Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688

Пластуни провели оздоровчий табір "Скаутське побратимство"для дітей вимушено переселених та дітей воїнів АТО

$
0
0

В рамках Операційного гранту, який отримав Пласт на реалізацію проектів соціальної дії за програмою "Активні громадяни" Британської ради був проведений оздровчий наметовий табір "Скаутське побратимство" для дітей вимушено переселених осіб з Донецької, Луганської областей та з Автономної Республіки Крим та дітей воїнів АТО. 

Далі про табір детільніше розказує комендант пл. сен. Ігор Олексюк, ЦМ, станиця Лутугине, Луганська округа.

Ідея організувати такий табір  народилась під час знайомства з діяльністю організації «Пласт». А чому ні? В Західній Україні проживає багато переселенців. Батькам, які сплачують за оренду квартир доводиться важко працювати, щоб відправити своїх дітей кудись на відпочинок. Чи можуть пластуни допомогти цій категорії дітей, чи Пласт тільки для пластунів? Так! Можемо! Ще невідомо, чи погодяться батьки ВПО та батьки воїнів АТО відправляти своїх непідготовлених чад в наметовий табір з суровою дисципліною? Вирішили спробувати і не даремно. Діти зі сходу України та діти воїнів АТО пройшли табір і залишились задоволеними і сподіваємось стали кращими."

Упродовж 10 днів діти вчились працювати на кухні: для когось це був перший досвід у приготуванні їжі, використанні карпатських трав та ягід у приготуванні різних напоїв, збиранні хмизу, рубці дров, митті посуду та казанів. Вони ставали більш самостійними та дорослішими. Будівництво таборових споруд, влаштування кухні, туалетів – це також досвід, який можливо знадобиться у житті.Кожного ранку на таборі проводилась руханка, популяризація здорового способу життя впроваджувалась у вмиванні та купанні дітей у гірській річці. У передостанній день таборування серед роїв був проведений підсумковий тренінг по визначенню знань та практичних навичок які вони здобули на таборі: діти мали показати свою обізнаність у наданні першої медичної допомоги, умінні користуватись саперною лопаткою та сокирою, умінні в'язати вузли та спускатись за допомогою вісімки, швидко та правильно виконувати команди впоряду, показати володіння прийомами самозахисту, ну і звичайно, вміти співати українських пісень. Юнацтво серйозно поставилось до підсумкового тренінгу. У кожному з трьох роїв були визначені найкращі результати серед учасників: у першому рої Веремчук Андрій, у другому Дар’я Черкасова, у третьому Сашко Бабій. Виховання за скаутською методикою дало певні результати. Спортивні естафети, стрільба з лука, проведення інших народних ігор та забав придавали табору специфічний колорит і робили його цікавим та незабутнім. Недаремно майже всі учасники табору висловились за те, щоб наступного літа, а ще краще осінню або зимою, зібратись знову разом.

Наша команда організаторів та усі 20 дітей - учасників проекту дуже вдячні Британській раді за фінансову підтримку нашого оздоровчого наметового табору. Діти, особливо ті, що вимушено переселились із своїх домівок на сході України та Криму (ВПО), дуже сподіваються на подальшу підтримку подібних проектів.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2688