Quantcast
Channel: Cтрічка новин Пластового порталу
Viewing all 2688 articles
Browse latest View live

В Івано-Франківську відбулось відкриття пластового року

$
0
0

В суботу, 7 вересня пластуни станиці Івано-Франківськ урочисто відкрили новий пластовий рік.

Святкування розпочалось вимаршем вулицями міста до фортеці "Бастіон", де відбулось урочисте відкриття  і молебень. На відкритті було відзначено пластунів станиці, які стали першунами літніх таборів, вручено подяки комендантам і спонсорам. 

По завершенню урочистої частини, юнацтво і новацтво презентувало свої табори (курінні і новацькі). Також відбувся майстер-клас з проведення прес-конференцій від ст. пл. прих. Наталі Коцкович,  під час якого комендант і першун кожного табору відповідали на запитання про своє таборування.

Опісля пластуни демонстрували фото та відео презентації своїх таборів, показували імпрези, пригощали халепою, співали таборові пісні та намагались якнайкраще розповісти про свій курінний чи новацький.

Журі оцінювало предсталення таборів в 5 номінаціях: найсмачніша халепа, найкращі відповіді на прес-конференції, фотоконкурс, відео та фотопрезентції, оцінка від СТК.

Переможцями було визначено юнаків к.ч.79 ім. В. Липинського та к.ч. 99 ім. П. Скоропадського, які презентували свій курінний табір - "Z 799". Друге місце зайняли дівчата з 70-го куреня ім. О. Кобилянської (курінна мандрівка "ШОК"), третє - спільний табір 49 та 59 куренів - "Стежками опришків".

Закінчилось свято переглядом документального фільму про фортецю "Бастіон" та нагородженням переможців.  

Фото: Богдан Курчак


Презентація альбому пластових пісень "Давня Ватага"відбудеться 29 вересня в Івано-Франківську

$
0
0
Франківський музикант, нотаріус, пластун Андрій Винницький з друзями записав альбом пластових пісень "Давня Ватага". Видала ж платівку у світ мистецька агенція "Наш формат".

Презентація цього альбому відбудеться 29 вересня (неділя) у Івано-Франківській Обласній Філармонії о 18:00.

Окрім сталого складу: Андрій Вииницький, Володимир Бандрівський та Андрій Савка на сцену ще вийдуть Дана Винницька (екс-вокал гурту "ShockolaD" та один із голосів "DagaDana") та струнний ансамбль "Quattro corde".

Квитки вже з дня на день можна придбати в касі філармонії (вул. Курбаса, 24, тел. для довідок: (03422) 2 26 53) або в домівці Пласту (вул. Павлика, 10, тел. для довідок (03422) 2 42 28). Ціна квитка - 20 грн.

На презентації можна буде купити і сам диск. 

Альбом "Давня Ватага" - це перший повноцінний альбом пластових пісень окремого колективу за час відновлення Пласту в Україні. Диск складається з 12 композицій. Більша частина текстів написана самим автором, проте є вже і відомі пластові шлягери інших авторів, зокрема "Гори, гори", "Марш Бурлаків", "Огень" (український варіант пісні польських скаутів-харцежів) та інші. 

На подію запрошуються не тільки пластуни, а й всі бажаючі!

17 вересня 2013 року відбулась чергова нарада Крайової Ревізійної Комісії.

$
0
0
Основним питанням порядку денного наради був розгляд звернень від пластового членства. Окремо було продискутовано виконання плану праці, після чого було внесено зміни та доповнення до цього документу.
Серед інших питань було обговорено стан перевірки фінансово-господарської діяльності крайових органів Пласту.

Нагадаємо, що Крайова Ревізійна Комісія діє у складі: 
Голова – ст. пл. М. Дворак, ЦМ 
Члени – ст. пл. скоб О. Свистун, ЛЧ і ст. пл. скоб І. Спринь, СМ. 

У разі виникнення запитань чи звернень, просимо писати на скриньку krk@plast.org.ua

22 вересня у Львові відбудеться "Творчий вечір Соломії Крушельницької"

$
0
0

Цього року курінь ч. 14 ім. Соломії Крушельницької знову запрошує всіх бажаючих відвідати Творчий вечір, присвячений 141-ій річниці з дня народження співачки. 

Окрім традиційного музичного вечора проводитиметься також фотовиставка, тема якої «Диво жінка» та перегляд кінофільму.

Матимете можливість провести вечір у легкій приємній обстановці.

«Ви знаєте, яке то щастя співати своєму народові! Я така рада, коли бачу, що люди з насолодою слухають, що мовчки співають разом зі мною, що пісня доходить до їх сердець, а мої переживання зливаються з їхніми Прийдіть,та відчуйте ту атмосферу, що будить серця, як і колись…»

Соломія Крушельницька

Чекатимемо на вас 22 вересня у приміщенні Музею етнографії та художнього промислу. Початок о 17:00.

Усі бажаючі продемонструвати свій музичний талант та поділитися своїми світлинами (жіночий портрет) зголошуйтесь:

  • пишіть на електронну адресу - maslokub@gmail.com
  • дзвоніть – 093 955 85 33 (Марта)

13 жовтня відбудеться Загальний збір станиці Івано-Франківськ

$
0
0

У неділю, 13 жовтня в приміщенні пластової домівки (вул. Павлика, 10), відбудеться Загальний збір станиці Івано-Франківськ. Початок о 17:00. 

