Хто володіє інформацією, той володіє світом. (Вінстон Черчіль)
Бадьорого осіннього ранку учасники вишколу "Комунікації та PR" розпочали поглиблювати свої знання у сфері мас-медіа.
Пластуни з усіх куточків України мали можливість відвідати студію телеканалу ICTV, поспілкуватися з яскравими його представниками: Лук'яном Сельським та Андрієм Куликовим.
Журналісти розповідали про те, як правильно будувати стосунки між Пластом і ЗМІ, як створювати інформаційний привід.
Мандрівка у світ інформації продовжилася гутірками від Ганни Гопко (кандидата наук із соціальних комунікацій). Вона розповіла прес-секретарям про те, що таке адвокасія, і з чим її їдять.
Про моніторинг і реальну картину висвітлювання матеріалів про Пласт у ЗМІ детально розповів Ярослав Юрчишин – Голова Пласту.
Закінчив перший блок гутірок Роман Вінтонів, він ж Майк Щур. Спікер пояснив пластунам, як потірбно боротися з стареотипами. А також поділився секретами успіху свого інформаційного проекту.
"Сьогодні я мала змогу побачити телестудію зсередини, посидіти на місці улюбленого телеведучого. Захоплено слухала тренінг Лук’яна і Андрія. Дуже цікаво почути думку експерта щодо ділянки, якою я займаюсь" - розповідає учасниця вишколу Анна Брильова.
9 листопада
Ранковий Київ зачаровує своєю атмосферою, яка заполонила учасників цьогорічного вишколу «PR та комунікацій». Крокуючи сонячним містом, новоспечені «піарщики» готуються до другого блоку гутірок.
Про те, яким повинен бути хороший прес-секретар, пластуни дізнались від Петра Задорожного, крайового референта преси та інформації.
Проаналізувати сюжети ЗМІ про Пласт пластуни мали змогу разом із журналісткою «Громадського ТБ» Настею Станко.
Тарас Щепаняк, гуру Пластового порталу, розповів про всі премудрості офіційного сайту Пласту.
Про прикрі невдачі та запаморочливі успіхи у сфері журналістики, з власного досвіду розповідала Наталя Коцкович, подруга з славного міста Івано-Франківськ.
Неймовірний позитив для учасників принесла разом зі своєю чарівною усмішкою наступний спікер – Олеся Єдинак. Вона розповіла секрети співпраці із ЗМІ.
Як зробити хорошу картинку, як вибрати фон, погратись з експозицією, кольорами розповів співзасновник фотоагенства «LUFA» Маріан Стрільців. Він порадив приділяти більше уваги візуальній складовій статті. .
«Смачно-ГО…» - дзвінко пролунало в приміщенні піцерії «Везувіо». Пластуни, швидко наминаючи різноманітні смаколики, ділились враженнями від гутірок.
Наталя Маціпура поділилась досвідом з учасниками Вона розказала, як представити себе іншим і що робити прес-секратарю початківцю.
Андрій Куліш розповів про прес-реліз, і як правильно його писати.
Опісля, пластуни слухали розмову з прес-аташе посольства США Яриною Ференцевич про те, як скаути в США спілкуються з пресою.
Охоче поговорили учасники про перспективу просування Пласту в соц. мережах (VK, Facebook, Twitter) з Максимом Саваневським, який став останнім спікером в другому блоці гутірок вишколу.
Обговоривши минулий день, пластуни стали готуватись до ватри. Спільним зусиллям Романа Борща та Насті Бондаренко, все ж роздобули свічки і всі поринули в романтику ватри…
10 листопада
Останні години у столиці учасники вишколу провели у компанї Романа Гавриша і Тетяни Даниленко.
Засновник Aimbulance розповідав про основи інтернет-макетингу, які революції відбулися у ції сфері, і як вони вплинули на суспільство. Він представив пластунам рекламні ролики своєї компанії, розповів, як їх знімали, які техніки використовували для того, щоб краще вплинути на аудиторію, на процес покупки товарів.
Тетяна Даниленко, яка у юнацтві теж була пластункою, своєю розмовою підсумувала всі вищезгадані гутірки. Вона підкреслила, що Пласт має унікальні ідеї, які важливі для суспільства. Головне, потрібно їх добре просувати. Телеведуча наголосила, що думка пластунів має бути авторитетною для суспільства. Адже чимало представників організації справді прекрасні професіонали своє справи, і вони можуть допомогти своїми знаннями чи навичками.
Щодо комунікації Пласту з громадськістю, журналістка порадила пластунам зняти яскравий проморолик, який би зацікавив потенційних членів організації.
Фото: Тарас Щепаняк, Петро Задорожний