші Пташата - с. Галя Шовкопляс та с. Оксана Смірнова.
Такі новацькі вертепи неабияк потішили дорослих слухачів. Адже цього разу дитячі різдвяні вистави були особливо оригінальними із несподіваними головними героями та персонажами вертепів.
Cтаросамбірські пластуни організували Різдвяну свічечку
За традицією, кожного року пластуни збираються щоб відсвяткувати "Різдвяну Свічечку". Цьогоріч вона відбулась 17 січня в приміщенні "Карітасу". На святкування до старосамбірських пластунів завітали й пластуни з Хирова.
В програмі вечора було цікаве дійство, в якому брали участь усі присутні відтворюючи традиційні для українського Святого Вечора та Різдва події. На святі лунали колядки "Нова радість стала", "Бог ся рождає", "Добрий вечір тобі", сценки, вірші різдвяної тематики. А хирівські гості привезли сучасний вертеп.
На завершення всі смакували традиційними стравами Святвечора - кутею і пампушками.
У курені "Орликівці"можуть з'явитися чоловіки
Нещодавно у Львові відбулася зустріч курінного 8 куреня УПС Богдана Копистянського, Орл. із старшопластунками 48 куреня імені Григора та Пилипа Орликів.
Богдан, який народився і живе у штаті Нью Йорк, розповів про витоки куреня, заснованого у далекому 1947 році в Німечинні. У 1949 його батько, Андронік Копистянський, очолив курінь на багато років вперед. Він емігрував до Америки, де у 1950 році курінь орликівців розгорнув свою діяльність у Хемпстеді, Нью Йорк. В листопаді 1962 р. курінь започатковує для пластової молоді змаг «Орликіада» — інтелектуальний змаг пластового юнацтва, що відбувається щороку в листопаді — місяці уродин і смерті Патрона. Богдан став учасником першої Орликіади. З 70-х років він допомагає батьку організовувати змаг, а у 80-х повністю переймає на себе відповідальність за юнацький конкурс. Поширюючи українські цінності та традиції, впродовж більш ніж 30 років він зі своїми побратимами з куреня живе «Орликіадою», якій в 2012 році виповнилось 50 років!
Також Богдан розповів, що окрім «Орликіади», курінь в еміграції заснував мандрівну бібліотеку з англомовними творами про Україну для поширення відомостей про батьківщину серед американської спільноти.
Під час зустрічі йшлося і про заснування осередку в США куреня УСП 48 «Орликівці» та осередку в Україні куреня УПС ч.8 ім. Григора Орлика, та майбутню тісну співпрацю УСП та УПС. Серед орликівців в Америці є як чоловіки, так і жінки. І хоча 48 курінь в Україні також мішаний по статуту, все ж складається він виключно із осіб жіночої статі. Тому хто зна, як скоро грядуть зміни у гендерному складі 48 куреня УСП «Орликівці». :)
7-9 лютого в Буську відбудеться Крайовий вишкіл ПМД (змінено дату проведення та термін зголошення)
- відбудете теоретичні та практичні заняття з надання першої медичної допомоги, рятування життя.
- займатиметесь із кваліфікованими практикуючими лікарями.
- ознайомитеся з роботою різних медичних приладів та багато іншого.
- Вік учасників - від 14 років. До участі також запрошуються старші пластуни!
- Вкладка становить 110 грн.
- Термін зголошення на вишкіл - до 31 січня 2014 р. включно.
- Зголоситись треба тут!
- ст. пл. скоб Павло Дум'як, ПР - 093-434-94-12, bizonchuk94@gmail.com
96-та річниця подвигу Героїв Крут
29 січня сумний, пам'ятний день в який ми вшановуємо полеглих юнаків біля залізничної станції Крути. Хоробрі, безстрашні юнаки 1918 року у січневі морози прийняли бій від чотиритисячної більшовицької банди Михайла Муравйова.
Загін київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків стримував загарбників з півночі. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.
Рівненські пластуни провели квест до Дня Соборності
26 січня в пластуни Рівного провели інтелектуальний квест. Він був присвячений до Дня Соборності України. Метою квесту було зацікавити юнацтво до поглиблення знань про різні землі України.
Юнаки та юначки знаходили в місті об’єкти, на яких вони відгадували області та землі України. Назвавши правильно, юнаки отримували назву області. Потім кожна команда мала знайти ці області та приклеїти їх на карту України. Така мапа була зроблена руками самих учасників.
На завершення акції відбулося пов’язування хустинок старшопластунам та курінні хустинки для юнацтва.
За словами коменданта акції, ст. пл. Тараса Давидюка, квест сподобався як молодшим, так і старшим учасникам заходу. «Україна має залишатися Соборною Самостійною державою. Молодь має більше знати про різні землі України. В цьому і полягає національне виховання української молоді» - наголосив Тарас Давидюк.
Світло Вифлеємського вогню засяяло у місті Самборі
У Львові відбувся другий тренінг програми "Майстерня успіху"
25 січня у Львові відбувся другий тренінг із запланованих у рамках проекту для третьопробників станиці Львів «Майстерня успіху».
Учасники з допомогою тренерів Христини Федотової та Софії Жук здобували знання з тайм-менеджменту та планування. Зокрема, спільно «прочитали» книгу Гліба Архангельського та опрацювали відео від Павла Шеремети і, навіть, написали шлюбне оголошення.
Нагадаємо, що даний проект розрахований лише на третьопробників станиці Львів, зголошених до проекту. Однак вже наступного тижня планується відкрита зустріч для усіх бажаючих із кількома непересічними людьми. Про те, що вони роблять, ви, мабуть, точно чули, а ось познайомитись з ними отримаєте нагоду вже незабаром.
До зустрічі!
Команда «Майстерні успіху»