Попередня програма ЗЗС:
  • 17.00 - 17.30 - реєстрація делегатів
  • 17.30 - 18.00 - відкриття
  • 18.00 - 19.00 - звіт членів СПС, СПР та надання абсолюторію
  • 19.00 - 19.30 - обрання нового проводу
  • 19.30 - 20.30 - обговорення статегічних планів розвитку станиці
  • 20.30 - 22.00 - розважальна програма для УСП та УПС 
Право ухвального голосу мають усі дійсні члени станиці з вирівняною вкладкою за 2013 рік. 

Запрошуємо пластунів долучитись до святкування Міжнародного Дня Миру 21 вересня

$
0
0

Щороку 21 вересня весь світ відзначає Міжнародний день миру! Генеральна Асамблея ООН заявила, що День Миру буде відзначатися, як день глобального припинення війни та відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватись припинення військових дій протягом цього дня.

Цього року вже втретє скаути цілого світу долучаються до ініціативи "Посланці Миру", творять проекти які мають на меті зробити світ кращим та допомогти людям. Вони намагаються вирішити соціальні проблеми, боротись з бідністю та голодом, знущаннями в школі, вирішують екологічні проблеми локального чи навіть глобального рівня... Важко перерахувати усі соціальні, екологічні, економічні та інші проекти що мають зробити світ кращим.

Пластуни також долучаються до святкування цієї події! Що можеш зробити Ти?
Щонайменше - зміни свою аватарку у соціальних мережах на таку, як на фото. Зробити це можна за посиланням.

Активні та творчі пластуни можуть зробити майстерку і за допомогою методу оригамі отримати власних голубів миру. Усі ваші творіння можна буде повісити у Львові на проспекті Шевченка в суботу (21.09). Для того щоб більше людей дізнались про важливі проблеми сучасного світу та про такий День, у місці де висітимуть голуби діятиме інфо-точка, там усі бажаючі зможуть отримати листівку-нагадування. Нагадування про те, наскільки важливо бути доброзичливим, робити добрі діла та просто усміхатись.
Якщо є інші Станиці/Округи, які хотіли б долучитись і організувати таку акцію у своєму місті, просимо зголоситись на international@plast.org.ua. Інфодовідку, яку будуть використовувати у Львові вам вишлють, тож залишиться лише попрацювати над втіленням ідей в реальність :)

 


Міжнародна служба Пласту

пластування:live - триває спільний навчальний семінар представників МВС та Пласту

$
0
0

18 вересня 2013 р  22.00 год

Сьогодні розпочався спільний навчальний семінар представників Кримінальної міліції у справах дітей (КМСД) Головного управління МВС в Івано-Франківській області та пластунів станиці Івано-Франківськ в рамках проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні".

За словами пані Тані Сенфорд Аммар, директора проекту:
"Методологія програми "Дослідники", яка є частиною пілотного компоненту проекту РСКЮ, апробовується вперше. За основу даної програми взято багаторічний досвід  виховницької діяльності в Пласті та скаутських організацій Канади.

Метою програми "Дослідники" є профілактика злочинності серед неповнолітніх та зменшення міри покарань за вчинення незначних злочинів.

Зважаючи на іноваційність даної Програми "Дослідники" завданням пластунів є допомогти міліціонерам адаптувати методичні матеріали до умов сучасної роботи з підлітками, використовуючи власний досвід виховницької діяльності.

Результатом даного проекту стане створення на базі шкіл міста гуртків "Дослідників" під керівництвом працівника КМСД та методичною допомогою члена Пласту. На базі даних гуртків буде запроваджена система модулів, серед яких "Особиста безпека", "Добрий громадянин", "Основа кримінального права" та інше.

Семінар розпочався з інтерактивного знайомства пластунів та міліціонерів, та відео презентації даного проекту. Учасникам роздано методичні матеріали, які розроблені окремо для виховника та школяра-дослідника.

Результатом роботи в групах стала розробка презентації модулів для школярів, які будуть запропоновані до загального обговорення учасників семінару завтра.

12 Окружнй Пластовий З’їзд Львівської округи відбудеться 6 жовтня Львові

$
0
0

12 Окружнй Пластовий Зїзд Львівської округи відбудеться 6 жовтня 2013 р.Б. у приміщенні центральної домівки Станиці Львів (вул. Шептицьких, 16).

Програма З’їзду:

  • 10:00-10:30 – реєстрація делегатів З’їзду
  • 10:30-11:00 – відкриття З’їзду
  • 11:00-12:00 – звіти ОПС, ОПР, обговорення та затвердження звітів
  • 12:00-13:00 – обговорення стратегії діяльності Пласту у Львівській області, прийняття основних напрямків діяльності та резолюцій, обрання та затвердження керівного складу Округи
  • 13:00-15:00 – нарада станичних, план діяльності на 2013-2014 рр.
  • 15:00-15:10 – закриття
  • 15:10 – роз’їзд

Головами комісій обрано:

  • Мандатна: ст. пл. Оксана Яцюк. СВ (Львів, вул. Шептицьких, 16 інд. 79016, тел. 0685021877)
  • Номінаційна: ст. пл. вірл. Оксана Пужаковська, СВ (Львів, вул. Шептицьких, 16 інд. 79016)
  • Резолюційна: ст. пл. Микола Бовкіт, ЛЧ (Львів, вул. Шептицьких, 16 інд. 79016)

Нагадуємо, що Окружний Пластовий З’їзд (ОПЗ) — найвищий керівний орган Округи.

Участь у ОПЗ з правом ухвального голосу належить:

  • а) членам ОПР, ОПС;
  • б) Головам Старшин та Рад місцевих осередків Округи, зв’язковим та гніздовим;
  • в) делегатам від членства місцевих осередків, обраних з числа дійсних членів на їхніх Загальних Зборах відповідно до квоти, встановленої ОПС.

Зголошуватися на посади можна на скриньку opslviv@gmail.com. Для цього потрібно вказати ПІП та написати 3 мотиваційні речення чому хочете працювати на цій посаді.

До зустрічі на ОПЗ! Приїжджайте з новими ідеями та азартом працювати!


Зголосись до організації однієї із найбільших пластовий акцій - поширення Вифлиємського вогню миру 2013-2014

$
0
0
Щороку в грудні-січні з ініціативи Пласту проводитиметься акція Вифлеємський вогонь миру. Нагадаємо, що основним завданням акції є поширення Вогню, запаленого у Вифлеємі, Україною - до кожної громади, кожної домівки чи установи. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. 
 
Оргкомітет Вогню запрошує усіх охочих, незалежно від їх приналежності до Пласту, зголоситись до проведення акції у своєму місті, таким чином посприявши тому, щоб Вифлеємський вогонь дістався до якнайбільшої кількості українських родин.



Вакантними є ключові посади у оргкомітеті ВВМ-2013-2014:
  • керівник напрямку "Захід";
  • керівник напрямку "Схід";
  • керівник напрямку "Північ";
  • керівник напрямку "Південь";
  • керівник напрмку "Київ";
  • керівник напрямку "Львів";
  • керівник соціальних проектів в рамках ВВМ;
  • керівник напрямку "Співпраця із іншими організаціями";
  • Фандрейзер ВВМ-2013;
Окрім того, в кожному напрямку буде багато можливостей допомогти та підтримати акцію, тому закликаємо зголошуватись усіх охочих. Запрошуємо також до зголошення третьопробників - Ви маєте можливість отримати крутий проект до своєї Третьої проби!

Вже зараз ми оголошуємо конкурс на участь в команді цієї чудової Різдвяної акції! Зголошуйтесь до участі – разом ми зробимо набагато більше!

Про бажання долучитися просимо повідомити ст. пл. Ксеню Мединську, Верх (Координатора ВВМ в Україні) за адресою ksenya.m@plast.org.ua з поміткою "ВВМ". 
 
Останній термін зголошення 30 вересня!

Поширення Вифлиємського вогню миру - спільна пластова справа до якої має долучитись кожен!

Крайовий вишкіл виховників УПН відбудеться в Києві 21-24 листопада

$
0
0

Крайовий вишкіл виховників УПН відбудеться в Києві 21-24 листопада 2013 р.Б. До участі у вишколі запрошуються всі зацікавлені в роботі з УПН, які планують в найближчому майбутньому стати новацькими виховниками.

Учасникам вишколу має бути не менше 16 років, в інших випадках звертайтесь до проводу. Зголошення можна завантажити тут, та надсилати за адресою: olga.o.arkadieva@gmail.com. Останній термін зголошення 10 листопада 2013 р. Б.

Попередня вкладка для учасників вишколу 100 грн, скидувати на рахунок Приват банку заступника з фінансів ст.пл. Наталі Кияк, Гр та відіслати повідомлення про те, що надіслали і скановану копію квитанції на адресу: nkyyak@gmail.com до 10 листпада як і зголошення

З питаннями звертайтесь:

Оголошено набір охочих взяти участь у передачі Вифлеємського вогню на кордоні з Польщею

$
0
0
Оргкомітет акції "Вифлеємський вогонь миру" у Львові оголошує про набір охочих взяти участь у передачі Вифлеємського вогню на українсько-польському кордоні 17 грудня цього року у складі пластової делегації.

"Ми шукаємо юнаків та юначок, що готові гарно представити не лише нашу організацію, але й цілу країну у міжнародній події. Очікуємо, що кандидати матимуть зразкову пластову поставу, добрі комунікаційні здібності та базові знання англійської чи польської мов. Хоча, основні фрази польською ми навчимо", - розповів комендант акції у Львові ст. пл. скоб Тарас Іщик, ЛЧ.

Усі, хто зголоситься до пластової делегації, повинні взяти участь у програмі тренінгів та занять, покликаних допомогти підготуватися до акції.

Останній день, щоб заповнити зголошення – 15 листопада.

Пластуни станиці Дрогобич провели акцію "Вшанування пам'яті загиблих героїв"

$
0
0

Одним із завдань пластунів є вшанування пам’яті про загиблих героїв, які віддали своє життя за незалежну Україну. З цією метою 28-31 жовтня 2013 року пластуни станиці Дрогобич провели акцію «Вшанування пам’яті загиблих героїв». Юнацтво та старшопластунство відвідали декілька цвинтарів. Там вони впорядкували могили репресованих та вшанували перепоховані останки воїнів УПА молитвою та хвилиною мовчання. На завершення акції пластуни виклали із запалених лампадок символічний хрест.

Вшановуючи пам'ять загиблих, ми робимо велику і святу справу, оскільки пам'ятаємо, що без їхньої жертви не було б вільної України.

Найстарший гурток куреня ч. 18 імені Уляни Кравченко відсвяткував своє п'ятиліття

$
0
0

Першого листопада гуртку "Музи" виповнилося п'ять років. Цей ювілей дівчата вирішили відсвяткувати тематичною вечіркою "в стилі героїв кіно". На святкуванні було дуже багато найрізноманітніших костюмів, які створювали особливу атмосферу. 

На початку святкування були цікаві перегляди фото-презентацій. Згадалися і старі, і зовсім недавні моменти з пластового життя. Цікавим доповненням презентацій став невеличкий змонтований фільм з останнього курінного табору.

Опісля учасники представляли своїх героїв і вчилися королівським бансам - середньовічному танцю. Також кожен учасник святкування міг зроботи собі фото на згадку. Однією з найвеселіших частин вечірки були, безумовно, рок-н-рольні танці.

Завершилося дійство поїданням торту, який, власне, пекли іменинниці, і запусканням в небо ліхтариків.

Куреню "Чорноморці"вручили кортик військово-морських сил України

$
0
0
Чудового осіннього вечора на сходини куреня прибув Капітан ІІ рангу та приятель куреня Тимур Баротов. Приємним доповненням відвідин було вручення морського кортика, що вручається офіцерам та є частиною форми морських офіцерів України.

Офіцер Тимур Баротов відзначив:

«За розвиток морської справи та за ширення культу Чорного моря серед пластової молоді. За довготривалу справу та гідну роботу яка з честю провадилась куренем Чорноморці.»

На кортику зображено герб України, що є символом честі та гідності воїнів і в той самий час відповідальності притаманної захиснику Батьківщини.

В історії Військово-морських сил нашої держави кортик уперше з'явився у 1918 р. за правління гетьмана Павла Скоропадського. Як кадровий військовий, генерал він багато уваги приділяв питанням розбудови армії та Військово-морського флоту молодої країни.

Відповідними нормативно-правовими документами було затверджено військово-морський прапор українських ВМС (до речі, він став зразком для створення прапора сучасних ВМС України), зразки форми для матросів та офіцерів. Розроблявся проект власного вітчизняного кортика як обов'язкового атрибута форми для офіцерського складу (цікаво, що він не був копією кортика російського імператорського флоту). Одночасно з цим тривала активна розбудова самого флоту.

Із здобуттям Україною незалежності постало питання про створення власних Збройних сил і, зокрема, Військово-морського флоту та розробки їх відповідної символіки. Вона не повинна була сліпо копіювати радянські зразки, а мала грунтуватися на історичній спадщині та увібрати в себе кращі українські традиції та досягнення попередніх епох.
З 1991 р. Міністерством оборони України розглядалося декілька зразків кортика ВМС України - було оголошено відповідний конкурс на створення кращого зразка цього виду холодної зброї. Через певні причини робота зі створення кортика затягнулася на декілька років. І нарешті у 1994 р. кортик ВМС України було прийнято на озброєння. Авторами проекту та розробки дизайну стали К. Федорчук, Б. Кіча, А. Скворцов та С. Жук. До речі, це був перший зразок зброї, розроблений та прийнятий на озброєння молодою Українською державою.

Серійне виробництво кортика здійснювалося на судно-механічному заводі Міноборони у Феодосії. Клинок кортика виготовлений із нержавіючої сталі, деталі прибора литі з латуні, піхви дерев'яні, обтягнуті шкірою, малюнки на усті піхов виконані методом лазерного гравірування. Зовні український кортик виглядає дуже елегантно, і в цьому значно виграє перед кортиком ВМФ СРСР.

Також Тимур Баротов презентував куреню фільми до яких він мав відношення чи був їх режисером.

Нагадаємо, що в 2010 році курінь було удостоєно честі та вручено ще одну військову нагороду медаль «90 років прапору ВМС ЗС України».

Інтерв'ю з Наталею Карабин, учасницею проекту обміну "Україна поруч"у Австралії

$
0
0
Ст. пл. вірл. Наталя Карабин, Бурх, була учасницею обміну з Австралією. Більше про проект обміну "Україна поруч" можете дізнатись тут.

Кілька слів про себе.

В Пласті з 1999 р. Юнакувала в курені к.ч.22 ім. М. Підгірянки, де згодом була виховницею та зв’язковою. З 2005 р. є членом 6 к. УСП «Буриверхи». Працюю юрисконсультом.

Які три найбільші досягнення ти можеш виділити зі свого пластового життя?

1. Знайомство з командою проводу МВТ «Золота Булава» та КМВТ «Говерля» та розвиток цих таборів.

2. Пластування у славних куренях ч. 22 ім. М. Підгірянки та 6 к. УСП «Буриверхи» та творення їх історії.

3. Колишнє юнацтво гуртка «Касатки», яке зараз є діючими виховницями УПЮ та УПН та юнацтво гуртка «Дріади», яке здає ІІ пробу.

Як проходив відбір кандидатів на поїздку до Австралії/Аргентини в межах проекту?

Це більш питання стосується голів КПСу України та Австралії, адже ми заповнили тільки анкету та мотиваційний лист, а далі все відбувалося за зачиненими дверима. Проте, відбір проходив дуже швидко, адже залишалося мало часу до початку табору.

На твою думку, в чому полягають основні завдання виховника чи члена булави в рамках міжнародного пластового обміну?

Важливо наблизити Україну до тих, хто ще ніколи не приїжджав сюди і надихнути тих хто був – приїхати знову. А потім, необхідно втримати той запал, укріпити ті нестійкі мости, які тільки почали вибудовуватися між Україною та іншими краями, зокрема Австралією підтримуючи зв’язок, ділячись новинами з життя Пласту України і відповідного краю та й просто спілкуючись.

Чому ти обрала Австралію?

Австралія для мене була країна-загадка. Всі про неї чули, але ніхто не бачив, а все, що далеке – цікаве. Окрім того, це була можливість познайомитися з неймовірно багатим рослинним та тваринним світом , який можна зустріти тільки у Австралії. Додатковим плюсом було те, що в Австралію запрошували 2 виховників, а не 1, а як каже українська приказка: «Гуртом і батька легше бити». Ось ці всі обставини склалися разом і вибір впав саме на Австралію.

Які моменти з перебування в Австралії особливо запам’яталися, які торкнули? Що здивувало?

Що стосується табору, то особливо запам’яталася позитивна атмосфера, яка панувала там, відкритість і безпосередність юнацтва, принциповість позиції коменданта Іванки Бучми в окремих питаннях, мандрівка австралійським бушем, поїздка на океан 31 грудня, Laser Strike, вечірні обговорення і неймовірна юнацька булава. А поза ним, це гостинність пластунів та їх сімей, які приймали нас і приділяли свій час. Саме Пилипу Ботте ми завдячуємо насиченій та цікавій програмі у Мельбурні, Терезі та Юліані Гесит неймовірними спогадами про зоопарк і акваріум, Марійці Миронюк та її сім’ї за український Свят-вечір, Валерію Ботте та Олені за неповторні враження про теніс з Avstralia Open, Роксоляні Суховерській, Павлові Бучмі, Ларисі Радіон, Андріану Ногебауеру, Жені Скоробагатій, сім’ї Федишинів, за Маланку, музеї, галереї, спілкування, які зробили наше перебування в Австралії незабутніми.

Допоки я не поїхала в Австралію, я й не підозрювала, яких зусиль коштує тамтешнім пластунам зберігати в англомовному суспільстві Пласт, свою українську ідентичність, а відповідно мову і культуру особливо, якщо вони друге, а то й третє покоління народжене там. І те, що їм це вдається робити заслуговує великої поваги!

В чому ти бачиш основний позитив проекту?

Даний проект зближує дві різні країни, два різні світи, дві різні культури, де існує ОДИН Пласт. Це можливість українських виховників перебувати у звичному таборовому ритмі української діаспори, а відповідно краще зрозуміти її.

Очевидно, що були і певні труднощі. У яких саме ділянках? Які ти можеш запропонувати шляхи до розв’язання чи покращення.

Якщо чесно, то особливих труднощів окрім мови не було. Хоча, більшість пластунів добре володіє українською мовою, їм набагато складніше нею спілкуватися ніж, англійською, яка є для них рідною. Тому на таборі часто звучала англійська, що й складало певні труднощі у комунікації. Якщо цей проект буде довготривалий і буде постійно здійснюватися обмін виховниками і юнацтвом, то ця проблема не буде такою великою як є зараз.

Що участь у проекті дала особисто для тебе?

Окрім того, що я отримала можливість побачити і пізнати іншу країну (кенгуру та коали, аборигенське мистецтво, океан, люди та ін.), я змінила свою думку про українську діаспору в кращу сторону, адже вони нічим не поступаються українським пластунам – сповідують ті ж ідейні основи Пласту, що й ми.

Що ти можеш побажати чи порадити майбутнім учасникам проекту «Україна поруч»?

Не створювати собі заздалегідь стереотипів, щодо пластування в діаспорі. Бути веселими та комунікабельними, щирими та безпосередніми, відкритими до нових вражень, знайомств та спілкування!

Яка твоя пластова мрія?

Щоб нам ніколи не довелося розчаруватися в Пласті.

Довідка. Ст. пл. вірл. Наталія Карабин, належить до 6 куреня УСП «Буриверхи», 2003-2006 – виховниця г. «Касатки», 2006-2010 – зв’язкова к.ч. 22 ім. М. Підгірянки. Виконувала обов’язки референта УПЮ ст. Івано-Франківськ (2006-2008) та Івано-Франківської округи (2009 – 2010). Зараз член КБ УПЮ. Наталія є організатором багатьох таборів та акцій, зокрема КМВТ «Говерля» та МВТ «Золота Булава». Має перший ступінь КВ. Зараз працює юрисконсультом та здобуває другу вищу освіту.


Відбувся вишкіл військового пластування "Розвідник - 2"

$
0
0

З 1 по 3 листопада на теренах Фастівщини відбувався другий вишкіл військового пластування «Розвідник», в якому прийняли участь дванадцять пластунів зі Львова, Житомира, Луцька, Тернополя, Фастова та пластунка з Білої Церкви. Всім охочим була дана можливість відчути себе справжніми розвідниками у Фастові часів початку німецько-радянської війни. Сам вишкіл неофіційно розпочався екскурсією та ознайомленням з Центром спеціального призначення ВСП, де для учасників була проведена лекція та дана можливість практично ознайомитись зі стрілецькою зброєю спецназу. Опісля розпочалася така невід'ємна частина вишколу як перевірка кмітливості та творчого підходу в «шпигунських пристрастях». В учасників було завдання проникнути самостійно у Фастів і виконати певні завдання. Після цього пластуни побували на екскурсії в краєзнавчому музеї Фастова, де представник фастівської «Просвіти» розказав про історію діяльності та організацію ОУН в місті в 1941 році, після чого було проведено офіційне відкриття вишколу, на яке завітала представник Київської облдержадміністрації. По відкритті провід провів кілька гутірок, з яких учасники отримали деякі знання з розвідки та попрактикувалися в артистизмі в інтелектуальній грі «Краївка» (аналог гри «Мафія»).

Друга доба вишколу почалася весело: алярм підняв учасників вишколу опівночі. За легендою сталася облава, і пластуни мусили нишком пробиратися через кордони ворожих патрулів і йти до нової точки збору. Проте на точці розвідники забули, хто вони є, чим себе і видали в руки місцевої міліції – «ворожа група» знайшла «розвідників» за скупченням народу. Далі всі прийшли до місця таборування досипати ніч. Після сну та стандартних процедур - руханки і вмивання - учасники вишколу продовжили навчання, пізнаючи основи виживання, специфіку розвідки та відточуючи вміння тихо пересуватися кількома стилями і користуватися мовою жестів. Далі відбувся обід тими харчами, які за умовою учасники повинні були мовчки купити на 10 гривень. В другій половині дня відбувся «шпигунський» квест «Агент», під час якого учасники повинні були зібрати інформацію з усіх точок маршруту, виявити ,,хвіст'' і позбутися його максимально швидко.

Вже ввечері «розвідники» тренували навички в практичній акробатиці, військовому рукопаші та в навичках тактики розвідгрупи.

Наступним завданням було купити харчів на боївку та провести перехід в повному виряді на нове місце таборування нічним тереном Фастова та його околицями. І хоча дехто не одразу зрозумів маршрут і навіть трохи заплутав, але всі дійшли цілі та неушкоджені. А на новому місці таборування, яке являло собою розвалену п’ятиповерхову будівлю, вже чекала смачна вечеря, яку підготував інтендант вишколу з харчів, що люб’язно надав небайдужий меценат. Тут же учасники попрактикувалися в утепленні напіврозвалених кімнат перед сном - зробили природну підстилку під каремати для зберігання тепла та закрили віконні отвори цератами. До речі, сам референт військового пластування з іншими ст.пластунами «Ордену Залізної Остроги» завітали на вишкіл під закриття дня на ватру зі співами.

Третя доба для пластунів почалася о четвертій ранку. Учасники вишколу мали найбільше практичних занять в користуванні пневматичною зброєю та піротехнічними засобами під час страйкбольних ігор, в яких вони ознайомлювалися з тактичним навичками вогневого контакту РДГ. Бої закінчилися в опівдні. 

Тож пройшовши вишкіл і отримавши початкові навички розвідки та роботи зі зброєю, «розвідники» провели закриття вишколу. Всім дуже сподобалася програма вишколу на терені міста, і всі з нетерпінням чекають на Розвідник 3, що проводитиметься влітку, щоб вишколити навички роботи РГ на природному терені та отримати ще більшого задоволення від романтики розвідки!

У м. Буськ (Львівщина) відбувся "Листопадовий чин"

$
0
0

З нагоди відзначення 95 річниці проголошення ЗУНР пластуни станиці Красне провели теренову гру, приурочену подіям Листопадового чину.

Для пластунів нашої станиці це незвичайна річниця, оскільки президент Західноукраїнської Народної Республіки – Євген Петрушевич, є уродженцем м. Буськ. І з кожним роком багато юнаків та юначок показують, що гідні називатися нащадками своїх славних предків. Цього року у теренівці взяли участь не лише юнацькі гуртки, а і 3 – новацькі рої.

Відкриття свята відбулось біля пам'ятника Ангелу-охоронцю. Згуртувавшись, учасники почули правила гри, прихопили із собою хороший настрій і ступили на стежку нашої історії. Учасникам потрібно було знайти і захопити австрійські об'єкти, виконати складні, але цікаві завдання та здобути перемогу. Завдання гри містили історичні запитання про події Листопадового зриву та його провід, розгадування шифрів та конкурс стрілецької пісні. 

Новинкою цьогорічної теренової гри було те, що пластуни Яблунівки, Красного та Буська прибули на теренівку велосипедами.
  • Комендант – пл. сен. Людмила Гураш
  • Писар – ст. пл. Аня Запотоцька

23-24 листопада у Львові відбудеться вишкіл з історії Пласту "Бляхарська 11"

$
0
0

Тобі 11-13 років? Ти не знаєш, що святкуємо 12 квітня? Співаєш Гімн Пласту та розводиш руками, коли питають про його автора? А може ти просто втомився від шкільних занять, і хочеш дізнатись цікаву інформацію від пластунів?

Тоді вишкіл історії Пласту "Бляхарська 11" чекає саме на тебе! Пізнавальні гутірки, ігри для засвоєння матеріалу, частування та відзначки, а також багато іншого ти зможеш почерпнути, якщо заповниш зголошення. Будемо раді бачити тебе 23-24 листопада. Деталі дізнаєшся згодом!

А якщо прагнеш дізнатися деталі швидше, запитай писаря акції - пл. розв. Максима Бадіка.

Телефон - 093.237.61.75 ; e-mail: maksymb96@gmail.com

КПС рекомендує новакам та юнакам взяти участь у конкурсі малюнків від Google

$
0
0

Візьміть участь у конкурсі художніх робіт від компанії Google на тему "Україна моєї мрії".

Роботи оцінюються в трьох вікових групах: 5–9 років, 10–13 років і 14–17 років. У кожній віковій групі буде обрано фіналіста.Усі фіналісти конкурсу отримають цінні подарунки від Google. Малюнок переможця потрапить на головну сторінку Google, а його школа отримає грант у розмірі 50 000 гривень на створення або поліпшення комп’ютерного класу в рамках благодійної допомоги.

Термін подачі робіт: 1 листопада - 30 грудня 2013.

Журі конкурсу: Святослав Вакарчук, Ксенія Симонова, Іван Малкович, Владислав Єрко, Єкатерина Серебрянська, Євгенія Гапчинська.

Більше інформації про конкурс.

Інтерв'ю з Тетяною Бей, учасницею проекту обміну "Україна поруч"у Австралії

$
0
0
Ст. пл. вірл. Тетяна Бей, СВ - учасниця обміну з Австралією. Більше про проект обміну "Україна поруч" можете дізнатись тут.

Кілька слів про себе.

Мені 27, за освітою я арт-менеджер. Працюю керівником розвитку музейного напрямку Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Окрім цього я є однією із співорганізаторів LvivFashionWeek. В Пласті вже понад 12-ть років, юнакувала в курені ч. 36 ім. Анни Ярославни. Зараз належу до куреня УСП ч. 32 «Степові Відьми»

Які три найбільші досягнення ти можеш виділити зі свого пластового життя?

Найбільше моє досягнення це виховницька праця, шість моїх юначок з якими я пройшла довгий і цікавий шлях юнацтва і з гордістю випустила їх в УСП. Маю також вже 5 гуртків пластових «внуків». :) Гордісно мені й за те, що я була однією з 5-ти старшопластунок, які створили в Україні Круг «Степових Відьом» чудового куреня з вже 50-літньою історією. Досягненням для мене є й допомога в організації таких крайових та міжкрайових таборів як «Вирій» та «Етноколесо».

Як проходив відбір кандидатів на поїздку до Австралії/Аргентини в межах проекту?

Я прочитала повідомлення про проект «Україна поруч» та можливість взяти участь в таборі в Австралії на Пластовому порталі, тоді заповнила зголошення і очікувала результатів.

На твою думку, в чому полягають основні завдання виховника чи члена булави в рамках міжнародного пластового обміну?

Виховник повинен провести якусь частину програми табору, завчасно довірену йому булавою, а в інший час допомагати в організаційних моментах. Окрім цього досвід та вміння виховника мають сприяти доповненню програми новими для булави табору ідеями та елементами програми. Для себе виховник повинен переосмислити відмінності в підходах до організації пластових таборів в різних країнах та зрозуміти чим вони зумовлені.

Чому ти обрала Австралію?

Австралія – це країна, де п'ятдесят років тому був заснований курінь «Степові Відьми» і зрозуміло, що кожна “відьма” в Україні мріє побувати там і познайомитись з посестрами. Окрім цього, завдяки тому що мій тато тричі бував в Австралії, як музикант, то саме він розповів мені про табори СУМу, а згодом і Пласту. Саме через відвідини моїм татом Австралії я довідалась про Пласт і прийшла в організацію. З дитинства моїми іграшками були коали та кенгуру, мала я й одяг з австралійськими символами, а також велику кількість сувенірів звідти. Про цей континент знала багато і мріяла там побувати.

Які моменти з перебування в Австралії особливо запам’яталися, які торкнули? Що здивувало?

Дуже гарно і гостинно нас зустріли, ми познайомились з чудовими людьми, які роблять дуже багато для того щоб втримувати дітей при організації, давати їм пластове виховання. Вразило те, що до організації таборів дотичні люди, які не є за походженням українці та все ж українська культура та Пласт є для них близькими. Пласт в Австралії дуже сімейна і затишна організація. Їх з кожним роком стає менше і це сумний, але незворотній процес, проте австралійські пластуни далі продовжують свою маленьку, але дуже важливу роботу. Хочеться лише надіятись, що пластові табори не втрачатимуть українського духу, тому побажання від мене – більше дітям на таборах подавати інформації про Україну, як її минуле, так сучасне, через гру, розповіді, відео і звичайно захоплення музикою. Але виховникам слід почати з себе, відкрити собі Україну, цікавитись більше сучасною українською культурою. Для цього звичайно потрібна допомога пластунів з України. Думаю варто було б готувати якісь методичні матеріали англійською мовою, а особливо електронний співаник з текстами українською, їх перекладом на англійську та аудіо-записом виконавця, третьопробники – хапайте ідею!

Що саме виховник з України може принести на пластовий табір у закордонні, а чого може навчитися?

Принести нові ідеї, провести якийсь інтерактивний елемент програми, такий як теренова гра з цікавими завданнями. Але найголовніше це розуміння та підтримка, і не намагатись нав'язати ритм і форму пластових таборів в Україні. Табори в Україні та в діаспорі різняться, але іншими вони й не можуть бути. Хоча організація має одну місію, проте мета в нас дещо відрізняється. Ми діємо в різних умовах і запорука розвитку організації та спільної міжкрайової праці полягає швидше в розумінні цього факту та підтримці свою працею, підготовкою методичних матеріалів, тощо. Для себе Пласт в Україні може почерпнути тісний зв'язок новацтва та юнацтва. Пластуни різних уладів таборують поруч, тому новацтво бере приклад з юнацтва і бачить своє майбутнє в УПЮ, так само юнацтво підтримує новаків і ставиться до них по-братерськи. В Україні УПЮ та УПН це різні світи, юнацтво часто не знає нічого про юнацтво і те ж саме стосується виховників. Варто в Україні ініціювати більше міжуладових проектів, відвідини юнацьких таборів новаками і навпаки, внести проекти для новацтва в проби УПЮ, тощо.

В чому ти бачиш основний позитив проекту?

Не секрет, що юнацтво з діаспори, яке приїздить на табори в Україну іноді зазнає утисків та подекуди кепкування, як від юнацтва, так і від булав таборів. Ситуація склалась не лише через мовний барєр, але й через різницю в підходах до таборування. Тому найбільший позитив проекту не так в обміні досвідом (він різний), а в тому щоб розуміти і приймати цю різницю як факт, який не потребує міжкрайової уніфікації. Рекомендую робити в проекті акцент на виховниках, що мають свій гурток, а також великий юнацький досвід та починають долучатись до булав крайових таборів, тобто на тих, хто передасть свій досвід юнацтву і потенційно прийматиме дітей з діаспори на табори. Також дуже рекомендую з часом розширити проект не лише до обміну виховниками, але й до обміну юнацтвом. Це дасть можливість дітям з діаспори потрапляти в «підготоване» середовище приймаючого табору в Україні на якому вони б мали отримувати заряд енергії для того щоб розвивати Пласт в діаспорі. Завдяки діаспорі ми зберегли Пласт і відновили його традиції в Україні, а тепер наша черга стати джерелом натхнення та сили пластувати в тих умовах нових викликів сучасності, в яких пластують українці в світі.

Очевидно, що були і певні труднощі. У яких саме ділянках? Які ти можеш запропонувати шляхи до розв’язання чи покращення.

Першочергово це пізні терміни запуску проекту. Варто повідомляти кандидатів на участь в програмі мінімум за 1,5 місяці до табору. Це пов'язано з тривалістю виготовлення візи та підготовкою до табору. До прикладу, ми побачили програму перед вильотом і тому не мали змогу нічого підготувати і тому допомагали лише в реалізації вже готової програми. Тому дуже рекомендую наступникам узгодити програму завчасно і долучитись до її підготовки. Також добре, що цього року є розподіл на виховника УПН та УПЮ, було складно маючи досвід юнацького виховника працювати в булаві УПН.

Що участь у проекті дала особисто для тебе?

Новий досвід праці з новацтвом, глибше розуміння Пласту в діаспорі та втілення мрії – знайомство з відьмами з Австралії. Завдяки проекту нам вдалось налагодити тісніший зв'язок між частинами куреня в Україні та Австралії, що сприятиме кращій комунікації між краями та розвитку куреня УСП/УПС «Степові Відьми», відповідно й Пласту на різних континентах.

Що ти можеш побажати чи порадити майбутнім учасникам проекту «Україна поруч»?

Знайти свою нішу в підготовці табору для того щоб могти реалізувати свої знання та досвід. Тому тримати постійний контакт з булавою табору ще на етапі його підготовки.

Яка твоя пластова мрія?

Щоб стерлись кордони між Пластом в цілому світі, щоб виховники і діти могли більше подорожувати і брати активну участь в міжкрайовому пластовому житті.

Наостанок хочу дуже подякувати всім хто приймав нас, за гостинність та турботу, в нас залишились незабутні спогади про час проведений в Австралії!

Довідка. Ст. пл. вірл. Тетяна Бей - належить до ч. 32 УСП «Степові Відьми», є виховницею гуртка «Мальви» в к. ч. 36 ім. Анни Ярославни вже близько 9 років. Тетяна є організатором різного роду таборів та вишколів, зокрема, лещетарських таборів, вишколів української міфології, міжкрайового табору «Вирій» та ін. Має перший ступінь КВ, є однією з засновниць проекту Львівський тиждень моди (Lviv Fashion Week). Зараз працює у державному історико-культурному заповіднику «Тустань».

Viewing all 2688 articles
Browse latest View live